Naujienų srautas

Sportas2013.09.21 16:17

Prieš sezoną bus patikrinta visų LMKL žaidėjų sveikata

ELTA 2013.09.21 16:17

Lietuvos moterų krepšinio lyga (LMKL) rengiasi jubiliejiniam, 20-ajam, sezonui, nepamiršdama pasirūpinti krepšininkių sveikata.

Lietuvos moterų krepšinio lyga (LMKL) rengiasi jubiliejiniam, 20-ajam, sezonui, nepamiršdama pasirūpinti krepšininkių sveikata.

Pasak LMKL direktorės Audros Ginelevičienės, žaidėjų pasiūla Lietuvoje nėra didelė, kiekviena jų yra labai svarbi savo komandai, todėl labai svarbu išvengti traumų, skelbiama LMKL pranešime.

LMKL ėmėsi iniciatyvos, kad visos žaidėjos prieš sezoną pasitikrintų sveikatą. Pagal Lietuvos krepšinio federacijos ir Kauno klinikų pasirašytą sutartį, Kauno medicinos universiteto klinikų specialistai testuos visas LMKL komandų žaidėjas.

Penktadienį doc. dr. Laimonas Šiupšinskas testavo Kauno „Aisčių-LSU-Paradžio“ ir Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ ekipų žaidėjas, kurioms tai buvo tarsi įdomi treniruotė. Pasak docento, norėdami padėti LMKL komandoms spręsti krepšininkių sveikatos ir fizinės būklės stebėsenos klausimus, profesionalių sporto medikų komanda siūlo įvertinti pagrindinius krepšininkių sveikatos rodiklius ir pagal juos pateikti praktines rekomendacijas komandų treneriams, fizinio rengimo treneriams, komandų medicininiam personalui bei pačioms krepšininkėms.

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir Kauno klinikos su Lietuvos krepšinio federacija 2012 m. pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią LSMU Sporto institutas pradės kaupti duomenis apie visas Lietuvos vyrų ir moterų krepšinio lygose sportininkų patiriamas traumas. Šio projekto iniciatorius, Lietuvos vyrų rinktinės gydytojas, LSMU Sporto instituto vadovas profesorius Rimtautas Gudas pažymėjo, kad duomenų sisteminimas užsienyje vykdomas jau ne vieną dešimtmetį ir tai leidžia efektyviau dirbti traumų prevencijos srityje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi