Sportas

2019.02.28 10:51

Europos čempionatui besiruošianti D. Dzindzaletaitė: varžybose jaučiu nepastovumą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.02.28 10:51

Vienos talentingiausių Lietuvos lengvaatlečių, Didžiojoje Britanijoje gyvenančios trišuolininkės Dovilės Dzindzaletaitės sezonas prasidėjo pokyčiais. Pusantrų metų savarankiškai besitreniravusi sportininkė pradėjo dirbti su Didžiosios Britanijos nacionalinės rinktinės treneriu Astonu Moore`u, tarp kurio auklėtinių yra tokios trišuolio žvaigždės kaip buvęs pasaulio čempionas Philipsas Idowu.

Dovilė Dzindzaletaitė dabar yra apsišarvavusi kantrybe ir žino, kad rezultato gali tekti palaukti, o didžiausias šių metų siekis – stabilumas, nes kol kas jo trūksta. Septynerius metus Lietuvoje nepralaimėjusi Dovilė Dzindzaletaitė šalies pirmenybėse prieš kiek daugiau nei savaitę turėjo tenkintis antra vieta – ji vienu centimetru nusileido Europos uždarųjų patalpų čempionato normatyvą įvykdžiusiai Dianai Zagainovai.

„Vienas šuolis geresnis, kitas – blogesnis. Pokyčiai tikrai įvyko mano sportinėje karjeroje. Nuo rugsėjo mėnesio pradėjau dirbti su specialistu ir jaučiasi tas nepastovumas varžybose, dar savęs nejautimas, bet einu į priekį ir tas džiugina mane. (...) Kai pakeiti trenerį, sakoma, kad pirmi metai yra eksperimentiniai – kažkas gali pavykti, kažkas – nepavykti. Bet treneris akcentuoja, kad svarbiausi yra olimpiniai metai. Tada būna svarbiausias startas“, – teigė sportininkė.

D. Dzindzaletaitė, E. Blaževič/LRT nuotr.

Jau šį penktadienį Dovilė Dzindzaletaitė stos į kovą Europos uždarųjų patalpų čempionate. Sportininkė šypteli, mat varžysis beveik namuose – Škotijos miestas Glazgas vos pustrečios valandos kelio nuo Niukaslo, kur ji gyvena su vyru ir sūneliu. 

Trišuolininkės vyras britas Richardas Kilty taip pat varžysis pirmenybėse, nors neįvykdė Didžiosios Britanijos normatyvo – sprinteris gavo specialų kvietimą iš Europos lengvosios atletikos tarybos.

„Kartais yra sunku, kai abudu esame sportininkai, nes matai savo vyrą rungtyniaujantį ir labiau jaudiniesi negu pati. Palinkėčiau sau, kad tą varžybų jaudulį jausčiau ir savo varžybose“, – atviravo trišuolininkė.

Devynių Lietuvos lengvaatlečių startus iš Europos uždarųjų patalpų čempionato kovo 1–3 dienomis tiesiogiai stebėkite per LRT. 

Daugiau – Brigitos Virbalytės reportaže.