Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

Dalyvauti Vilniaus maratone kol kas užsiregistravo 7 tūkst. bėgimo entuziastų

ELTA 2015.09.08 13:45

Dalyvauti sekmadienį rengiamo jubiliejinio, dešimtojo, tarptautinio Vilniaus maratono bėgimuose kol kas užsiregistravo apie 7 tūkst. bėgimo entuziastų, tačiau organizatoriai viliasi, kad šis skaičius maratono dieną gali išaugti iki 10 tūkst.

Dalyvauti sekmadienį rengiamo jubiliejinio, dešimtojo, tarptautinio Vilniaus maratono bėgimuose kol kas užsiregistravo apie 7 tūkst. bėgimo entuziastų, tačiau organizatoriai viliasi, kad šis skaičius maratono dieną gali išaugti iki 10 tūkst.

Bėgikai lenktyniaus maratono (42,195 km), pusės maratono (21,097 km), 10 km distancijose. Lietuvos pašto estafetės dalyviai išbandys jėgas 4x10 km trasoje, šeimos startuos 4,2 km bėgime, o vaikai ir tėvai su mažiausiomis atžalomis vežimėliuose galės palenktyniauti 500 m distancijoje.

„Vilnius norėtų būti ir važiuojančiu, ir bėgančiu miestu. Džiugu, kad Vilniaus maratonas tampa regioniniu renginiu, į kurį susirenka ne tik sostinės gyventojai, bet ir dalyviai iš kitų miestų bei kitų šalių“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas. Nors sostinės vadovui buvo įteiktas vardinis maratono dalyvio numeris, tačiau jis teigė bėgime nedalyvausiąs.

„Vilnius ne tik nori, bet ir yra važiuojantis, bėgantis, einantis, sportuojantis miestas, juk Vilniaus maratonas vyks jau dešimtąjį kartą“, – merą pataisė generalinio maratono rėmėjo „Danske Bank“ generalinis direktorius Gintautas Galvanauskas. Jis ragino vilniečius bei miesto svečius atvykti ir palaikyti bėgimų dalyvius: „Stebėjau ne vieną maratoną ir ne tik Lietuvoje, todėl galiu pasakyti, kad bėgikams ypač svarbus žiūrovų palaikymas. Jis įkvepia sportininkus įveikti distanciją iki galo“.

Dalyvauti ilgiausiame – maratono – bėgime jau užsiregistravo 750 bėgikų. Pirmąsias tris vietas tarp vyrų ir moterų užimsiantiems atletams atiteks piniginiai prizai – už pirmąją vietą 5000 litų, už antrąją – 3000, o už trečiąją – 1500 litų.

Visiems Vilniaus maratono bėgimų dalyviams bus įteikti atminimo medaliai.

Pusės maratono bėgime dalyvaus 2008 metų Vilniaus maratono nugalėtoja Diana Lobačevskė. Jai priklauso Vilniaus maratono moterų rekordas – 2 val. 45 min. 31 sek.

„Vilniaus maratone bėgu nuo 2008 metų. Nuo šio maratono prasidėjo mano karjera. Nebėgsiu viso maratono, nes prieš mėnesį šią distanciją įveikiau pasaulio čempionate Maskvoje, todėl dabar atgaunu jėgas“, – teigė sportininkė.

Vilniaus maratono startas bus duotas sekmadienį 9.00 val. T. Vrublevskio gatvėje šalia Katedros aikštės. Pirmieji varžytis bus kviečiami bėgikai, dalyvausiantys maratono bei pusės maratono bėgime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi