Sportas

2019.02.25 00:36

Supertaurę apgynusi „Sūduva“ džiaugėsi standartinėmis situacijomis: tai yra mūsų stiprybė

LFF.lt 2019.02.25 00:36

Marijampolės „Sūduvos“ komandą į antrą iš eilės „Betsafe LFF Supertaurės“ trofėjų atvedęs vyriausiasis treneris Vladimiras Čeburinas liko patenkintas savo auklėtinių pasirodymu prieš Vilniaus „Žalgirio“ klubą, bet pabrėžė, jog prieš akis – daug darbo.

„Arvi“ arenoje gausiai vietinių žiūrovų palaikomi marijampoliečiai „žalgiriečius“ nuginklavo dviem įvarčiais, kurie abu krito standartinėse situacijose – pirmąjį įmušė Mihretas Topčagičius, o po pertraukos pasižymėjo naujokas Toisantas Rickettsas.

V. Čeburino teigimu, žaidime buvo nemažai techninio broko, bet treneris liko patenkintas, kad jo žaidėjams pavyko išnaudoti oponentų klaidas: „Abi komandos pradėjo rungtynes atsargiai, vėliau atsirado aštrumas prie abiejų vartų, tačiau klaidų netrūko. Pavyko išnaudoti standartines progas ir tai džiugina. Turėjome dar kelias progas, kuriose galėjome įmušti, bet varžovai taip pat jų turėjo.

Kai „Žalgiris“ praleido pirmąjį įvartį, jie šiek tiek nuleido galvą ir suteikė mums daugiau galimybių. Po to krito antrasis įvartis, kurį įmušėme gražiai surengtoje atakoje. Dar yra aspektų, kuriuos galima taisyti, bet bravo žaidėjams.

Šiose svarbiose rungtynėse susitiko A lygose čempionai ir LFF taurės laimėtojai ir išsiaiškinome, kas stipriausias, bet tai suteikė daug informacijos, kokios komandos yra dabar, tai suteikia postūmį joms abiems. Pamatėme tiek savo, tiek varžovų silpnesnes ir stipresnes puses, kur reikia didesnės analizės ir judėti į priekį. Tai yra labai svarbu prieš naujo sezono pradžią“, – tvirtino V. Čeburinas.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju išrinktas Tosaintas Rickettsas džiaugėsi puikiu debiutu.

Puolėjui iš Kanados tai buvo pirmosios oficialios rungtynės vilkint Lietuvos čempionų aprangą. Kojas apšilo jis daugiau nei sėkmingai ir 52 minutę pelnė antrąjį komandos įvartį, kai „uždarė“ Ovidijaus Verbicko perdavimą tiksliu smūgiu galva.

„Jaučiuosi puikiai. Man buvo svarbu atvykti čia ir sėkmingai startuoti. Smagu, kad iškovojome taurę, įmušėme ir pademonstravome gerą žaidimą. Mes laikėmės savo taktikos ir sistemos bei visi žinojome, ką turime padaryti. Standartinės situacijos yra mūsų stiprybė ir tai išnaudojome“, – teigė T. Rickettsas.

Puolėjas po dvikovos sulaukė eilės „Sūduvos“ gerbėjų prašymų nusifotografuoti ir liko sužavėtas beveik visiškai užpildytu Marijampolės maniežu: „Nežinau, kaip būna įprastai, bet buvo nuostabu matyti beveik pilną areną, todėl buvo labai svarbu padovanoti fanams taurę. Rungtynės su „Žalgiriu“ nebuvo lengvos, bet fanams norėjome parodyti, ką nuveikėme per visą pasirengimą sezonui ir smagu, kad laimėjome“.

„Sūduvos“ kapitono Algio Jankausko veide po finalinio švilpuko švietė plati šypsena. Veteranas pripažino, jog rungtynės buvo nelengvos: „Emocijos – tik pačios geriausios. Žinojome, kad tai bus sunkios ir kovingos rungtynės, tam buvome nusiteikę. Tai nebuvo gražiausios rungtynės tiek iš mūsų, tiek iš „Žalgirio“ pusės, bet ne grožis buvo svarbiausia, o tai, kad išlaikytume Supertaurę“.

„Su visa pagarba „Stumbrui“, praėjusiais metais buvo tikrai lengvesnės rungtynės Supertaurėje, tą kartą laimėjome 5:0. Šiandien dvikova buvo sunki pareikalavo daug jėgų. Tačiau, svarbiausia, kad istorija skaičiuojama ne tik metais, bet ir trofėjais. Mes džiaugėmės, kad šiandien įsirašėme į istoriją dar vieną titulą“, – kalbėjo gynėjas.

Prie „Žalgirio“ vairo stojusiam treneriui Marekui Zubui tai nebuvo saldžiausios sugrįžimo rungtynės, bet jis neslėpė, jog iš šio pralaimėjimo bus galima daug pasimokyti: „Tai buvo puiki galimybė man ir komandai laimėti kažką sezono pradžioje. Šiuo metu dar buriame komandą ir, žinoma, „Sūduva“ buvo favoritė ir buvo geresnė komanda. Mums dar reikia laiko. Dabar man svarbu yra tai, kad po tokių oficialių rungtynių aš galiu daug daugiau pasakyti apie savo komandą ir žaidėjus“.

„Aš esu patenkintas, kaip mes kūrėme progas prie varžovų vartų. Kai kuriuose epizoduose mums pritrūko sėkmės. Galų gale, meistriškumas nulemia  viską, o šiandien nepavyko išnaudoti savo įgūdžių“, – pridūrė M. Zubas.