Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

LKF prezidentas A. Sabonis traukiasi: intrigų nekenčiu ir jose nedalyvausiu

15min.lt 2015.09.08 13:45

Pasibaigus Europos čempionatui Lietuvos krepšinio laukia didžiuliai pasikeitimai. Po trečiadienį vykusio Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto posėdžio iš užimamų pareigų pasitraukti panoro LKF prezidentas Arvydas Sabonis bei viceprezidentas Antanas Guoga.

Pasibaigus Europos čempionatui Lietuvos krepšinio laukia didžiuliai pasikeitimai. Po trečiadienį vykusio Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto posėdžio iš užimamų pareigų pasitraukti panoro LKF prezidentas Arvydas Sabonis bei viceprezidentas Antanas Guoga.

A. Sabonis prašymą pasitraukti iš LKF prezidento pareigų pateikė iškart po Vykdomojo komiteto posėdžio. Federacijos vadovą gali atleisti tik rinkimų ataskaitos konferencija, kuri bus sušaukta artimiausiu metu.

Rinktinės treneris J. Kazlauskas jau anksčiau teigė, kad atidavė skolą A. Saboniui, tad neoficialiai kalbama, kad artimiausiu metu iš trenerio kėdės pasitrauks ir jis.

Po LKF vykdomojo komiteto posėdžio spaudos konferencijoje kalbėjęs A. Sabonis teigė, kad traukiasi dėl Lietuvos žiniasklaidos spaudimo. Jo teigimu, neigiami straipsniai žiniasklaidoje prasidėjo nuo pat J. Kazlausko paskirimo krepšinio rinktinės treneriu ir tęsėsi iki pat finalinių rungtynių su Prancūzija.

A. Sabonis konferencijos metu žurnalistus auklėjo lyg vaikus, prašė būti „švelnesniais“, „pagalvoti, ką rašo, nes krepšininkai yra jautrūs ir skaito“. LKF prezidento teigimu iš rinktinės krepšininkų buvo tyčiojamasi ir šaipomasi, jie atvirai žeminami.

LKF prezidentas Arvydas Sabonis: „Praėjo dveji metai nuo mano atėjimo, kuris buvo paremtas noru padėti krepšiniui. Džiaugiuosi, kad Lietuvos rinktinė šiemet sužaidė gerai ir naudodamasis proga noriu padėkoti žaidėjams ir treneriams, kurie per trumpą laiką sugebėjo išspausti maksimumą. Europos čempionato metu teko būti su rinktine, kuri parodė daug ryžto ir charakterio.

Nuo pirmosios dienos, kai treneriu buvo paskirtas J. Kazlauskas, prasidėjo spaudimas iš šalies. Rinktinės ir trenerio dusinimas priėjo net iki įžeidimų ir nemalonių dalykų. Nesuprantu, kodėl taip yra, juk krepšininkai į rinktinę atvažiuoja savo noru. Tai vienintelė komanda Lietuvoje, galinti suvienyti šalį.

Nesuprantu, kodėl Lietuvos krepšininkai ir treneriai yra įžeidinėjami, iš jų tyčiojamasi, nors sakoma, kad juos mylime. Tai buvo jau per kontrolines rungtynes su Graikija. Praėjome labai sunkią grupę Europos čempionate, o po to treneris sulaukė daugybę spaudos kritikos. Taip būdavo dažnai, tačiau šiemet... Prieš antrojo etapo varžybas jau buvo trenkta akivaizdžiai, krepšininkams teko liepti mažiau skaityti žiniasklaidą. Kritika reikalinga, kai ji yra objektyvi, tačiau ne tokia.

Atėjau čia dirbti norėdamas gero, tačiau šiandien nusprendžiau atsistatydinti, nes taip būti negali. Norėtųsi, kad pagalvotumėte (kreipėsi į žurnalistus – red.) apie krepšininkus, kurie irgi yra jautrūs, jie stengiasi, tačiau yra žeminami.“

Federacijos viceprezidentas Antanas Guoga po Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomojo komiteto pasitarimo rėžė, kad traukiasi iš Federacijos vadovybės.

„Visiems Slovėnijoje buvo nemalonu, kai matėsi susiskaldymas, priešprieša. Dabar geriausia visiems išeiti – reikia rinkimų konferencijoje išrinkti normalią Lietuvos krepšinio federaciją, naujus veidus. LKF turi daug pinigų banke – 5 milijonus litų, daug rėmėjų turi. Ir „Tony Bet“ liks rėmėju – mes liksime dar trejus metus rėmėjais. Manau, turiu kitos veiklos – einu į politiką, atstovausiu Liberalų sąjūdžiui. Manau, kai reikėjo, kai buvo bankroto šmėkla, aš padėjau, prikalbinau ateitį Arvydą Sabonį. Jei A. Sabonis išeina, tai ir aš išeinu. Aš nematau savęs dabar krepšinyje.“

A. Sabonis LKF prezidentu tapo 2011 metų spalio 24 d. Tuo metu J. Kazlauskas rinktinės strategu buvo paskirtas 2012 metų spalio 1 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi