Sportas

2012.07.18 13:25

Olimpinės rinktinės sudėtyje – dar dvi permainos: į komandą grįžta S. Jasaitis ir R. Seibutis

DELFI.lt, LRT.lt 2012.07.18 13:25

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra nusprendė sugrąžinti į nacionalinę komandą dėl traumų atrankos į Londono olimpines žaidynes turnyrą praleidusius gynėją Renaldą Seibutį ir puolėją Simą Jasaitį.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra nusprendė sugrąžinti į nacionalinę komandą dėl traumų atrankos į Londono olimpines žaidynes turnyrą praleidusius gynėją Renaldą Seibutį ir puolėją Simą Jasaitį.

Jie užims varžybose Venesueloje epizodinius vaidmenis atlikusių gynėjų Deivido Dulkio ir Tomo Delininkaičio vietas.

„Visu pirma, pasakiau didelį ačiū Deividui už jo įdėtą darbą viso pasiruošimo metu, jis ypač mums padėjo treniruočių procese, kai vieną ar kitą žaidėją kankino traumos. Kaip žaidėjas jis turi labai daug gerų dalykų, gali įmesti, gerai ginasi. Tik jautėsi, kad jam, kaip rinktinės debiutantui, kartais pritrūkdavo patirties, ypač sudėtingesnėse situacijose. Bet manau (ar bent tikiuosi), kad laikas, praleistas sportuojant kartu su komanda, Deividui taip pat davė daug naudingų dalykų. Tačiau, kalbant apie vyrų rinktinę, šiai dienai jis yra labiau perspektyvinio plano, ateities žaidėjas.

Dėl Tomo apsispręsti buvo sunkiau. Tačiau toje pozicijoje buvo didelė konkurencija, ir galutinį sprendimą nulėmė ne kažkoks to ar kito kandidato žaidimo lygio skirtumas, kuris tikrai nėra didelis, bet tam tikri taktiniai dalykai. Po to, kai paaiškėjo, kad neturėsime Roberto Javtoko, po diskusijų su kitais treneriais priėjome prie išvados, kad mūsų situacijoje yra reikalingesni aukštesni gynėjų linijos žaidėjai. Juolab, kad Renaldas Seibutis (kaip, beje, ir Simas Jasaitis) po turėtų sveikatos problemų yra atsigavę, Palangos stovyklos metu demonstravo puikią sportinę formą ir labai sėkmingai vėl įsiliejo į komandą", – sako K. Kemzūra.

Delfi.lt rašo, kad net ir po liepos 20 d., kuomet Tarptautiniam olimpiniam komitetui (IOC) privaloma pateikti galutinį dvylikos krepšininkų sąrašą, žaidėjų pakeitimai tebebus įmanomi traumų atveju.

Primenama, kad rinktinės sudėtyje įvyko ir viena priverstinė permaina: vidurio puolėją Robertą Javtoką, kuriam diagnozuotas stresinis pėdos kaulo lūžis, pakeitė kitas aukštaūgis Antanas Kavaliauskas.

Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyras prasidės liepos 29 dieną.