2019.02.24 18:35

18 taškų deficitą panaikinę rusai iškovojo kelialapį į pasaulio čempionatą

LRT.lt2019.02.24 18:35

Rusijos vyrų krepšinio rinktinė (8-4) sugebėjo įšokti į nuvažiuojantį šių metų pasaulio čempionato traukinį.

Rusai lemiamame atrankos mūšyje namuose 91:76 (16:28, 21:10, 21:27, 33:11) nugalėjo Suomijos krepšininkus (6-6).

Pergalė leido šeimininkams atrankos K grupėje užsitikrinti mažiausiai trečiąją vietą. Suomiai į ją būtų pakilę pergalės bent trimis taškais atveju.

Iš šios grupės į čempionatą Kinijoje taip pat vyks Prancūzijos ir Čekijos nacionalinės komandos, kurios sekmadienio vakarą dar susitiks tarpusavyje.

Sergejaus Bazarevičiaus auklėtiniai lemiamų rungtynių pradžioje patyrė itin šaltą dušą ir atsiliko net 10:28, tačiau dar iki pertraukos jie prisivijo 37:38.

Antroje susitikimo pusėje komandos ilgai žaidė lygiai, o link pergalės Rusijos krepšininkai pabėgo ketvirtojo kėlinio viduryje spurtuodami 12:2 bei įgydami dviženklį pranašumą, kurio nepaleido iki pat finalinės sirenos.

Į priekį nugalėtojus vedė 22 taškus įmetęs Dimitrijus Kulaginas. 15 taškų pridėjo Semionas Antonovas, 14 – Andrejus Voroncevičius.

Pralaimėtojų gretose žibėjo Panevėžio „Lietkabelio“ gynėjas Jamaras Wilsonas, surinkęs 18 taškų.