Sportas

2019.02.24 20:59

Revanšo norintis D. Adomaitis prieš atrankos finišą liaupsino R. Seibutį ir dėkojo sirgaliams

LRT.lt2019.02.24 20:59

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmadienio vakarą Klaipėdos „Švyturio“ arenoje baigs savo pasirodymą atrankoje į pasaulio čempionatą. Mūsiškiai sieks revanšo prieš vienintelius šioje atrankoje juos įveikusius varžovus – Italijos krepšininkus.

Lietuvos nacionalinės komandos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis prieš šias rungtynes bendraudamas su žiniasklaida pabrėžė, jog nors pirmoji vieta grupėje jau yra užsitikrinta, jo auklėtiniai kovos dėl pergalės norėdami revanšo. Strategas atskleidė, kad būsimoje akistatoje bus svarbu išnaudoti aukštaūgius.

„Mintyse norime revanšo. Tą ir akcentuojame. Tas pasiruošimas toks – kaip ir aiški situacija lentelėje, tačiau norime revanšuotis. Kad tai padarytume, viskas yra paprasta – reikia susidoroti su jų fiziškumu, dėl ko turėjome bėdų pirmose rungtynėse, kai varžovai puolime atkovojo 18 kamuolių. Tai pirmas dalykas, kurį turime eliminuoti. 

Antras dalykas –  turime kontroliuoti žaidimo ritmą, kad italai nebėgtų į greitą puolimą. Tai esminiai dalykai, kuriuos privalome padaryti gerai. Italai gerai keičiasi gynyboje. Mes bandysime išnaudoti mūsų didelius žmones, taip pat gal žaisime ir mažesniu penketu, kad išnaudotume jų silpnas vietas puolime“, – dėstė D. Adomaitis.

Treneris taip pat atskleidė, jog pirmadienį stengsis žaidėjams laiką aikštelėje dalinti po lygiai, nepaisant to, kiek jie rungtyniavo Amsterdame prieš Nyderlandų rinktinę. Strategas taip pat įvertino Lietuvos rinktinės naujokus Dovį Bičkauskį ir Egidijų Mockevičių bei pagiriamaisiais žodžiais apipylė kapitono pareigas einantį Renaldą Seibutį.

„Stengsimės visiems laiką padalinti po lygiai. Visi gaus savo šansą. Yra situacijos, kuomet norėsime rungtyniauti su tam tikrais žaidėjais. Svarbiausia, kad kiekvienas krepšininkas įneštų savo energijos. Su mūsų naujokais viskas tvarkoje, jie abu neblogai susitvarko su savo role. 

Renaldas yra žmogus, kuris atsidavęs krepšiniui ir savo darbui. Jis yra pavyzdys visiems jauniems žaidėjams: kaip reikia dirbti treniruotėse, kaip elgtis už aikštelės ribų. Visada gerai turėti tokį žmogų“, – apie nė vieno rinktinės „lango“ nepraleidusį veteraną sakė D. Adomaitis.

Treneris dar kartą padėkojo Nyderlanduose rinktinę gausiai palaikiusiems sirgaliams bei teigė besitikintis ne ką kuklesnio palaikymo ir Klaipėdoje. 

„Norėtųsi dar kartą padėkoti tiems sirgaliams Nyderlanduose. Jie atvažiavo su dideliu pozityvumu, noriai bendravo su krepšininkais ir prieš rungtynes, ir po jų. Man tai yra labai gerai suprantama. Tu gyveni užsienyje ir į tavo šalį atvažiuoja Lietuvos rinktinė. Tai yra labai geras jausmas. 

Ta atmosfera buvo oho. Patys olandų žaidėjai nesuprato, kas darosi. Jų krepšininkai išbėga į aikštę per pristatymą, o juos nušvilpia. Lietuviai padarė fantastinę atmosferą. Klaipėdoje taip pat tikimės pilnos arenos. Žinau, kaip žmonės čia myli krepšinį“, – sakė D. Adomaitis.