Sportas

2019.02.26 11:31

D. Adomaitis: parodėme, jog ir be pagrindinių žaidėjų esame geresni už kitas rinktines

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.02.26 11:31

Pirmadienio vakarą Italijos vyrų krepšinio rinktinę įveikę lietuviai skambia nata užbaigė FIBA Pasaulio atrankos turnyrą. Jau anksčiau bilietą į pagrindinio turnyro kovas užsitikrinusi Lietuvos rinktinė Italijos krepšininkus įveikė rezultatu 86:73 ir per 12 atrankos turnyro rungtynių kluptelėjo tik vieną kartą. Po susitikimo vyriausiasis mūsų šalies rinktinės treneris Dainius Adomaitis dėkojo krepšininkams ir sirgaliams.  

„Pirmiausiai ačiū sirgaliams, kurie susirinko gausiai į tribūnas. Tai žaidėjams daug ką reiškia ir pakelia energijos lygį. Noriu pasveikinti žaidėjus ir padėkoti visiems 30 rinktinės narių, kurie atstovavo komandai ir žiūrėjo rimtai į savo darbą. Ačiū sirgaliams, kurie nuo pirmųjų rungtynių su Kosovu išvykoje važiavo su mumis ir palaikė. Jie davė energijos. Rezultatas atrankos turnyre, galbūt, atrodo ir lengvas, bet buvo ir labai sunkių rungtynių, o sirgaliai davė impulsą“, – po susitikimo kalbėjo D. Adomaitis.  

– Kaip vertinate visą atrankos turnyrą ir kuriuos žaidėjus žadate pakviesti į pirmąją stovyklą?

– Anksti kalbėti apie kandidatus į pirmąją rinktinės stovyklą. Visi turi dar būti sveiki ir pirmiausia pabaigti sezoną. Atrankos turnyre užėmėme pirmąją vietą. Esu vienodai dėkingas visiems krepšininkams – tiems, kurie dalyavo visuose languose ir tiems, kurie dalyvavo keliose rungtynėse, bei padėjo mums prisijungę iš NBA. Kai kuriuose atrankos languose buvo nelengva. Ypatingai, kai atvažiuodavo nauji žaidėjai. Daug kam tai atrodo paprasta, bet taip nėra. Manau, savo darbą padarėme. Žiūrime toliau.

– Kurios rinktinės labiausiai pasigesite Pasaulio taurės turnyre?

– Mes vėl kalbame apie tą patį – atrankos turnyro sistemą. Turime didžiulę persvarą, prieš kitas rinktines, nes turime krepšinį – populiariausią sporto šaką. Kartais gaila, kad nuvertiname žaidėjus, kurie žaidžia Lietuvos krepšinio lygoje. Parodėme, jog be pagrindinių žaidėjų esame geresni už kitas rinktines. Pavyzdžiui, Kroatijos rinktinė, kurie be savo pagrindinių žaidėjų nepateko į Pasaulio taurę.Turime džiaugtis tuo, ką turime. Sakėte, jog Lenkija silpna rinktinė, bet ji po 52 metų pertraukos žais Pasaulio taurėje.

– Kaip vertinate Martino Gebeno progresą?

– Kiekvieną trenerį džiugina tobulėjantys žaidėjai. Martiną vienu metu mačiau labai dažnai. Matosi jo tobulėjimas – nuo vienerių rungtynių iki kitų. Trenerį džiugina jaunų žaidėjų tobulėjimas. Manau, jis turi šviesią ateitį.

 Kaip vertinate į rinktinę įsiliejusių naujokų Dovio Bičkauskio ir Egidijaus Mockevičiaus žaidimą?

– Kiekvienas pateisino ir lūkesčius bei įdėjo tai, ko reikėjo. Svarbiausia, kad jie maksimaliai susikaupę, maksimaliai atsidavę tą padarę. Dovis – žmogus, kuris nuėjo ilgą kelią. Tai sėkmės istorija. Tai motyvacija vaikui, kuris galbūt sėdi namuose ir galvoja ar eiti į treniruotę. Dovis gavo šansą ir viskas priklauso nuo jo.

E. Mockevičiaus istorija irgi sudėtinga – nelengvas sezonas, sudėtinga trauma. Svarbiausia, kad jis sveikas ir žaidžia gerą sezoną. Visus žaidėjus stebėsime ir žiūrėsime.

 Ar tie žaidėjai, kurie atrankoje žaidė daugiau rungtynių turės pranašumą prieš kitus?

– Žaidė tie žaidėjai, kurie ir turėjo žaisti. Dabar padėtas brūkšnys ir viskas prasidės iš naujo. Svarbiausia, kad žaidėjai sveiki pabaigtų sezoną.