Sportas

2019.02.28 14:03

Princas Williamas viešai pasmerkė futbolo klubų požiūrį į psichinę sportininkų būklę

LRT.lt2019.02.28 14:03

Jungtinės Karalystės princas Williamas kreipėsi į futbolo klubus, smerkdamas jų atsisakymą būti atsakingiems už savo žaidėjų psichinę sveikatą. Princas Williamas, kuris, kartu su savo jaunesniuoju broliu princu Hariu ne kartą yra viešai kalbėję apie savo pačių psichinės sveikatos problemas, teigė, jog klubai žaidėjus vertina tik kaip investicijas, praneša naujienų agentūra AFP.  

Būsimasis sosto paveldėtojas, kuris taip pat yra ir Anglijos futbolo asociacijos (FA) prezidentas, savo mintis išdėstė vizito Airijos futbolo asociacijoje metu.

„Kai kurie klubai visiškai nesirūpina, kad jų žaidėjai jaustųsi gerai. Mes privalome pakeisti klubų požiūrį į savo žaidėjus. Sportininkai atkeliauja iš įvairiausių aplinkų ir dažnai gali turėti nemažai asmeninių problemų. Tad vertinti juos kaip paprasčiausią finansinį turtą yra tikras atsakomybės nusikratymas“ – kalbėjo Williamas.

Viešai pasmerkęs klubų elgesį su savo futbolininkais, vėliau princas Williamas teigė, jog FA planuose – naujas turnyras, galintis su tuo kovoti.

„Su FA šiuo metu dirbame ties tuo, jog būtų sukurtas naujas turnyras – „Psichinės sveikatos FA taurė“. Tikimės, jog toks čempionatas būtų puikus atspirties taškas, nuo kurio būtų galima pradėti vystyti rimtą kampaniją.“

Princas Williamas žaidžia futbolą, Reuters/Scanpix uotr.

FA prezidento komentarai sulaukė palaikymo – vienas iš garsiai pasisakiusiųjų buvo Michaelas Bennettas, kuris yra Anglijos profesionalių žaidėjų asociacijos socialinio aprūpinimo vadovas.

„Akivaizdu, jog ne visi uždirba 100 tūkstančių svarų per savaitę. Yra ir nemažai dalykų, kurių mes nematome – sportininko šeimą gali supurtyti netikėta artimojo mirtis, rimtos traumos, o pinigai žaidėjo emocijų nenuslopins“ – teigė M. Bennettas.

Apie savo psichinės sveikatos problemas viešai yra kalbėję ir garsūs futbolininkai. Vienas tokių – dabar jau karjerą baigęs Stanas Collymore`as.

48-erių metų futbolininkas neseniai pripažino, jog pastaruoju metu kovoja su asmeniniais sunkumais – esą jis miega po 20 valandų per parą ir tikisi, jog jam kažkada tiesiog pavyks nebeatsikelti. Nepaisant to jis teigė, kad princo Williamo žodžiai gali padaryti lemiamą įtaką.

„Jo komentarai tikrai gali supurtyti futbolo visuomenę ir pakeisti jos mąstymą apie žaidėjų sveikatą – teigė S. Collymore`as. – Jei šios problemos neišspręs mūsų žaidimo sargai, turintys didžiausią įtaką Anglijos futbole, aš tikrai nežinau, kas galės tai padaryti.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt