Sportas

2013.09.11 10:25

Netektys nesumažino Prancūzijos krepšininkų ambicijų

Per plauką į antrąjį varžybų etapą patekusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jį trečiadienį pradeda maču su Prancūzija.

Per plauką į antrąjį varžybų etapą patekusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė jį trečiadienį pradeda maču su Prancūzija.

Prancūzai Europos čempionatą pradėjo netikėta nesėkme mače su vokiečiais, bet po to A grupėje iškovojo keturias pergales – prieš Izraelį, Ukrainą, Belgiją ir Didžiąją Britaniją. Naujoje E grupėje turėdami du įskaitinius taškus, prancūzai dalijasi pirmąją F grupės vietą su Serbijos rinktine.

Nepaisant keturių pergalių grupės varžybose, Prancūzijos krepšininkai ir ilgametis šios rinktinės vyriausiasis treneris Vincentas Collet antrajame etape tikisi žaisti dar geresnį krepšinį.

Nors Prancūzijos rinktinė yra geriausiai atakuojanti komanda čempionate, vidutiniškai pelnanti po 80,6 taško, o dvitaškius metanti net 58 proc. taiklumu, gera gynyba Prancūzijos krepšininkai pasigirti negali. Leisdama savo priešininkams „iš žaidimo“ atakuoti 43 proc. taiklumu, „Les Bleus“ yra blogiausiai besiginanti komanda E grupėje.

„Jeigu norime kovoti finale, turime žaisti geriausiai kaip galime visas 40 minučių, – Prancūzijos rinktinės tikslus komentavo vienas iš rinktinės lyderių Mickaelis Gelabale`is. – Kartais net geriausios komandos nesugeba išlaikyti žaidimo kokybės, bet mes norime medalių. Manau, kad šiemet esame pajėgūs juos iškovoti.“

„Tikrasis čempionatas prasideda trečiadienį. Nuo šiol mes viską darysime kitaip, – kalbėjo Vincentas Collet. – Pažįstu savo komandą. Neturiu jokių abejonių dėl mūsų tikslų. Žinau, kaip stipriai mano auklėtiniai nori nugalėti. Nuo šiol kiekvienas taškas, kiekvienos rungtynės taps aukso vertės“.

Paklaustas, ar ši įtampa taps Prancūzijos rinktinės žaidėjams impulsu pademonstruoti geriausią žaidimą, komandos vyriausiasis strategas nedaugžodžiavo: „Mes negalime prisijaukinti sėkmės. Galime tik jos tikėtis“.

Tikėtis sėkmės, o ne remtis ryškiu pranašumu aikštelėje Prancūzijos komandai trukdo būrys krepšininkų, kurie šį rudenį dėl įvairių priežasčių praleido Europos čempionatą: Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) žaidėjai Joakimas Noah, Kevinas Seraphinas, Mickaelis Pietrusas, Ianas Mahinmi, Evanas Fournier, Rodrigue`as Beaubois bei Ronny Turiafas. Taip pat „mėlyniesiems“ negali padėti kitą sezoną Berlyno „ALBA“ klube rungtyniausiantis vidurio puolėjas Ali Traore.

Visgi šioje rinktinėje yra žaidėjas, nuo kurio sportinės formos priklauso visos „Les Bleus“ likimas. Žaidėjas, kuris neabejotinai būtų atsiėmęs naudingiausio čempionato žaidėjo titulą, jei Prancūzijos rinktinė prieš dvejus metus Lietuvoje būtų iškovojusi aukščiausios prabos medalius. Tas žmogus – Tony Parkeris.

Po beveik 19 taškų Europos čempionate metantis prancūzų tautos pasididžiavimas yra trečias pagal rezultatyvumą Europos čempionate. Verta paminėti, kad 188 cm ūgio T. Parkeris, nors yra žemiausias „mėlynųjų“ žaidėjas ir vienas žemiausių žaidėjų Slovėnijoje, dvitaškius meta 69,2 proc. taiklumu. Tai yra geriausias pirmenybių rezultatas.

Po krepšiu mėgstantis veržtis T. Parkeris puikiai meta iš baudos aikštelės teritorijos ir provokuoja aukštaūgių pražangas.

Puikiai T. Parkeriui talkina ir vienas iš daugelio Prancūzijos atradimų šiemet – vidurio puolėjas Alexis Ajinca. Nors 215 cm bokštas pelno sąlyginai nedaug taškų (po 8 per rungtynes), A. Ajinca vidutiniškai atkovoja net po 7,4 kamuolio ir blokuoja po 1,2 metimo.

Taip pat „mėlyniesiems“ ne mažiau svarbūs yra 209 cm ūgio taip pat San Antonijaus komandos atstovas Borisas Diaw, kuris puikiai gynėsi prieš Lebroną Jamesą finalo serijoje, ir Minesotos „Timbervolwes“ 201 cm ūgio atakuojantis gynėjas M. Gelabale`is, kuris yra geriausias prancūzų snaiperis, tritaškius metantis 46% taiklumu.

Panašu, kad tai bus pirmos rungtynės, kuriose Lietuvos komanda neturės jokio ūgio pranašumo prieš varžovus.

Mūšį su Prancūzija Lietuvos komanda pradeda trečiadienį 22 val. Lietuvos laiku. Rungtynes tiesiogiai transliuos LRT radijas.