Sportas

2012.07.22 17:14

„Formulės-1“ etapą Hockenheime laimėjo ispanas F. Alonso

Vokietijos GP lenktynėse triumfavo „Formulės-1“ čempionato lyderis „Ferrari“ pilotas Fernando Alonso, paskutiniame varžybų trečdalyje sėkmingai atlaikęs Jensono Buttono iš „McLaren“ spaudimą.

Vokietijos GP lenktynėse triumfavo „Formulės-1“ čempionato lyderis „Ferrari“ pilotas Fernando Alonso, paskutiniame varžybų trečdalyje sėkmingai atlaikęs Jensono Buttono iš „McLaren“ spaudimą.

Britas, savo ruožtu, paskutiniuose ratuose prarado tempą, o priešpaskutiniame rate – ir antrąją vietą „Red Bull“ pilotui Sebastianui Vetteliui. Tiesa, vokietis varžovą aplenkė išvažiavęs už trasos ribų, todėl šį manevrą po finišo dar nagrinės teisėjai, rašo f-1.lt

S. Vettelis pirmojoje lenktynių pusėje konkuravo su F. Alonso, tačiau dėl menko maksimalaus greičio DRS naudojimo tiesiojoje nesugebėjo aplenkti ispano net labai prie jo priartėjęs, o paskutinių sustojimų metu ir prarado poziciją J. Buttono naudai, nors prieš pat finišą ją ir atsiėmė.

Ketvirtoje vietoje finišą kirto „Lotus“ pilotas Kimi Raikkonenas. Iš dešimtosios vietos startavęs suomis palaipsniui kilo aukštyn ir demonstravo puikų tempą, tačiau prastas pasirodymas kvalifikacijoje jam, akivaizdu, ir vėl sutrukdė susikauti dėl pačių aukščiausių pozicijų.

Puikias penktąją ir šeštąją vietas užėmė „Sauber“ duetas – atitinkamai Kamui Kobayashi ir Sergio Perezas. Jie už savęs paliko net tik vienu sustojimu daugiau atlikusį Michaelį Schumacherį iš „Mercedes“, bet ir praėjusio etapo Didžiojoje Britanijoje laimėtoją Marką Webberį iš „Red Bull“.

Dar vienerios lenktynės liūdnai susiklostė „McLaren“ pilotui Lewisui Hamiltonui. Britas pačioje varžybų pradžioje užvažiavo ant nuolaužų ir prakiurdė bolido padangą. Po sustojimo sportininkas atsidūrė rikiuotės gale ir lenktynėse pasižymėjo tik tuo, kad trumpam sujaukė lyderių trijulės tarpusavio kovą, kai atsiėmė jau prarastą ratą iš S. Vettelio ir po to kurį laiką dar spaudė F. Alonso. Likus vienuolikai ratų iki finišo, jis pasuko į boksus ir pasitraukė iš tolimesnės kovos.

Kitas „Formulės-1“ čempionato etapas – jau kitą savaitgalį Vengrijoje, Hungaroringo trasoje.