Sportas

2015.09.08 13:45

Latvijos rinktinės treneris A. Bagatskis prieš akistatą su Lietuva: nugalėsime mes

Jiems Europos krepšinio čempionate buvo peršamas autsaiderių vaidmuo. Krepšinio specialistai vienu balsu tikino, kad ekipai Slovėnijoje itin pasiseks, jei ši laimės vos vieną pergalę. Tačiau ji ne tik paneigė prognozes, tačiau sumaišė visas Europos krepšinio čempionato B grupės kortas – laimėjo du mačus iš dviejų galimų ir yra šios grupės lyderė. Tai – Latvijos rinktinė.

Jiems Europos krepšinio čempionate buvo peršamas autsaiderių vaidmuo. Krepšinio specialistai vienu balsu tikino, kad ekipai Slovėnijoje itin pasiseks, jei ši laimės vos vieną pergalę. Tačiau ji ne tik paneigė prognozes, tačiau sumaišė visas Europos krepšinio čempionato B grupės kortas – laimėjo du mačus iš dviejų galimų ir yra šios grupės lyderė. Tai – Latvijos rinktinė.

Beveik prieš dešimtmetį Lietuvoje žaidęs dabartinis Latvijos krepšinio rinktinės treneris Ainaras Bagatskis su savo jauna kariauna šiandien stos į kovą su Jono Kazlausko vedama Lietuvos krepšinio rinktine.

Ir vienai, ir kitai komandai šios rungtynės – aukso kainos. Po nesėkmės su serbais ir išplėštos pergalės prieš makedonus, Lietuvai būtina įtvirtinti savo pozicijas B grupėje. Tuo tarpu jaunai ir jokių užduočių čempionate neslegiamai latvių ekipai sėkmė lemtų kelialapį į kitą varžybų etapą.

„Iki rugsėjo 6 dienos mes su jumis būsime „braliukai“, bet kas bus po šios dienos – nežinau. Jums bus sunku susitaikyti su pralaimėjimu“, – prieš čempionatą duodamas interviu 15min.lt iš juoko prunkštė buvęs Kauno „Žalgirio“ ekipos žaidėjas ir dabartinis latvių strategas 46-erių A.Bagatskis.

Jo vedama ekipa pirmame Europos čempionato mače įveikė Bosniją ir Hercegoviną 86:75, o vakar 73:72 palaužė Juodkalnijos pasipriešinimą.

„Tai labai pavojingas varžovas. Net nežinau, kas favoritai šioje dvikovoje. Jie žaidžia atsipalaidavę, lengvą krepšinį. Jūs uždėjote mums epitetą „favoritai“, o tai slegia ir ne visi iš mūsų susitvarko. Man bus labai įdomu, kokios bus rungtynės, kai reikės laimėti. Mes kol kas žaidžiame sunkų krepšinį“, – prieš šią dvikovą aiškino Lietuvos rinktinės treneris Jonas Kazlauskas.

– Ar tikėjotės, kad Europos krepšinio čempionatas jūsų komandai prasidės taip sėkmingai? – 15min.lt paklausė Latvijos rinktinės trenerio A. Bagatskio.

– Taip. Žinoma. Aš maniau, kad taip ir turėtų būti, bet nežinojau, ar pavyks. Vaikinams dar prieš pirmenybes sakiau – turime dvi užduotis. Pirmoji – žaisdami turime mėgautis krepšiniu, o antroji – kad tas sunkus laikas, per kurį mes rengėmės čempionatui, nebūtų bergždžias.

Sakiau, einame ir kaunamės, o žaidimas viską parodys. Juk kovojant yra daug situacijų ir daug variantų. Kitas klausimas, kaip mes tas situacijas išnaudosime. Taip, per tas dienas turiu priekaištų dėl vienos ar kitos situacijos pasirinkimo, bet dėl žaidėjų pasiaukojimo, komandinio žaidimo, tarpusavio ryšio – tikrai neturiu jokių priekaištų.

Dabar galiu pasakyti: jei yra tokia komandos „chemija“ – galima ir kalnus nuversti.

– Dar prieš Europos čempionatą sakėte, kad Lietuva ir Latvija bus draugės iki rugsėjo 6 dienos, kai pirmenybėse susitiks abi rinktinės. Ta diena jau atėjo...

– Draugai, tai tik krepšinis. Neieškokime jokių povandeninių akmenų – tai tik krepšinis. Ir visiškai nesvarbu, ar tai Europos čempionatas, pasaulio pirmenybės ar jaunimo turnyras – visada tarpusavio dvikovos buvo principinės.

Sakau, nereikia nieko papildomo ieškoti. Žinoma, jūs turite savo žvaigždes, savo aukštą žaidėjų ir trenerių lygį. Bet ir mes turime savo pliusus ir savo minusus.

– Kokia jūsų nuomonė apie Lietuvos rinktinę? Mūsų ekipa nusileido Serbijos komandai, o jūs žengiate be pralaimėjimų.

– Nesakysiu nieko. Nes jei ką nors pasakysiu, tai tie, kas supranta krepšinį, mano žodžius pasuks savaip ir jie mums atsirūgs. Po rungtynių su Lietuva, galbūt, pasakysiu... Na, Lietuva žaidžia rodydama tai, ką turi... Patyrę krepšininkai, pajėgūs krepšininkai. Mums vėl teks ką nors sugalvoti – kokių nors mažų krepšinio gudrybių, kad turėtume naudos kovodami su lietuviais.

– Tai Lietuvos ir Latvijos mačas bus labai rimtas?

– Aš tikiuosi. Bus labai įdomios rungtynės – aš įsitikinęs.

– Kas nugalės šios dienos mače?