Sportas

2015.09.08 13:45

Sirguliuojantis, bet ryžtingas J. Kazlauskas: visa komanda yra pasiryžusi kovoti finale

Baimė paslysti ketvirtfinalyje ir, vaizdžiai kalbant, nusisukti sprandą kaip 2011-aisiais turėjo rimtai slėgti Lietuvos krepšininkus, kadangi po pergalės prieš Italiją 81:77 jie nė nebandė slėpti palengvėjimo. To nedarė ir treneris Jonas Kazlauskas, anot kurio, Europos čempionato kulminaciją Lietuvos rinktinė sutiks ramesne širdimi.

Baimė paslysti ketvirtfinalyje ir, vaizdžiai kalbant, nusisukti sprandą kaip 2011-aisiais turėjo rimtai slėgti Lietuvos krepšininkus, kadangi po pergalės prieš Italiją 81:77 jie nė nebandė slėpti palengvėjimo. To nedarė ir treneris Jonas Kazlauskas, anot kurio, Europos čempionato kulminaciją Lietuvos rinktinė sutiks ramesne širdimi.

„Rungtynės su italais pirmiausia buvo labai sunkios psichologiškai, nes pralaimėjęs galėjai daug prarasti. Manau, ateityje oponentai bus dar stipresni, bet psichologiškai jau bus lengviau. Visa komanda yra pasiryžusi kovoti finale, o kaip pavyks – matysime“, – teigė specialistas.

Italijos krepšininkai ketvirtfinalyje tris kėlinius sąžiningai kurstė lietuvių nerimą, tai alsuodami jiems į nugarą, tai patys išsiverždami į priekį. Bet paskutines 10 minučių J. Kazlausko auklėtiniai sužaidė ypač solidžiai, ne pirmą kartą pademonstravę, jog rungtynių pabaigose rankų nedrebina.

„Noriu padėkoti komandai, kuri tikrai stengėsi. Galima priekaištauti, jog padarėme daug klaidų, prastai sužaidėme tam tikrose situacijose, tačiau tikrai negalima prikišti, kad vyrai nekovojo. Džiaugiuosi, kad taip yra, kad paskutiniame kėlinyje atlaikėme labai didelį spaudimą ir suradome raktą į pergalę.

Kas lėmė mūsų spurtą? Italai pataikė metimų iš fantastikos pasaulio, buvo kažkokių baudžikių... Tiek to. Kol gerai nežaidėme ties tritaškio linija, mums buvo labai sunku išnaudoti savo aukštaūgius. Italai uždarė trijų sekundžių zoną, visas mūsų užtvaras įveikinėdavo „per apačią“. Baudos aikštelėje buvo didelė žaidėjų krūva, ir mums reikėjo mesti iš toliau, kad ji išsiskirstytų. Linui Kleizai italai to daryti neleido, buvo gerai išanalizavę mūsų žaidimą. Bet jie nesitikėjo, kad taip sėkmingai vidurio puolėjo pozicijoje sužais Donatas Motiejūnas, kuris trūktelėjo mus į priekį. Ir, žinoma, visa komanda pakankamai gerai gynėsi“, – rungtynių akcentus sudėliojo J. Kazlauskas.

Treneris taip pat išreiškė nepasitenkinimą varžybų sistema, dėl kurios pusfinalį su Kroatija lietuviams teks žaisti nepraėjus nė 24 valandoms po ketvirtfinalio.

„Be abejo, sistemą reikia keisti. Pradžioje per 6 dienas sužaidi 5-erias rungtynes, paskui per 5 dienas – 3-ejas rungtynes, paskui turi 3 dienų pertrauką, o kai ateina laikas kovoti dėl medalių, žaidi 3 dienas iš eilės. Dabar kaip tik turėtų būti dienos pertrauka po mačo, o šičia... Aišku, su varžovais esame vienodoje situacijoje, bet su šia sistema kažkas negerai“, – tvirtino Lietuvos rinktinės strategas, kuriam ir pačiam nepakenktų ilgesnis poilsis – J. Kazlauskas prisipažino, jog Lietuvos rinktinės niekaip nepaleidžiantis virusas užpuolė ir jį patį.

Paklaustas apie pusfinalio oponentus, J. Kazlauskas pabrėžė, jog šįkart, priešingai nei ketvirtfinalyje, Lietuvos krepšininkų favoritais laikyti nebus galima.

„Kroatai demonstruoja gerą krepšinį, užėmė savo grupėje pirmą vietą. Dabar jau niekas negalės sakyti, kad turime kažkokį pranašumą prieš varžovus. Kroatai turi daug kozirių: ir ūgį po krepšiu, ir gerus perimetro žaidėjus, ir taip toliau. Tegul jie būna favoritai, koks dabar skirtumas“, – kalbėjo treneris.

Lietuvos ir Kroatijos komandos dėl vietos Europos čempionato finale kausis penktadienį, nuo 18.45 val. Lietuvos laiku.