Sportas

2019.03.03 11:50

Lenkijos lengvaatlečiai dominuoja Glazge ir lenkia pačius britus

LRT.lt2019.03.03 11:50

Kaimyninės Lenkijos lengvosios atletikos rinktinė kol kas įspūdingais pasirodymais drebina Glazge vykstantį uždarų patalpų Europos čempionatą. Per dvi dienas lenkai jau iškovojo tris aukso medalius ir šalių įskaitoje lenkia šeimininkų Didžiosios Britanijos rinktinę.

Šeštadienio vakaras Glazge baigėsi dvigubu Lenkijos triumfu.

Vyrų šuolių su kartimi sektoriumi dominavo du Lenkijos sportininkai – titulą gynęs Piotras Lisekas bei naujuoju čempionu tapęs Pawelas Wojciechowskis.

Abu atletai varžybų pabaigoje aiškinosi, kuriam atiteks aukso medalis, o gražiojo kovoje nugalėjo 5,90 m aukštyje esančią kartelę peršokęs 2011 metų pasaulio čempionas 29-erių P. Wojciechowskis. Ilgą laiką be klaidų šokęs P. Lisekas sustojo ties 5,90 m aukščiu.

Bronzos medalis šioje rungtyje atiteko 5,75 m. peršokusiam Švedijos atstovui Melkeriui Svardui Jacobssonui.

Kiek vėliau dar vieną auksą Lenkijai atnešė sprinterė Ewa Swoboda, pati sau netikėtai triumfavusi 60 metrų varžybose.

21-erių sportininkė finale finišavo per 7,09 sek. ir aplenkė pačią Dafne Schippers (7,14 sek.). Savimi netikinti lenkė po finišo griebėsi rankomis už veido ir verkė laimės ašaromis.

Prieš dvejus metus E. Swoboda buvo iškovojusi sidabrą.

Bronza šioje rungtyje atiteko britei Ashai Philip (7,15 sek.).

Dar penktadienį pirmąjį Lenkijos auksą buvo iškovojęs rutulio stūmikas Michalas Haratykas, tad Lenkija prieš prasidedant trečiajai varžybų dienai jau turi tris aukso medalius bei sidabrą.

Nors Didžiosios Birtanijos atletai kol kas turi daugiau medalių (6), tačiau tik du auksinius – Laura Muir laimėjo 3000 m bėgimą, o Katarina Johnson-Thompson – daugiakovės varžybas.

Sekmadienį LRT PLIUS kanalu bei portale LRT.lt vyks dvi Europos čempionato transliacijos – viena nuo 12 valandos, kita – nuo 19:50 val. Nuo 21:15 val. savo kovą dėl medalio pradės šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.

Lenkijos ir Didžiosios Britanijos lenktynėse dėl medalių sekmadienį abiejų šalių atletai dar galės pasiekti ne vieną medalį.

Tomaszas Jaszczukas varžysis vyrų šuolių į tolį finale, į kurį pateko su ketvirtuoju rezultatu – 7,86 m.

Lenkė Klaudia Kardasz bandys iškovoti medalį moterų rutulio stūmimo finale.

Į 800 metrų bėgimo finalą su antru rezultatu (1:48,85 min.) pateko  britas Jamie Webbas. Analogiškoje moterų rungtyje finale bėgs net dvi britės – Mari Smith ir Shelayna Oskan-Clarke.

Kartu su A. Palšytę šuolių į aukštį finale varžysis britė Morgan Lake, praėjusiais metais buvusi ketvirta pasaulio uždarų patalpų čempionate.

1500 metrų vyrų finale bėgs Marcinas Lewandowskis, tiesa, į finalą jis pateko tik su aštuntu rezultatu. Analogiškoje moterų rungtyje varžysis auksą jau iškovojusi L. Muir bei lenkė Sofia Ennaoui. Bet jos abi irgi nėra tarp favoričių.

Taip pat tiek britų, tiek lenkų komandos varžysis ir čempionatą uždarysiančiose prestižinėse 4 po 400 metrų estafečių varžybose.

Taigi sekmadienį nugalėti bendroje medalių įskaitoje daugiau šansų turi britai, o jūsų laukia puikus reginys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.