Sportas

2019.03.01 17:35

Palangoje atidarytas modernus baseinas

ELTA 2019.03.01 17:35

Palangoje penktadienį atidarytas modernus baseinas su sveikatingumo centru, kuris pradės veikti savaitgalį. 

Tikimasi, kad baseinas, atitinkantis tarptautinius standartus, pasitarnaus ne tik plaukti besimokantiems Palangos mokiniams, bet ir profesionaliems sportininkams. 

Kaip praneša Palangos miesto savivaldybė, baseino atidarymo šventėje dalyvavo Palangos bendruomenė, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Kūno kultūros ir sporto departamento vadovė Kornelija Tiesnesytė.

Premjeras S. Skvernelis, sveikindamas palangiškius sakė, kad projektas įgyvendintas skaidriai panaudojant jam skirtą finansavimą, ir baseinas pastatytas per išties trumpą laiką – pusantrų metų.

Kaip skelbia Palangos savivaldybė, neabejojama, kad baseinas, įsikūręs strategiškai labai patogioje vietoje, Kretingos gatvėje, šalia dviejų Palangos mokyklų, taps populiarus sveikatinimo objektas ne tik tarp suaugusiųjų, bet ir tarp vaikų, kadangi baseine vyks nemokamos kūno kultūros pamokos. Vaikai bus mokomi saugiai elgtis vandenyje bei plaukti, o vyresni mokiniai – tobulinti plaukimo įgūdžius.

Didžiausias dėmesys, įrengiant baseiną, buvo skirtas sportininkų poreikiams – jiems pritaikytas baseinas yra 25 m ilgio 8 plaukimo takelių. Tiek jis, tiek baseine sukomplektuota ir įdiegta sportinė atitinka tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus, todėl Palangos baseine bus galima vykdyti įvairias plaukimo varžybas, taip pat ir tarptautines.