Sportas

2015.09.08 13:45

Vilniaus Rotušės aikštėje sutikti Europos krepšinio vicečempionai (nuotraukos)

ELTA 2015.09.08 13:45

Pirmadienį Vilniaus Rotušės aikštėje iškilmingai sutikti sidabro medalius Europos vyrų krepšinio čempionate Slovėnijoje iškovoję mūsų šalies krepšininkai.

Pirmadienį Vilniaus Rotušės aikštėje iškilmingai sutikti sidabro medalius Europos vyrų krepšinio čempionate Slovėnijoje iškovoję mūsų šalies krepšininkai.

Iš oro uosto atviru autobusu į Rotušės aikštę atvykusius Lietuvos rinktinės narius, skanduodama „ačiū“ pasitiko daugiatūkstantinė sirgalių minia. Trenerio Jono Kazlausko vadovaujamai mūsų šalies komandai Slovėnijoje atstovavo Donatas Motiejūnas, Mantas Kalnietis, Mindaugas Kuzminskas, Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai, Jonas Mačiulis, Tomas Delininkaitis, Renaldas Seibutis, Linas Kleiza, Martynas Pocius, Jonas Valančiūnas ir Robertas Javtokas. Beje, į simbolinį geriausių Senojo žemyno pirmenybių žaidėjų penketuką patekęs L. Kleiza į Lietuvą negrįžo, o iš karto išvyko į savo klubą Stambulo „Fenerbahce Ulker“ (Turkija).

„Šiandien mes visi kalbame ta pačia kalba. Mes sutinkame savo čempionus. Nesvarbu, kokį medalį atveš, Lietuvai jie visada bus čempionai. Krepšininkai dar kartą įrodė, kad Lietuva yra kovinga ir gali bei turi kovoti už save. Jie – pavyzdys mums visiems“, – sveikindama Europos vicečempionus kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovė rinktinės nariams antradienį įteiks valstybinius apdovanojimus.

Lietuvos Premjeras Algirdas Butkevičius krepšininkams įteikė simbolinį 240 tūkst. litų čekį.

Lietuvos rinktinę taip pat sveikino Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas bei Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

„Visos komandos vardu noriu padėkoti Jums visiems. Ačiū, kad tikėjote ir tikėsite mumis“, – sakė Lietuvos rinktinės kapitonas R. Javtokas.

„Ačiū mūsų sirgalių būriui – pačiam gausiausiam ir geriausiam visame pasaulyje. Sunkiomis akimirkomis Jūs buvote mūsų šeštas žaidėjas. Jūsų dėka Lietuvos krepšinis dar ne kartą bus tokiose aukštumose“, – kalbėjo vyriausiasis treneris J. Kazlauskas.

Lietuvos rinktinė Senojo žemyno pirmenybėse iškovojo aštuonias pergales ir patyrė tris pralaimėjimus. Finale sekmadienį mūsų šalies komanda 66:80 pralaimėjo Prancūzijos krepšininkams.

Lietuviai Europos pirmenybių medalius ligi šiol buvo iškovoję penkis kartus – 1937, 1939 ir 2003 metais mūsiškiai pelnė auksą, 1995 metais – sidabrą, o 2007-aisiais – bronzą.