Sportas

2015.09.08 13:45

G. Krapikas: manau, turime pergalingą planą

Rokas Buračas, basketnews.lt2015.09.08 13:45

Lietuvos rinktinės krepšininkai ir treneriai jaučiasi esantys gerai pasirengę Europos čempionato pusfinalio mačui su Kroatijos rinktine. Po pergalingo ketvirtfinalio mačo su Italijos rinktine kroatų žaidimo analizės ėmęsis lietuvių skautas Benas Matkevičius kelių valandų poilsiui atsigulė tik septintą valandą ryto.

Lietuvos rinktinės krepšininkai ir treneriai jaučiasi esantys gerai pasirengę Europos čempionato pusfinalio mačui su Kroatijos rinktine. Po pergalingo ketvirtfinalio mačo su Italijos rinktine kroatų žaidimo analizės ėmęsis lietuvių skautas Benas Matkevičius kelių valandų poilsiui atsigulė tik septintą valandą ryto.

Lietuvos rinktinės trenerio asistento Gintaro Krapiko teigimu, bemiegės nakties, norint parengti žaidimo pusfinalyje planą, pakako: „Pusfinalyje laukia tikrai labai rimtas varžovas, tačiau esame gerai pasirengę ir einame kautis būdami geros nuotaikos. Manau, kad turime pergalingą planą“, – penktadienį po rytinės treniruotės tvirtino Krapikas.

– Treneri, kokį žaidimo planą rengiate mačui su Kroatijos rinktine? – žurnalistai paklausė Krapiko.

– Manau, kad turime pergalingą planą. Šiandien ryte turėjome varžovų žaidimo vaizdo peržiūrą ir treniruotę, per kurią nagrinėjome pagrindinius varžovų derinius. Tai visiškai kitokio stiliaus komanda nei Italijos rinktinė. Italai savo žaidimą grindžia rizikingais tritaškiais, žaidimu vienas prieš vieną ir greitu tempu. Tuo tarpu kroatai yra klasikinė komanda. Jie turi labai stiprų vidurio puolėją Antę Tomičių, pajėgius krašto puolėjus Bojaną Bogdanovičių, Krunoslavą Simoną, įžaidėją Roko Leni Ukičių, kurį įžaidėjo pozicijoje labai sėkmingai keičia visiškai kitokio stiliaus žaidėjas Dontaye Draperis. Jis įneša ir energijos, ir metimų iš toli.

Mūsų laukia tikrai sunkus uždavinys. Kroatijos rinktinė čempionate pralaimėjo tik pirmąsias rungtynes, kai nusileido Ispanijai, o vėliau šventė aštuonias pergales paeiliui. Ši jų serija kalba pati už save. Pusfinalyje laukia tikrai labai rimtas varžovas, tačiau esame gerai pasirengę ir einame kautis būdami geros nuotaikos.

– Kada vakar krepšininkai bei treneriai nuėjo miegoti?

– Fantastiškai dirbantys komandos medikai savo darbo anksčiau kaip 2-3 val. ryto nebaigė, o skautas Matkevičius nuėjo gulti, kai buvo visiškai šviesu. Mums taip pat reikėjo pasižiūrėti rungtynes, nes su kroatais nežaidėme nei šiame čempionate, nei draugiškuose turnyruose. Jų rungtynes buvome matę tik prabėgomis.

Svarbiausia, kad vyrai į aikštelę išeitų būdami geros nuotaikos bei sukauptų jėgas. Manau, kad psichologiškai sunkiausias momentas jau praėjo – įveikę ketvirtfinalį užsitikrinome vietą pasaulio čempionate. Vyrai du mėnesius sunkiai dirbo, o dabar jau turėtų jausti malonumą žaisdami. Manau, kad dar turime potencialo. Ne visi mūsų lyderiai sužaidė geras rungtynes. Šiandien jie turės galimybę parodyti, kad mačas su italais jiems nebuvo labai sėkmingas ir jie gali žymiai daugiau.

– Ar galite atskleisti, kokį filmą žiūrėjote prieš rungtynes su italais?

– Ne, ne, ne. Manau, kad treneris Kazlauskas surado teisingų žodžių. Prieš ketvirtfinalį nedemonstravome gero žaidimo, tačiau dirbome dėl to, kad dabar džiaugtumėmės. Turime stiprų palaikymą iš federacijos, mus labai palaiko ir sirgaliai. Paprasčiausiai reikia atiduoti tas jėgas, kurių dar yra. Turime mėgautis žaidimu, nors kartais kažkas nepavyksta. Palaikydami vienas kitą galime daug pasiekti, ką vakar ir parodėme.

– Ar mes dar turime neišnaudotų rezervų? Pavyzdžiui vakar nežaidęs Kšištofas Lavrinovičius.

– Nežinome, ar Kšištofas išnaudotas ar ne, nes jis vakar nežaidė. Visi matėme, kad tiek Linui Kleizai, tiek Jonui Valančiūnui vakarykštis mačas nebuvo pats sėkmingiausias, tačiau žengėme į pusfinalį. Tai rodo, kad komandoje yra gera dvasia, o kažkam nepavykus sužaisti į jo vietą įšoka kitas krepšininkas, kaip vakar tą padarė Donatas Motiejūnas. Jis puikiai sužaidė tiek puolime, tiek gynyboje. O Darjušui Lavrinovičiui tai buvo turbūt geriausias mačas čempionate. Neišnaudoto potencialo tikrai turime. Manau, kad dar liko rungtynių, kuriose krepšininkai galės jį parodyti ir pagelbėti, jeigu nesiseks kitiems krepšininkams.

– Kokia trenerio Kazlausko sveikata? Ar jis jau pasveiko?

– Tai yra svarbu, tačiau ne tiek svarbu, kiek sveiki mūsų krepšininkai. Treneris prie šoninės linijos gali atstovėti ir sirguliuodamas. Manau, kad mūsų žaidėjai virusą ir kosulį išnešiojo anksčiau ir dabar atėjus lemiamoms kovoms jie yra sveiki.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt