Sportas

2019.03.02 18:57

Kalnų debiutiniame Europos čempionate nenuvertusi Andriukaitytė: esu labai nepatenkinta

LRT.lt2019.03.02 18:57

Antrąją Europos lengvosios atletikos čempionato dieną Glazge į startą stojo ir paskutinė čia dar nepasirodžiusi lietuvė – sprinterė Akvilė Andriukaitytė. Tolokai nuo geriausio savo rezultato buvusi atletė į pusfinalį nepateko, o po starto pyko ant savęs už „perdegimą“.

Žiūrėkite tiesioginę čempionato Glazge transliaciją per LRT PLIUS ir portale LRT.lt – nuo 21 val. vakaro. Agnė Šerkšnienė kovos dėl medalio 400 m bėgimo finale.

60 metrų sprinto rungtyje A. Andriukaitytė startavo ketvirtajame atrankos bėgime ir finišą pasiekė per 7,54 sek. bei liko paskutinė, septinta.

Bendroje įskaitoje A. Andriukaitytė užėmė 38-ąją vietą iš 43 startavusių dalyvių.

„Jautėsi, kad dalyvauju tikrai aukštesnio rango varžybose nei įprastai. Miegojosi gerai, bet kažkas buvo ne taip jau per apšilimą, ne taip jaučiausi. Galbūt ne dėl nuovargio (šią savaitę sprinterė dalyvavo varžybose Baltarusijoje – lengvoji.lt), bet gal „sudegiau“ – taip prabėgau dėl baimės“, – prisipažino A.Andriukaitytė.

A. Pliadžio nuotr.

Lietuvės atrankos bėgimą laimėjo baltarusė Kryscina Cimanouskaja, finišavusi per 7,262 sek. ir 0,03 sek. aplenkusi Ajla De Ponte iš Šveicarijos. Trečioji šiame bėgime – švedė Irene Ekelund, finišavusi per 7,38 sek.

Apskritai greičiausiai atrankoje buvo kaimynė iš Lenkijos, 20 metė sprinterė Ewa Swoboda, distanciją įveikusi per 7,14 sek. Už jos – britės Asha Philip (7,23) bei Rachel Miller (7,24) ir garsioji olandė Dafne Schippers (7,24).

Iš kiekvieno atrankos bėgimo į pusfinalį tiesiogiai pateko po tris atletes. Dar šešios į pusfinalį pateko pagal laiką.

A. Andriukaitytė prieš dvi savaites Vilniuje ji buvo užfiksavusi kur kas geresnį rezultatą – 7,40 sek. Tai yra ir jos karjeros rekordas. Būtent tokį patį rezultatą parodė paskutinė į pusfinalį prasibrovusi ispanė Estela Garcia.

„Esu labai nepatenkinta, nepamenu, kada atrankoje bėgau tokiu laiku. Dažniausiai lipdavau iš 7,50 sek., bet šįkart nepavyko. Tačiau išvyksiu su teigiamomis emocijomis, man didelė garbė man čia dalyvauti. Esu jauniausia Lietuvos komandos sudėtyje, man tai daug ką reiškia“, – galimybe džiaugėsi A.Andriukaitytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.