Naujienų srautas

Sportas2019.03.02 13:51

Olimpinė čempionė pasaulio treko čempionatą stebi vežimėlyje: vėl esu kūdikis

LRT.lt 2019.03.02 13:51

Kol geriausia Lietuvos treko dviratininkė Simona Krupeckaitė jau 15-ąjį kartą varžosi pasaulio čempionate, jos ilgametė varžovė vokietė Kristina Vogel toliau mokosi gyventi iš naujo. Prieš devynis mėnesius per treniruotę itin sunkias traumas patyrusi dukart olimpinė čempionė sako esanti „lyg septynių mėnesių kūdikis“.

Per treniruotę ant treko po susidūrimo su jaunesne kolege sunkias stuburo traumas patyrusi 28 metų sportininkė kiekvieną dieną po kelias valandas treniruoja ir stiprina savo viršutinę kūno dalį. Po skaudžios avarijos K. Vogel yra paralyžiuota nuo krūtinės žemyn.

Po nelaimės sportininkė pasakojo, kad iškart suprato, jog daugiau niekada nevaikščios. Priblokštas treniruočių partneris Maxas Levy, kuris atbėgo dviratininkei į pagalbą, tai išgirdo iš pačios K. Vogel.

Šiuo metu K. Vogel mokosi gyventi savarankiškai.

„Esu kaip kūdikis, dabar man septyni mėnesiai ir man reikia užaugti. Aš vis dar mokausi, kiekvieną dieną. Ligoninėje viskas man jau paprasta, bet dabar turiu išeiti lauk ir toliau mokytis, tai sunku.

Aš visiškai nevaldau kūno centro, esu paralyžiuota nuo čia (krūtinės) žemyn. Man sunku laikyti rankas pakėlus aukštyn su svoriu. Aš bandau stiprinti savo kūno centrą be raumenų. Tai kvaila, keista, nes jie lyg ir yra, bet jų nėra“, – apie reabilitacijos sunkumus BBC pasakojo K. Vogel.

Šeštadienį BBC publikavo dokumentinį filmą apie K. Vogel reabilitaciją, jį galima matyti BBC „iPLayer“ platformoje.

Tiesa, vienuolika kartų pasaulio čempione tapusi K. Vogel jau galvoja apie naują sporto šaką – lenktynes vežimėliais. Neįgalūs atletai lenktyniauja specialiuose vežimėliuose, kuriuos į priekį varo savo rankomis. Tokiu sportu užsiima ir Lietuvos paralimpietis Kęstutis Skučas.

„Raumenų stiprinimas dabar man trunka kur kas ilgiau nei anksčiau. Bet tai labai svarbu, nes turiu sugebėti pati pakilti nuo grindų. Svarbu, kad iškritusi iš vežimėlio, sugebėčiau pati į jį grįžti, kad man nereikėtų laukti pagalbos“ – BBC filme pasakoja K. Vogel.

Sportininkę sujaudino visuomenės reakcija į jos traumą. Iškart po nelaimės jos gerbėjai ėmė rinkti lėšas ir jau surinko beveik 120 tūkst. eurų paramos.

„Tiek daug žmonių liejo ašaras dėl manęs, dėl to, kad pasielgiau kvailai ir įsirėžiau į kitą. Beprotiška, ką žmonės darė. Šeimos, neturinčios daug pinigų, aukojo man. Tai neįtikėtina“ – stebisi buvusi dviratininkė.

Nors ir sėdi neįgaliojo vežimėlyje, K. Vogel išlieka pozityvi ir džiaugiasi, kad gyvenimas jai davė antrą šansą.

„Kartais jaučiuosi nusivylusi, bet iš tiesų esu laiminga. Man galėjo baigtis daug blogiau. Mano pirmasis slankstelis irgi lūžo, tad paralyžiuotos galėjo likti ir mano rankos“ – teigė K. Vogel.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi