2019.03.04 00:07

Airinė Palšytė titulo neapgynė, bet iškovojo bronzą

LRT.lt 2019.03.04 00:07

Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate Glazge šuolių į aukštį sektoriuje titulą gynusi Airinė Palšytė užėmė trečiąją vietą ir iškovojo bronzos medalį. Rungties čempione tapo prieš finalą favorite laikyta rusė Marija Lasickienė, sidabras atiteko Ukrainos atstovei Julijai Levčenkai. Tai vienintelis lietuvos rinktinės medalis varžybos Glazge. Be A. Palšytės į final pateko bėgikė Agnė Šerkšnienė, užėmusi 4-ąją vietą 400 metrų varžybose.

M. Lasickienė vienintelė šiose varžybose įveikė 201 cm aukštį, o J. Levčenkai sidabrą garantavo 199 cm aukštis.

Puikiai varžybas pradėjusi A. Palšytė atrodė labai užtikrinta ir psitikinti savimi bei be klaidų įveikė pirmuosius šešis aukščius, tačiau suklydo ties 199 cm aukščiu ir jo nesugebėjo įveikti visais trimis bandymais.

Šį sezoną jos rekordas yra 198 cm, o asmeninis ir Lietuvos rekordas – 201 cm. Prieš dvejus metus Berlyne šis rezultatas jai atnešė čempionės titulą.

Ties 199 cm aukščiu sustojo ir dar viena ukrainietė Kateryna Tabašnyk, tačiau ji buvo suklydusi ties 197 cm, kurį įveikė tik trečiu bandymu. Tai lėmė, kad bronza atiteko A. Palšytei.

Varžybų eiga trumpai:

194 cm aukštis koją pakišo net keturioms atletėms, tarp kurių ir vienai favoričių – britei Morgan Lake. Po šio aukščio kovoje liko tik šešios sportininkės, tarp kurių buvo net trys ukrainietės.

197 cm aukštį pirmaisiais bandymais įveikė tik A. Palšytė, J. Levčenka ir M. Lasickienė. Po šio aukščio liko tik keturios atletės, K. Tabašnyk čia dukart suklydo.

199 cm aukščio kartelę pirmu šuoliu įveikė tik M. Lasickienė, o J. Levčenka šį aukštį įveikė antruoju bandymu. A. Palšytės kova baigėsi.

Kartelę pakėlus į 201 cm aukštį M. Lasickienė jį įveikė antruoju bandymu, o ukrainietė J. Levčenka ties čia sustojo ir laimėjo sidabrą.