Naujienų srautas

Sportas2019.02.28 15:10

Žygis baigtas: pagirtinai kovojęs R. Berankis nusileido garsiam prancūzui

LRT.lt 2019.02.28 15:10

Ričardui Berankiui nepavyko pateikti dar vienos sensacijos ATP 500 turnyre Dubajuje. Ketvirtfinalyje 113-oji pasaulio raketė iš Lietuvos po atkaklios ir permainingos kovos 1:6, 7:6 (7:3), 2:6 nusileido 23-ąją vietą pasauliniame reitinge užimančiam prancūzui Gaeliui Monfilsui. Mačas truko kone dvi valandas.

Ypač sunkiai lietuviui klostėsi mačo pradžia, jau trečiojo geimo metu prancūzas laimėjo R. Berankio padavimų seriją ir netrukus atsiplėšė 4:1. Susinervinęs lietuvis pralaimėjo dar vieną savo padavimų seriją ir pirmasis setas truko vos 25 minutes.

Antrajame R. Berankis jau kur kas labiau pasitikėjo savimi, o viename epizodų taip užvaikė prancūzą, kad G. Monfilsas pametė raketę. Porą neatremiamų padavimų atlikęs Ričardas šeštajame geime laimėjo G. Monfilso padavimų seriją ir išsiveržė į priekį 4:2. Tačiau šia situacija lietuvis nepasinaudojo, iškart pralaimėjo savo padavimus, o iniciatyvą perėmęs G. Monfilsas kitą geimą laimėjo itin greit ir atstatė lygybę – 4:4.

Rezultatui esant 4:4 prancūzas laimėjo tašką paduodant R. Berankiui ir atrodė, kad lietuvio turnyras čia ir baigsis, tačiau Ričardas turėjo kitų planų. Paduodant G. Monfilsui lietuvis žaidė užtikrintai, sugebėjo išlyginti rezultatą, i vėliau išplėšė ir pratęsimą. Per jį Ričardas atrodė tikrai galingai ir užtikrintai susitvarkė su visais varžovo padavimais bei išplėšė trečiąjį setą.

G. Monfilsas kovoje su R. Berankiu, AFP/Scanpix nuotr.

Trečiasis setas prasidėjo lengvu G. Monfilso tašku, bet iniciatyvą perėmęs R. Berankis netrukus laimėjo prancūzui paduodant ir išsiveržė į priekį 2:1. Deja, tačiau varžovas atsakė tuo pačiu, o netrukus dar kartą laimėjo paduodant R. Berankiui ir išsiveržė į priekį 4:2, o tada savo padavimų seriją laimėjo sausai – 5:2. Pergalės iš rankų galingasis prancūzas jeu neišleido, laimėjo paduodant R. Berankiui ir keliauja į pusfinalį.

Už patekimą į turnyro ketvirtfinalį R. Berankis uždirbo 90 reitingo taškų ir 75 tūkst. JAV dolerių čekį. Kitą savaitę naujajame ATP reitinge lietuvis sugrįš tarp 100 pajėgiausių pasaulio tenisininkų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi