Naujienų srautas

Sportas2019.03.04 09:39

Lenkijos lengvaatlečiai švenčia – iškovojo daugiausiai aukso medalių Glazge

LRT.lt 2019.03.04 09:39

Lenkijos lengvosios atletikos rinktinė pasiekė dar vieną pergalę prieš savo varžovus britus ir šįkart – jų pačių žemėje. Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Glazge lenkai iškovojo net penkis aukso medalius ir šalių lentelėje aplenkė britus, kurie turi 4 aukso apdovanojimus.

Lenkijos pergalę bendroje medalių įskaitoje lėmė sekmadienį puikiai pasirodę bėgikai. Vyrų 1500 metrų varžybų finale Marcias Lewandowskis netikėtai įveikė norvegų jaunąją superžvaigždę Jakobą Ingebrigtseną, kuris neslėpė, kad į Glazgą atvyko tik aukso.

Jaunasis norvegas laimėjo 3000 metrų varžybas, tačiau perpus trumpesniame nuotolyje greičiau bėgo patyręs 31-rių M. Lewandowskis.

Analogiškoje moterų rungtyje dominavo britė Laura Muir, finišavusi pirma. Antroje vietoje likusi lenkė Sofia Ennaoui atsiliko net 3,5 sekundės.

Na, o vyšnia ant torto lenkams tapo 4 po 400 metrų moterų estafečių varžybos, kuriose Lenkijos atletės aplenkė būtent brites. Čempionėmis tapo Anna Kielbasinska, Iga Baumgart-Witan, Malgorzata Holub-Kowalik ir Justyna Swiety-Ersetic.

Būtent auksas estafetės sekmadienio vakarą leido lenkams bendroje įskaitoje pagal aukso medalius aplenkti Didžiąją Britaniją. Lenai buvo pirmi ir prieš dvejus metus Belgrade, o pernai Europos čempionate Berlyno olimpiniame stadione pirmi buvo britai.

Iš viso pirmenybėse Glazge britai iškovojo 12 medalių (4 aukso, 6 sidabro, 2 bronzos), o lenkai – 7 (5 aukso ir 2 sidabro).

Pirmomis dienomis Lenkijai auksą dar iškovojo rutulio stūmikas Michalas Haratykas, 60 m sprintą laimėjusi Ewa Swoboda bei dvigubą triumfą padovanoję šuolininkai su kartimi – Pawelas Wojciechowskis (auksas) ir Piotras Lisekas (sidabras).

Britams auksą nešė vien moterys: Shlayan Oscar-Clarke laimėjo 800 m bėgimą, L. Muira – 1500 ir 3000 m varžybas, o Katarina Johnson-Thompson triumfavo daugiakovėje. Iš 12 birų medalių net 9 atnešė moterys, vyrai – tik tris.

Trečią vietą medalių įskaitoje užėmė Ispanija (3-2-1), ketvirtą – Norvegija (2-1-1), penktą – Graikija (1-2-1).

Vedama ir visų laikų čempionato medalių lentelė. Joje iki šiol vis dar pirmauja Sovietų Sąjunga su 103 aukso medaliais. Britai yra treti (66 aukso, 55 sidabro, 44 bronzos), o Lenkija po šio čempionato pakilo į šeštąją vietą (55-47-73).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi