Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos rinktinė pagal gynybą nusileidžia tik ispanams

basketnews.lt2015.09.08 13:45

Europos čempionate pasibaigus antrojo etapo kovoms mūsų šalies krepšininkai tarp kitų pirmenybių dalyvių neišsiskiria asmeniniais pasirodymais, tačiau yra stiprūs kaip komanda.

Europos čempionate pasibaigus antrojo etapo kovoms mūsų šalies krepšininkai tarp kitų pirmenybių dalyvių neišsiskiria asmeniniais pasirodymais, tačiau yra stiprūs kaip komanda.

Į geriausių krepšininkų statistikos dvidešimtukus po antrojo turo kovų patenka vos du lietuviai: Mantas Kalnietis ir Jonas Valančiūnas.

M. Kalnietis tarp visų čempionato krepšininkų užima ketvirtąją vietą pagal atliktus rezultatyvius perdavimus (vid. 5,5) bei 20-ąją vietą pagal dvitaškių metimų taiklumą (50,9 proc.).

M. Kalnietis taip pat užima 14-ąją vietą daugiausiai laiko aikštėje praleidžiančių krepšininkų sąraše (vid. 31,5 min.) bei dalijasi 11–15 vietas tarp daugiausiai klystančių žaidėjų (vid. 2,6 kld.) per rungtynes.

Tuo metu geriausių kovotojų dėl kamuolių dvidešimtuke nėra nė vieno lietuvio, o pagrindinis Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas J. Valančiūnas kartu su čeku Janu Vesely dalijasi 1–2 vietas daugiausiai dvigubų dublių atlikusių žaidėjų sąraše. Jų sąskaitose – po tris dvigubus dublius. Tiesa, čekas sužaidė 5 mačus, o J. Valančiūnas – 8.

Jis taip pat blokuoja po 1 metimą per susitikimą ir pagal šį rodiklį tarp geriausių čempionato aukštaūgių žengia devintas.

Daugiau lietuviškų pavardžių nėra nė viename geriausių krepšininkų dvidešimtuke.

Mūsiškiai atsigriebia komandinės statistikos kategorijoje. Jie per rungtynes į savo krepšį praleidžia po 66,1 taško ir pagal šį rodiklį nusileidžia tik geriausiai besiginančiai Ispanijos rinktinei (vid. 61,3 tšk.).

Tarp geriausiai puolančių komandų mūsų šalies rinktinė žengia vos 14-a ir vidutiniškai renka po 72,4 taško per mačą. Geriausiai puolanti Prancūzijos rinktinė pelno po 79 taškus per rungtynes.

Atkovotų kamuolių kategorijoje Lietuvos rinktinė žengia trečia (vid. 39,5) ir nusileidžia tik Kroatijos (43,1) bei Slovėnijos (39,8) komandoms.

Vieni geriausių Lietuvos krepšininkai yra ir pagal klaidas. Per mačą vidutiniškai po 12,1 kamuolio prarandanti mūsų šalies rinktinė pagal šį rodiklį nusileidžia tik šešioms komandoms. Dažniausiai – po 18,2 karto – klysdavo švedai.

Dvitaškius Lietuvos rinktinė meta 48,4 proc. taiklumu ir žengia vienuolikta, o iš toli lietuviai krepšį atakuoja vos 32,7 proc. taiklumu ir užima tryliktą vietą.

Būsima mūsiškių varžovė ketvirtfinalyje – Italijos rinktinė – tritaškius švaisto net 40 proc. taiklumu ir nusileidžia tik po pirmo etapo namo išvykusiems vokiečiams (41,2 proc.).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.