Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos krepšinio rinktinės varžovė ketvirtfinalyje – Italija

Lietuvos krepšinio rinktinė ketvirtadienį Europos čempionato ketvirtfinalyje kovos ne su Europos čempionės titulą ginančią Ispanijos ekipa, o su charakterį parodžiusia Simone Pianigiani vedama Italijos komanda.

Lietuvos krepšinio rinktinė ketvirtadienį Europos čempionato ketvirtfinalyje kovos ne su Europos čempionės titulą ginančią Ispanijos ekipa, o su charakterį parodžiusia Simone Pianigiani vedama Italijos komanda.

Per lemiamą F grupės mačą, kuriame sprendėsi lietuvių varžovai ketvirtfinalyje, Italijos ir Ispanijos ekipoms prireikė net 45 minučių, kad viena iš jų išsikovotų teisę atkrintamųjų varžybų etape kautis su Lietuvos krepšininkais. Dviejų pastarųjų Senojo žemyno čempionatų laimėtojai ispanai kapituliavo 81:86 (12:24, 25:13, 19:8, 14:25, 11:16) ir galutinėje F grupės lentelėje užėmė ketvirtąją vietą ir ketvirtfinalyje varžysis su serbais. Trečiąją poziciją iškovojusi Italija pagal varžybų reglamentą kovos su lietuviais,

Rungtynės

Pirmasis kėlinys: Italija – Ispanija


„Stožice“ arenoje susirinko apie kelis tūkstančius italų ekipos sirgalių ir tik apie 200 Europos čempionės Ispanijos rinktinės gerbėjų. Pirmeji kamuolį atkovojo ispanai, tačiau M.Gasolis keistu būdu nepataikė į krepšį. Tiesa, skolą tuo pačiu „nepataikymu“ sugrąžino ir italai.

2 min. komandos žaidė, bet niekaip nepataikė. Tik L.Datome 3-iąją minutę mestas metimas pasiekė tikslą – 3:0 pirmavo Italija.

4 min. dar tris taškus pelnė M.Belinelli, į tai tritaškiu atsakė M.Claveras – 7:3.

Sužaidus 6 min. M.Belinelli jau buvo pelnęs 8 taškus, o italai pirmavo  10:5. Kai L.Datome laisvas įmetė dar vieną tritaškį ir italai pabėgo 13:5, Ispanijos rinktinės treneris Juanas Orenga paėmė minutės pertraukėlę.

Tačiau ir po jos  vaizdas nesikeitė – ispanai buvo kaip apsimiegojusios musės, o italai švaistė metimus. 8 min. Italija jau pirmavo 17:7.

Tik kai rezultatas tapo 19:7, ispanai pabandė šiek tiek sumažinti skirtumą ir po J.Calderono tritaškio rezultatas tapo  19:10 italų naudai. Tačiau tuoj pat ispanai gavo nesportinę pražangą ir paskutinę kėlinio minutę Italija turėjo 12 taškų pranašumą – 24:12.  Pirmasis kėlinys taip ir pasibaigė.

Per pirmąsias dešimt minučių italai pataikė net 4/5 tritaškių.

Antrasis kėlinys

13 min. Ispanai beveik keturias minutes neleido varžovams pelnyti nė taško, o patys surengė spurtą 9:0 ir beveik ištirpdė deficitą – 24:21.

Kiek dar tęsis Italijos taškų sausra puolime?

15 min. Ispanai tęsė įspūdingą spurtą antrajame kėlinyje. Smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą – 24:24. Tik įpusėjus ketvirčiui baltiesiems pavyko baudų metimais atrišti užrištą puolimo siūlą.

17 min. Kova aikštėje išsilygino, italų sirgalių triukšmas atslūgo. Likus trims minutėms iki didžiosios pertraukos italai teturėjo vieno taško pranašumą – 28:27.

20 min. Žaidimas labiau priminė treniruotę, buvo akivaizdu, kad žaidėjų neslegia psichologinė įtampa. Po dviejų kėlinių švieslentėje degė lygūs skaičiai – 37:37.

Trečiasis kėlinys

22 min. M.Gasolio tritaškis persvėrė svarstykles Ispanijos naudai. Krepšinio žvaigždė jau pelnė 16 taškų. Abiejų komandų krepšininkai dažnai nusišypso vienas kitam, pasikalba per pauzeles – 41:42.

25 min. Po pirmojo kėlinio, kuris priklausė italams ir antrojo, kuriame iniciatyvą perėmė ispanai – trečiajame vyko apyligis žaidimas – 43:46. Priekyje Ispanija.

28 min. Daugiausiai M.Gasolio (22 tšk.) pastangomis, Ispanijos žvaigždės vedama ekipa įgijo didžiausią persvarą šiame mače. Italai jau atsilieka aštuoniais taškais – 43:51.

M.Gasolis po nesėkmingo susidūrimo su varžovu, užsiėmęs už kojos grįžo prie savo baudos aikštelės ir stojo mesti baudų. Pataikė vieną, tačiau panašu – ispanui skauda...

29 min. 26 taškai iš 54, kurios pelnė Ispanija. Daugiau negu pusė. Toks Marco Gasolio indėlis.

30 min. Žaidimui ėmę vadovauti ispanai, po trijų kėlinių jau pirmavo vienuolikos taškų skirtumu. 45:56.

Ketvirtasis kėlinys

32 min. Italų žaidimas ėmė byrėti. Minus penkiolika – 45:60.

33 min. Po kelių iš eilės sėkmingų Italijos atakų atkuto ir sirgaliai, ir,regis, pati komanda – 53:62.

38 min. Italijos sirgaliai ragino savo rinktinę kautis iš paskutiniųjų. Likus dviems minutėms nuo Europos čempionų jie atsiliko tik keturiais taškais – 62:66.

Likus minutei. Galingas R.Fernandezo dėjimas ir tie patys keturi taškai – 64:68.

Va tai tau: pratęsimas. Paskutinę kėlinio minutę nuolat pirmavusi Ispanija neišlaikė pranašumo savo sankose. Paskutinę ketvirtojo kėlinio sekundę italai išlygino rezultatą – 70:70.

Pratęsimas

41 min. Lygybė ir po pirmosios minutės 72:72. R.Fernandezui medikas prie atsarginių žaidėjų suolelio masažavo nugarą. Gynėjas nepasirodo ant parketo.

43 min. Keturi taškai be atsako ir priekyje – italai. 76:72.

Likus 2 minutėms. Ispanų baudos metimai skriejo pro šalį, o jų varžovai tolo – 80:72.

20 sek. iki pratęsimo pabaigos. Prasidėjo baudų metimų loterija – 84:79.

Ispanai skubėjo į greitas atakas ir iškart puldavo prasižengti – 86:81. Liko 13 sekundžių.

Pergalė – Italijos. Būsimos Lietuvos varžovės. Galutinis rungtynių rezultatas – 86:81.

Aritmetika paprasta: jei laimi italai, Lietuvos rinktinė žaidžia su jais, jeigu nugali ispanai, mūsų komandos kelyje atsidurs Europos čempionai.

Kadangi Graikija po dramatiškos kovos nusileido kroatams – vienais pirmenybių favoritų vadinti graikai keliauja namo. Jiems Europos čempionatas baigtas, o kroatai užsitikrino pirmąją vietą grupėje ir ketvirtfinalyje susitiks su Ukraina.

Italijos rinktinė nustebino laimėjusi pogrupyje penkis mačus iš penkių, paskui – pralaimėjusi du iš eilės. Apie medalius Liublianoje italai kol kas garsiai nekalba. Visai kas kita – galimybė patekti į pasaulio čempionatą. Ji atiteks pirmąsias 6 vietas iškovojusioms komandoms, bet jei tarp jų bus ir Ispanija, tuomet bilietą gaus ir 7-ąją vietą laimėjusi ekipa.

Ispanijos ir Italijos rinktinės mačas jau apipintas įvairiomis teorijomis. Svarstoma, kad italams netgi gali būti paranku nusileisti Europos čempionams.

Italijos žiniasklaida spėlioja, ką pasirinks jų tautos rinktinė: garbę ar racionalumą?

Palaukime ir pamatysime.