Naujienų srautas

Sportas2019.03.04 15:34

Sporto atstovų pasirodymas rinkimuose: didelių staigmenų neužfiksuota

Praėjusią naktį praūžę savivaldos rinkimai Lietuvos sporto atstovams susiklostė skirtingai – jei kai kurie iš jų garantavo sau dar ketverius metus miestų tarybose, tai kitiems iki tokios sėkmės pritrūko vos keliasdešimt balsų. Kovą dėl Alytaus mero posto vis dar tęsia ir miesto futbolo vadovas.  

Pozityvių žinių sekmadienio vakarą sulaukė kandidatas į Alytaus miesto merus ir dabartinis Alytaus apskrities futbolo federacijos (AAFF) prezidentas bei Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomojo komiteto narys Gediminas Daukšys.

Su visuomeniniu rinkimų komitetu „Už Alytų“ rinkimuose dalyvaujantis sporto pasaulio atstovas pirmame ture sulaukė nemažo rinkėjų palaikymo ir gavo 19,18 procentų balsų. To jam pakako, kad po dviejų savaičių jis vėl galėtų siekti tapti miesto vadovu. Jo konkurentu tada bus Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas (LSDP) Nerijus Cesiulis, pirmajame ture nuo G. Daukšio atsilikęs vos keliomis šimtosiomis procentinio balo (19,14 proc.).

To paties komiteto atstovas, Lietuvos krepšinio treneris Tomas Pačėsas taip pat turės vietą miesto taryboje. Šis savo sąraše liko antras ir gavo vieną iš penkių sąrašo mandatų savivaldybėje.

Taryboje savo vietą iškovojo ir dabartinis Alytaus „Dzūkijos“ trenerio asistentas Valdemaras Chomičius. Šis rinkimuose dalyvavo su Lietuvos centro partija ir gavo vieną iš dviejų jos pelnytų mandatų miesto savivaldybėje.

Savo miestų tarybų veiklose dalyvaus ir dar dviejų Lietuvos krepšinio lygos (LKL) treneriai.

Šiauliuose įspūdingą šuolį atliko šio miesto reprezentacinės komandos vyriausiasis treneris Antanas Sireika.

Su Lietuvos socialdemokratų partija žengęs Europos čempionas pirminiame sąraše buvo tik 62-as, tačiau rinkėjų įspūdingai buvo pakeltas net į trečią poziciją.

Dar vieną kadenciją rajono reikalus spręs ir Utenos „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas.

Tiesa, šiam LSDP atstovui tai jokia naujiena – miesto taryboje jis dalyvauja jau nuo 2011-ųjų ir šį kartą pateko į tarybą kaip vienas iš septynių savo partijos atstovų.

Tačiau ne visiems krepšinio pasaulio atstovams sekėsi taip pat gerai – Klaipėdos mieste su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga tarybos nario mandato siekęs Europos čempionas Eurelijus Žukauskas liko aštuntas, kai jo sąrašas taryboje gavo septynias vietas.

E. Žukauskui iki sėkmės pritrūko 63 pirmumo balsų.

Jei krepšininkai rinkimuose pasirodė sąlyginai neblogai, tai futbolininkams sekėsi sunkiau.

Į tos pačios Klaipėdos miesto tarybą su Lietuvos respublikos liberalų sąjūdžiu (LRLS) kandidatavo du buvę futbolininkai, tačiau nei vienas iš jų nepateko net tarp penkiolikos geriausių savo partijos atstovų.

Buvęs nacionalinės žaidėjas Kęstutis Ivaškevičius liko vos 16-as, o dabartinis Klaipėdos apskrities futbolo federacijos (KLFF) prezidentas Rimantas Žvingilas – tik 21-as.

Iš viso LRLS Klaipėdoje gavo tik tris mandatus.

Nesėkmingai rinkimai susiklostė ir Panevėžio mieste kandidatavusiam šešis kartus Lietuvos futbolo A lygos čempionui Pauliui Janušauskui.

Nors jo atstovaujamas visuomeninis rinkimų komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ ir gavo daugiausiai mandatų (8), tačiau pats futbolininkas buvo pagal pirmumo balsus liko tik 18-as ir politinę karjerą turės atidėti dar kuriam laikui.

Kova dėl mero postų nesusiklostė dviem olimpiniams prizininkams.

Visagino meru siekęs tapti buvęs kanojininkas Jevgenijus Šuklinas pirmadienio rytą pasitiko dvejopomis nuotaikomis – nors jis pats kovoje dėl posto liko tik trečias ir į antrą turą neprasimušė, tačiau jo visuomeninis rinkimų komitetas „Visaginas – tai mes“ surinko daugiausiai mandatų, o pagal pirmumus balsus pirmavęs J. Šuklinas vis tiek bus miesto taryboje.

Šiauliuose į miesto merus kandidatavęs irkluotojas Aurimas Lankas didelės sėkmės nesulaukė – LRLS atstovavęs 2016-ųjų olimpinis bronzos medalininkas surinko 3,79 procento balsų ir devynių kandidatų kovoje liko tik septintas.

A. Lankas dar galėjo pretenduoti ir į miesto tarybą (sąraše jis buvo pažymėtas pirmuoju numeriu), tačiau rinkėjai jį nureitingavo į trečiąją poziciją. To neužteko, mat LRLS taryboje gavo tik dvi vietas.

Rinkimai skirtingai susiklostė dviem sostinės politinėms jėgoms, savo sąrašuose turėjusioms sporto pasaulio žmonių.

Štai rinkimus laimėjo visuomeninis rinkimų komitetas „R. Šimašiaus komanda „Už Vilnių, kuriuo didžiuojamės!“, o jo atstovas, buvęs krepšininkas ir dabartinis miesto vicemeras Linas Kvedaravičius čia liko 7-as ir gavo vieną iš 17-os savo sąrašo laimėtų vietų miesto taryboje.

Nors į tarybą nepateko, tačiau įspūdingą šuolį atliko ir su tuo pačiu sąrašu į rinkimus ėjęs Dakaro lenktynininkas, motociklininkas Balys Bardauskas.

Pirminiame sąraše jis buvo tik 57 vietoje, tačiau rinkėjų buvo pakeltas net iki 27 pozicijos.

Visiškai priešingai praėjusi rinkimų naktis susiklostė naujai susikūrusiam visuomeniniam rinkimų komitetui „Judėk, Vilniau“, kuris po savo sparnu buvo priėmęs ne vieną gerai žinomą sporto veidą.

Sąrašas surinko vos 0,88 procento balsų ir rimtesnių vilčių taryboje laimėti bent vieną vietą neturėjo.

Su šiuo sąrašu rinkimuose dalyvavo žinomas krepšinio treneris Rūtenis Paulauskas, Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) prezidentas Paulius Malžinskas, buvęs futbolininkas Deimantas Bička, penkiakovininkai Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė ir Justinas Kinderis bei daugelis kitų.

Pastarasis savo partijos sąraše šoktelėjo įspūdingai – iš pirminės 40-osios vietos į galutinę 5-ąją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi