Sportas

2015.09.08 13:45

„Žalgirio“ treneris: „Iš rinktinės K. Lavrinovičius grįžo turėdamas sveikatos problemų“

15min.lt2015.09.08 13:45

Kauno „Žalgiris“ naują sezoną pradės smarkiai pasikeitęs. Pirmadienio vakarą į „Žalgirio“ areną draugiškose sezono atidarymo rungtynėse su Kazanės „Uniks“ (Rusija) ekipa išbėgs tik keli žaidėjai, rungtyniavę ir praėjusį sezoną.

Kauno „Žalgiris“ naują sezoną pradės smarkiai pasikeitęs. Pirmadienio vakarą į „Žalgirio“ areną draugiškose sezono atidarymo rungtynėse su Kazanės „Uniks“ (Rusija) ekipa išbėgs tik keli žaidėjai, rungtyniavę ir praėjusį sezoną.

Komandos treneris Ilias Zouros sako, kad kol kas dar anksti kalbėti apie naujo „Žalgirio“ potencialą ir galimybes, nes komanda baigta komplektuoti tik šią savaitę, prisijungus patyrusiam įžaidėjui Šarūnui Jasikevičiui. O pirmą treniruotę visi kartu (išskyrus sveikatos problemų turintį Kšištofą Lavrinovičių) surengė tik sekmadienį.

– Kokios nuotaikos komandoje ir kokie tikslai jai keliami šį sezoną?, – paklausėme I. Zouros.

– Dar labai anksti kalbėti apie komandos pajėgumą ir tikslus šį sezoną. Tik vakar padarėme pirmą treniruotę kartu. Bet ir tai ne visiškai. Kšištofas Lavrinovičius nesitreniravo kartu, jam bus atlikti tyrimai ligoninėje. Gydytojai pasakys, ar jam viskas gerai ir [ar] jis gali žaisti. Taip [pat] yra traumuotas Siimas Sanderis Vene. Jis traumą patyrė prieš turnyrą Stambule.

Vakar trys nauji žaidėjai – Šaras (Šarūnas Jasikevičius – LRT.lt past.), Robertas Javtokas ir Martynas Pocius – kartu treniravosi su komanda pirmą kartą. Laukia daug darbo. Šiandien nebus lengva, nes kai įsilieja nauji žaidėjai, viskas pasikeičia. Tačiau prašome visų aistruolių nuo pirmosios iki paskutinės sezono dienos būti kartu su mumis ir mus palaikyti, nes mums visiems to reikia.

– Galite palyginti praėjusio ir šio sezono „Žalgirį“?

– Tai dvi visiškai skirtingos komandos. Šį sezoną turime daug naujų žaidėjų, naują trenerį. Mums reikia laiko tapti vis geresniais ir geresniais. Dabartinis etapas – tik sezono pradžia ir mes, reikia pripažinti, dar nesame susižaidę. Tačiau, aišku, mes jau pasiruošę kovoti. Svarbu nepamiršti, kad „Žalgiris“ yra „Žalgiris“.

– Ar komanda turi pakankamai potencialo patekti į Eurolygos „Top 16“?

– Pasikartosiu, kad dar per anksti apie tai kalbėti. Pirmiausia reikia sulaukti Kšištofo tyrimų rezultatų. Taip pat mums reikia, kad Šaras įgytų gerą sportinę formą. Mano vertinimu, jis yra vienas geriausių žaidėjų Europoje. Kalbu ne tik apie praėjusį sezoną, bet visus jo karjeros metus.

Taigi, mes turime patyrusių, kokybišką krepšinį žaidžiančių žaidėjų, turime jaunų žaidėjų, kurie, tikimės, sparčiai tobulės. Šis sezonas – mums didelis iššūkis.