Sportas

2015.09.08 13:45

Paskutinė dvikova Jesenicėse – prieš individualistų komandą

Mindaugas Augustis, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Lietuvos rinktinė turėjo vos dešimt valandų atsipūsti po sekmadienį pratęsimu pasibaigusių rungtynių su Juodkalnija. Pirmadienio rytą kas šlubčiodamas, kas trindamas apsimiegojusias akis jau lipo į autobusą, kuris nuvežė komandą į treniruotę.

Lietuvos rinktinė turėjo vos dešimt valandų atsipūsti po sekmadienį pratęsimu pasibaigusių rungtynių su Juodkalnija. Pirmadienio rytą kas šlubčiodamas, kas trindamas apsimiegojusias akis jau lipo į autobusą, kuris nuvežė komandą į treniruotę.

Dar mažiau laiko ilsėtis turėjo rinktinės skautas Benas Matkevičius.

„Geriau tokių klausimų neklauskite“, – pasiteiravus, ar spėjo sudėti bluostą, nusijuokė lietuvių varžovų žaidimą stebintis ir analizuojantis specialistas.

Tiesa, treniruotėje krepšininkai nesiplėšė – vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas ir jo asistentas Gintaras Krapikas tik apdalijo juos patarimais, kaip gintis nuo bosnių derinių.

Pastarųjų yra, bet galiausiai dauguma Bosnijos ir Hercegovinos ekipos atakų baigiasi elementariu žaidimu vienas prieš vieną.

Lyderiui – absoliuti veiksmų laisvė

Faktas, jog pagal rezultatyvius perdavimus bosniai užima priešpaskutinę vietą tarp 24 čempionate dalyvaujančių komandų (vid. 9,5), yra iškalbingas: kamuolio judėjimas šios rinktinės puolime dažnai užsibaigia tą akimirką, kai jis atsiduria M. Teletovičiaus rankose.

Tritaškiais neretai piktnaudžiaujantis 206 cm ūgio sunkusis krašto puolėjas turi tokią veiksmų laisvę, apie kokią Lietuvos krepšininkai gali nebent pasvajoti.

„Bosniai akcentuoja individualius veiksmus, jie labai dažnai nutraukia derinius, o M. Teletovičius gali savo nuožiūra pakeisti atakos kryptį beveik visais atvejais. Žaisdamas prieš mus jis tikrai ieškos galimybės metimui bet kurioje situacijoje.

Čempionato pradžioje jam nesisekė pataikyti, bet paskui M. Teletovičius prasimėtė, ir komanda tai pajuto. Reikės stengtis, kad gindamasis jis išeikvotų kuo daugiau jėgų, galbūt prisirinktų pražangų, nuvargtų jo kojos, nes nuo to priklauso ir metimo taiklumas“, – kalbėjo B. Matkevičius.

Sekundantai taip pat mėgsta žaisti individualiai

Per ketverias sužaistas rungtynes, iš kurių bosniai laimėjo dvejas, M. Teletovičius vidutiniškai rinkdavo po 18,5 taško ir atkovodavo 7,8 kamuolio. Bruklino „Nets“ klubo aukštaūgis spėjo atlikti net 68 metimus „iš žaidimo“ (taiklumas – 35 proc.).

Jei labai nesiseka M. Teletovičiui, iniciatyvos bosnių rinktinėje dar gali imtis puolėjas Nihadas Djedovičius arba gynėjas Nemanja Gordičius, bet ir jie viską išspręsti dažniausiai bando žaisdami po vieną.

„Bosnijos komanda – tai trijų žmonių, žaidžiančių vienas prieš vieną, orkestras“, – taip varžovus apibūdina B. Matkevičius.

Šią vasarą lietuviai ir bosniai jau bandė jėgas draugiškame Akropolio taurės turnyre Graikijoje. Tuomet J. Kazlausko auklėtiniai gana nesunkiai palaužė priešininkus 94:73.

Group B

 TeamPW/LF/APts
1 Lithuania 4 3/1 275/259 7
2 Serbia 4 3/1 295/283 7
3 Latvia 4 2/2 289/294 6
4 Bosnia and Herzegovina 4 2/2 280/287 6
5 F.Y.R. of Macedonia 4 1/3 290/293 5
6 Montenegro 4 1/3 293/306 5
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt