Sportas

2013.09.28 17:41

Dviratininko R. Rumšo sūnus Linas debiutavo pasaulio čempionate

ELTA 2013.09.28 17:41

Lietuvos dviratininkas Linas Rumšas Italijoje, Toskanos regione, vykstančio 80-ojo pasaulio dviračių sporto plento čempionato jaunių (17–18 metų) vaikinų grupinėse lenktynėse, kuriose dalyvavo 198 dviratininkai, šeštadienį užėmė 107-ąją vietą.

Lietuvos dviratininkas Linas Rumšas Italijoje, Toskanos regione, vykstančio 80-ojo pasaulio dviračių sporto plento čempionato jaunių (17–18 metų) vaikinų grupinėse lenktynėse, kuriose dalyvavo 198 dviratininkai, šeštadienį užėmė 107-ąją vietą.

Nugalėjo olandas Mathieu Van Der Poelis. Jis 140,05 km (57,2 km + 5 ratai po 16,57 km) nuvažiavo per 3 val. 33 min. 14 sek. Antras finišavo danas Madsas Pedersenas, o trečias – albanas Iltjanas Nika. Jie nuo nugalėtojo atsiliko 3 sek.

Toskanos regione gyvenančio „Tour de France“ lenktynių prizininko Raimondo Rumšo sūnus Linas, kuriam spalio 4 dieną sukaks 18 metų, nugalėtojui pralaimėjo 12 min. 25 sek.

„Čempionatui pasiruošiau gana gerai. Trasa buvo labai sunki, todėl džiaugiuosi, kad pavyko pasiekti finišą. Tai taip pat pasiekimas. Vien dalyvavimas pasaulio čempionate daug ką reiškia. Savijauta buvo gera, bet nepavyko pakilti aukščiau. Norėjau važiuoti su pagrindine grupe, tačiau kojos neleido. Sunkiausia buvo trečią kartą kilti į kalną. Reikės dar daugiau treniruotis ir kitais metais tikėtis aukštesnių pasiekimų“, – sakė L. Rumšas.

„Svarbiausia, kad Linui pavyko pasiekti finišą. Tai buvo jo pirmasis pasaulio čempionatas. Žinoma, visada norisi pasirodyti kuo geriau, bet manau, kad visas dar ateity. Lino debiutu pasaulio pirmenybėse esu patenkintas, – sakė dviratininko tėvas R. Rumšas. – Trasa buvo ilgoka ir labai sunki. Be to, mūsiškiams teko startuoti grupės gale. Reikia įdėti papildomai jėgų, kad vėliau pasiekti grupės priekį“.

Šiemet Čekijoje vykusio Europos čempionato grupinėse lenktynėse L. Rumšas finišo nepasiekė. Beje, jo vyresnis brolis Raimondas pernai pasaulio čempionate Olandijoje taip pat nebuvo klasifikuotas.

Kitais metais L. Rumšas kartu su savo broliu Raimondu turėtų atstovauti vienai iš Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) trečiojo diviziono komandų.

„Šiuo metu vedame derybas. Turime kelis pasiūlymus. Reikės išsirinkti geriausią. Noriu, kad Linas ir Raimondas būtų vienoje komandoje, padėtų vienas kitam ir kartu tobulėtų bei siektų rezultatų, – sakė buvęs profesionalų dviratininkas R. Rumšas. – Pastaruoju metu pats savo sūnums sudariau treniruočių planus. Negailiu patarimų. Manau, kad jiems gerai namuose turėti trenerį“.

18-metis kaunietis Gintaras Svetikas ir 17-metis vilnietis Martynas Stasikėlis nefinišavo.

Iš 198 Montekatinyje startavusių dviratininkų klasifikuoti 129. Lenktynėse dalyvavo 61 šalies atstovai.