Naujienų srautas

Sportas2019.03.04 09:07

Kaire medalį iškovojęs Kinderis: dabar galima ramiai ruoštis pagrindiniam startui

Inga Necelienė, LRT.lt 2019.03.04 09:07

Vėlų sekmadienio vakarą į Vilnių iš Egipto sostinės Kairo grįžo Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės rinktinė. Pasaulio taurės pirmojo etapo varžybos iš penkių jose kovojusių mūsų šalies penkiakovininkų geriausiai susiklostė Justinui Kinderiui – jis į Lietuvą parvežė bronzos medalį. Tiesa, pats sportininkas teigė, kad šio sezono tikslas yra ne taurės varžybos, o kova dėl olimpinio kelialapio Europo čempionate vasarą.

Pastarąjį medalį – tai buvo 2017 m. pasaulio čempionato bronza – Justinas Kinderis irgi iškovojo būtent Kaire. „Tikrai, nerealu – vėl Kairas ir vėl medalis. Kairas man toks kaip ir laimingas miestas“, – stebėjosi ir pats penkiakovininkas.

– Kiek jums svarbu, kad pirmasis sezonas startas būtų toks, apie kurį sakoma gera pradžia – pusė darbo?

– Kai tokia pradžia, paprasčiau dėliotis sezoną – kiek turi taškų, kiek dar trūksta, kad pakliūtum į pasaulio taurės finalą. Pasaulio taurės finaliniame etape nugalėtojui jau bus įteikiamas pirmasis kelialapis į Tokiją. Jeigu rimtai galvoji apie olimpines žaidynes, tai šiemet pasaulio taurės etapuose privaloma dalyvauti. 

O šiaip per dvejas ar trejas pasaulio taurės etapų varžybas būčiau susirinkęs tuos reikiamus taškus, bet dabar praktiškai per vienerias surinkau ir jau galiu truputį ramiau į tai žiūrėti, kryptingai stovyklose dirbti.

UIPM/Nuno Gonçalves nuotr.

Šis medalis praktiškai iki birželio mėnesio man tokio ramumo suteikia. Nesu iškovojęs daug etapų medalių, šis gal koks ketvirtas ar penktas.  

– Keliuose etapuose šiemet planuojate dalyvauti?

– Dabar turbūt vyksiu į dar vieną etapą ir viskas. Dalyvavau šiame pirmame, antrą praleisiu, tada trečiasis bus Vengrijoje – jame ruošiuosi dalyvauti.

Vis tiek pagrindinis akcentas lauks vasarą, kai bus dalinami olimpiniai kelialapiai žemynų čempionatuose – šiuo atveju mums Europos pirmenybėse. Šiam pagrindiniam metų startui dabar bus galima ramiau ruoštis.

– Kaire prisipažinote, kad šaudydamas turėjote nuojautą, jog viskas gerai gali baigtis. Kaip ta nuojauta pasireiškė?

– Viskas kažkaip ramiai ėjosi, tiesiog reikėjo nesiblaškyti ir nepaleisti tos geros savijautos. Gal buvo šiek tiek netikėtumų jojime, atrodė, kad galėjo ir nekristi tos kliūtys, bet to labai giliai į širdį neėmiau, toliau kovojau ir dienos pabaigoje pamačiau, kad visai gera vieta.

– Šio sezono tikslas – žūtbūt pelnyti olimpinį kelialapį. Šis žinojimas labiau motyvuoja ar labiau spaudžia?

– Abu po truputėlį – ir motyvuoja, ir spaudžia. Aš pernai lygiai tokiu pat metu grįžau ne iš penkiakovės varžybos, o iš Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių, kuriose dirbau kaip savanoris. O dabar grįžtu iš penkiakovės pasaulio taurės etapo. Tai irgi parodo mano akcentus, motyvaciją ir požiūrį į šį sezoną, ko aš iš jo tikiuosi ir laukiu.

– Pagal Kaire pasiektą rezultatą atrodo, kad pasirengimas šiam sezonui sekėsi puikiai. Ar tikrai taip ir buvo – viskas, ką buvote numatę, pavyko?

– Tikrai neblogai sekėsi. Prieš šį etapą buvo gera stovykla Armėnijos kalnuose, dabar vėl vyksime į Ispanijos aukštikalnes – į Siera Nevadą. Tie akcentai, kuriuos gludinome, lyg ir sėkmingai susidėliojo. Pavyko ir šaudymas, ir bėgimas. 

Lietuvos rinktinės pasirodymas Kaire

Iš viso Kaire vykusiame pasaulio taurės pirmojo etapo finale J. Kinderis surinko 1435 taškus. Plaukimo rungtyje liko 24-as (2 min. 10,87 sek., 289 tšk.), fechtavimo – trečias (22 laimėtos kovos iš 35, 232 tšk.), už jojimą gavo 279 taškus ir smuktelėjo į dešimtą poziciją, bet bendroje įskaitoje nuo trečią vietą užimančio brito Thomo Tooliso lietuvį skyrė 13 sek. Per paskutinę bėgimo ir šaudymo rungtį J. Kinderis ėmė gerinti pozicijas ir trečiąkart stabtelėjęs šaudykloje į trasą grįžo jau ketvirtas. Kaip vėliau prisipažino, per pirmus tris ratus dar sugebėjo pataupyti jėgų paskutiniam ratui, kuriame dėl bronzos teko kautis su čiliečiu Estebanu Bustosu ir vokiečiu Marvinu Dogue. 

Už bėgimo ir šaudymo rungtį, kuriai įveikti prireikė 11 min. 5,5 sek. (2 vieta), J. Kinderis gavo 635 taškus. Pirmojo etapo laimėtojas egiptietis Ahmedas Elgendy pelnė 1465 taškus, antras finišavęs čekas Janas Kufas iškovojo 1448 taškus.

Pasaulio taurės pirmojo etapo moterų varžybų finale Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė surinko 1318 taškų ir užėmė devintą vietą. Jai sėkmingiausia buvo jojimo rungtis, kurioje surinko 300 taškų iš tiek pat galimų, ir bėgimo bei šaudymo, kurioje finišavo ketvirta (561 tšk.) Už plaukimo rungtį gavo 272 taškus (13 vieta), o prasčiausiai susiklostė fechtavimas (27 vieta – 184 + 1 tšk.).

Atrankos barjero nepavyko įveikti ir į finalinį etapą patekti Linai Batulevičiūtei, Aurelijai Tamašauskaitei ir Dovydui Vaivadai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi