Sportas

2012.07.20 17:40

Lietuva prarado dar vieną vietą olimpinėse žaidynėse

ELTA2012.07.20 17:40

Londono olimpinėse žaidynėse Lietuvai galės atstovauti ne 63 sportininkai, o vienu mažiau. Tai paaiškėjo penktadienį po Lietuvos olimpinės rinktinės akreditavimo procedūros Londone.

Londono olimpinėse žaidynėse Lietuvai galės atstovauti ne 63 sportininkai, o vienu mažiau. Tai paaiškėjo penktadienį po Lietuvos olimpinės rinktinės akreditavimo procedūros Londone.

Kadangi olimpinės rinktinės sąraše buvusios dviratininkės Rasos Leleivytės sportinė veikla buvo suspenduota dėl teigiamo dopingo testo, tai atsarginė sportininkė jos pakeisti nebegali.

Tarptautinė dviračių sporto sąjunga (UCI) apie teigiamą Italijos komandos „Vaiano Tepso“ narės R. Leleivytės dopingo testą paskelbė trečiadienį, o ketvirtadienį pasklido informacija, kad 2007, 2009 ir 2011 metų Lietuvos dviračių plento čempionę olimpinėse žaidynėse pakeis šių metų šalies čempionė Inga Čilvinaitė.

Tačiau Londono žaidynių organizacinis komitetas šiuo metu Italijoje esančiai sportininkei nesuteikė akreditacijos. Po liepos 9-osios, kai baigėsi dalyvių registracija, iki liepos 20-osios, Lietuvos delegacijos mandatų komisijos dienos, sportininkus dar buvo galima keisti.

Bet Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) nutarimu, keisti atletų, kurie išbraukti iš dalyvių sąrašų dėl dopingo vartojimo, nebegalima.

Į Londono olimpinių žaidynių dviračių plento grupines ir atskiro starto lenktynes Lietuva turėjo teisę deleguoti vieną sportininkę.

Kiek anksčiau Lietuva prarado ir vienintelę turėtą vietą olimpinių žaidynių sunkiosios atletikos varžybose, nes dėl dopingo vartojimo įkliuvo Aurimas Didžbalis, kurio Europos čempionate pelnyti olimpinio reitingo taškai buvo užtikrinę Lietuvai taip pat vieną olimpinį kelialapį.

Londono olimpinėse žaidynėse, kurios vyks liepos 27–rugpjūčio 12 dienomis, Lietuvai galės atstovauti 50 individualių sporto šakų atstovų ir 12 krepšininkų.

Trijuose olimpiniuose kaimeliuose – pagrindiniame, buriavimo ir irklavimo – Lietuvos olimpinė misija turi 108 vietas. Beje, žaidynių atidarymo parade galės dalyvauti visi sportininkai ir po vieną sporto šakos atstovą bei du misijos vadovai.

Liepos 24 dieną olimpiniame kaimelyje bus iškilmingai pakelta Lietuvos vėliava.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.