2019.03.02 16:28

Šiaurės Londono derbyje – atremtas baudinys, raudona kortelė ir kovingos lygiosios

LRT.lt2019.03.02 16:28

Šeštadienį 29-asis Anglijos „Premier“ lygos turas prasidėjo principiniu Šiaurės Londono derbiu tarp „Tottenham Hotspur“ ir „Arsenal“ ekipų „Wembley“ stadione. Atkakliose rungtynėse buvo paskirti du 11 metrų baudiniai, vienas jų atremtas bei užfiksuotos lygiosios 1:1.

Lygiai prasidėjusiose rungtynėse sužaidus kiek daugiau nei 10 minučių Harry Kane`as įsiveržė į „Arsenal“ baudos aikštelę, bet smūgiui neprisitaikė ir prarado kamuolį. Kone iškart po to „Arsenal“ įmušė įvartį, po Davinsono Sanchezo klaidos aikštės viduryje.

Nuo aikštės vidurio vienas į priekį spurtavęs Aaronas Ramsey šaltakraujiškai įveikė vartininką ir įmušė įvartį 13-ąją minutę.

Po jo rungtynių kontrolė perėjo į aikštės šeimininkų rankas, netruku H. Kane`as standartinės situacijos metu įmušė įvartį galva, bet teisėjas užfiksavo nuošalę. Pirmojo kėlinio pabaigoje „Tottenham“ visiškai užspaudė varžovus jų baudos aikštelėje, tačiau vartininkas Berndas Leno žaidė fantastiškai, atmušdamas puikias šeimininkų progas.

A. Ramsey, Reuters/Scanpix nuotr.

Antro kėlinio pradžioje puikias progas vėl kūrė „Tottenham“ ekipa. 73-ąją minutę keliant baudos smūgį buvo pargriautas H. Kane`as ir teisėjas užfiksavo pražangą bei paskyrė 11 metrų baudinį. H. Kane`as pats realizavo baudinį ir išlygino rezultatą.

Tai buvo devintasis puolėjo įvartis Šiaurės Londono derbiuose – jis aplenkė tiek „Arsenal“, tiek „Tottenham“ klubuose žaidusį Emanuelį Adebayorą (8 įvarčiai).

Po išlyginamojo įvarčio užsivedę šeimininkai nesugebėjo vėl užspausti varžovų ir mačui baigiantis labai pavojingų progų nebebuvo.

Tiesa, prasidėjus paskutinei minutei tas pats D. Sanchezas baudos aikštelėje pargriovė Pierre‘ą-Emerycką Aubameyangą. Teisėjas nedvejodamas paskyrė antrą baudinį, tačiau puolėjo smūgi atmušė Hugo Llorisas.

Per pridėtą laiką Lucasas Torreira („Arsenal“) gavo raudoną kortelę už grubią pražangą.

Po šių lygiųjų komandų vieta turnyro lentelėje nesikeičia. „Tottenham“ su 61 tašku išlieka trečioje, o „Arsenal“ su 57 taškais – ketvirtoje vietoje. Iškart už pastarųjų su 55 taškais rikiuojasi „Manchester United“.

Įdomu, kad tai pirmosios „Tottenham“ klubo lygiosios šiame „Premier“ lygos sezone per 29 rungtynes.