Sportas

2015.02.12 21:36

Geriausiai iš lietuvių pasaulio čempionato grupinėse lenktynėse pasirodė I. Konovalovas

ELTA 2015.02.12 21:36

Lietuvos dviratininkas Ignatas Konovalovas sekmadienį Italijoje, Toskanos regione, pasibaigusio 80-ojo pasaulio dviračių sporto plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse tarp 208 dalyvių buvo 22-as.

Lietuvos dviratininkas Ignatas Konovalovas sekmadienį Italijoje, Toskanos regione, pasibaigusio 80-ojo pasaulio dviračių sporto plento čempionato vyrų grupinėse lenktynėse tarp 208 dalyvių buvo 22-as.

Tai geriausias 27-erių metų Lietuvos vicečempiono pasirodymas pasaulio pirmenybių grupinėse lenktynėse per visą karjerą. I. Konovalovas 2009 metų pasaulio čempionate Šveicarijoje finišavo 30-as.

Per smarkų lietų vykusiose lenktynėse triumfavo ir pasaulio čempiono titulą iškovojo 26-erių metų portugalas Rui Costa. Jis 272,26 km nuvažiavo per 7 val. 25 min. 44 sek. ir finišo sprinte pranoko 34-erių metų ispaną Joaquimą Rodriguezą.

Trečias finišavo ispanas Alejandro Valverde. 33-ejų metų Ispanijos dviratininkas pasaulio pirmenybių bronzą pelnė trečią kartą. Jis du kartus yra tapęs pasaulio vicečempionu.

Lietuvos rinktinės ir Pietų Afrikos Respublikos (PAR) komandos „MTN-Qhubeka“ narys I. Konovalovas nuo nugalėtojo atsiliko 1 min. 26 sek. Po finišo I. Konovalovo pasirodymu džiaugėsi ne tik čempionatą Italijoje stebėjęs lietuvių būrys, bet ir „MTN-Qhubeka“ komandos vadovai.

„Nekenčiu lietaus. Dar gerai, kad nebuvo labai šalta. Tokiose ilgose lenktynėse važiuoti per lietų dar nebuvo tekę. Džiaugiuosi, kad pasiekiau finišą. Atidaviau labai daug jėgų. Už kovingumą sau parašyčiau dešimt balų. Atsižvelgus į pasirengimą čempionatui, pasirodžiau labai gerai“, – naujienų agentūrai ELTA sakė I. Konovalovas. Iš Panevėžio kilęs dviratininkas neslėpė, kad daugiausiai dėmesio prieš čempionatą buvo skirta pasirengimui komandų atskiro starto lenktynėms.

25-erių metų Ramūnas Navardauskas („Garmin-Sharp“) ir 27-erių metų Gediminas Bagdonas („Ag2R La Mondiale“) finišo nepasiekė.

I. Konovalovas prieš lenktynes iš lietuvių jautėsi geriausiai, todėl pagrindinis vaidmuo buvo numatytas jam.

„Su rinktinės treneriu Artūru Kaspučiu prieš startą kalbėjome, kad mano užduotis atsilaikyti iki galo ir siekti kuo geresnio rezultato, o Gediminas ir Ramūnas turėjo stengtis atitrūkti arba padėti man. Viskas šauniai veikė, – sakė I. Konovalovas. – Dėl slidžios kelio dangos buvo labai pavojinga lenktyniauti, todėl kiek saugojau save. Posūkiuose nerizikavau, todėl nuolat tekdavo vytis pagrindinę grupę. Tai atėmė nemažai jėgų, bet nemanau, kad suklydau. Džiaugiuosi, kad likau sveikas, o nemažai dviratininkų susižalojo. Sunkiausia buvo paskutinį kartą įveikti didįjį kalną. Nebesugebėjau atsilaikyti tarp pačių stipriausiųjų“.

„Gediminas bandė pabėgti nuo grupės, o man į priekį prasibrauti nepavyko, todėl labiausiai stengiausi padėti Ignui. Ilgoms distancijoms šiuo metu nesu pasirengęs, nes jau gana ilgai nedalyvavau lenktynėse. Oro sąlygos buvo sudėtingos, o trasa labai pavojinga. Negriuvau nė karto, bet šalia manęs įvyko gal penkios griūtys. Iš viso įveikiau apie 150 kilometrų“, – sakė penktą kartą pasaulio čempionate dalyvavęs 2011 metų Lietuvos čempionas R. Navardauskas. Jis šiemet su JAV komanda „Garmin-Sharp“ dalyvavo ir „Giro d`Italia“, ir „Tour de France“ lenktynėse.

R. Navardauskas pernai pasaulio čempionate Olandijoje finišavo aštuntas. Tai aukščiausia vieta planetos vyrų grupinėse lenktynėse per visą Lietuvos dviračių sporto istoriją.

„Pirmą kartą lenktyniavau tokiu prastu oru. Lijo nuo pat starto. Kai kuriose vietose vandens buvo iki pusės rato. Stengiausi padėti Ignui, kuris iš mūsų jautėsi geriausiai. Nuvažiavau beveik 110 kilometrų. Atvažiavus į Florenciją neišvengiau griūties – atsitrenkiau į prieš mane ant asfalto išsitiesusį dukart „Tour de France“ nugalėtoją Alberto Contadorą. Po šio incidento nulūžo mano dviračio sėdynė, todėl teko laukti techninės pagalbos automobilio. Gavau kitą dviratį, bet jo pavarų perjungimo rankenėlė buvo nulūžusi. Todėl teko baigti lenktynes anksčiau laiko. Finišą vargu ar būčiau pasiekęs, bet dar galėjau įveikti kelis ratus“, – sakė 2012 metų Lietuvos čempionas G. Bagdonas.

Dviratininkai iš 52 šalių startavo Lukoje, o atvažiavę į Florenciją įveikė dar dešimt ratų po 16,57 km. Iš 208 startavusių sportininkų klasifikuotas 61. Varžybų dalyviams dešimt kartų teko kilti į 4,5 km ilgio kalną. Lietus pliaupė beveik per visas lenktynes. Lyti nustojo iki finišo likus maždaug 40 kilometrų.