Sportas

2019.02.24 14:45

Skambia nata finišavęs K. Dombrovskis: šis čempionatas – geriausias karjeroje

Lietuvos biatlono federacija2019.02.24 14:45

92 procentų taiklumas. Rasti taikliau šaudžiusį biatlonininką nei tą Raubičiuose (Baltarusija) pasibaigusiame Europos čempionate darė Karolis Dombrovskis – sudėtinga. 51 vietą sprinte užėmęs Lietuvos sportininkas sekmadienį persekiojime šovė aukštyn net per 32 pozicijas bei finišavo 19-as.

Šaudykloje mūsiškis prašovė tik sykį iš 20-ies – patį pirmąjį – bei sulig kiekvienu šaudymo ruožu gerino padėtį varžybose.

„Labai džiaugiuosi šiandiena, nežinau, kas nutiko vakar – su viena bauda buvo toks didelis atsilikimas, taip toli... Naktį pailsėjau, atsigavau, ir norėjau įrodyti sau bei aistruoliams, kad tai (šešta vieta asmeninėse lenktynėse – biathlonltu.com) nebuvo atsitiktinumas. Šiandien sugebėjau sušaudyti, trasoje irgi ėjosi gana gerai. Labai gaila, kad paskutiniame pakilime praradau keturias pozicijas. Ką padarysi, taip viskas susiklostė, bet tai tikrai nėra blogiausias variantas“, – startu persekiojime džiaugėsi K.Dombrovskis.

1 min. 54 sek. vėliau nei pirmas į trasą iššliuožęs norvegas Tarjei Boe startavęs mūsiškis finišą kirto atsilikęs vos 2 min. 21,6 sek. Pagal persekiojimo rungties laiką K.Dombrovskis užėmė net devintą vietą, o už jo nugaros liko pasaulio čempionai rusai Maksimas Cvetkovas, Antonas Babikovas, triskart olimpinis prizininkas čekas Ondrejus Moravecas. Tuo tarpu Europos čempionu trečiadienį asmeninėse lenktynėse tapęs bulgaras Krasimiras Anevas Lietuvos atstovą aplenkė vos 0,8 sek.

„Bandžiau negalvoti apie rezultatą po finišo, bandžiau sutelkti koncentraciją į varžybų eigą. Prieš varžybas nebūčiau patikėjęs, kad galėsiu pakilti tiek aukštai“, – pasakojo K.Dombrovskis.

Beje, biatlonininkas šaudė ne tik taikliai, bet ir greitai: pagal šaudymo laiką jis buvo ketvirtas, abu šaudymus stovint atlikęs per 23 sekundes.

„Nebuvo, ko prarasti, varžybose norėjau išbandyti greitesnį, ritmingą šaudymą, be didesnių kvėpavimų – tą padaryti man šiandien pasisekė, – sakė K.Dombrovskis. – Šis Europos čempionatas įsimintiniausias, geriausias pagal rezultatus. Tik keturios baudos per tris varžybas, tikrai džiaugiuosi ir tikiuosi, kad galėsiu parodyti save per pasaulio čempionatą.“

Lyderių tempu sprinto varžybose šliuožusiam ir 28 vietą vakar užėmusiam Vytautui Stroliai persekiojimas nebuvo sėkmingas. Lietuvis pirmuose trijuose šaudymo ruožuose suklydo po sykį, paskutiniame – du, tad iš viso suko penkis baudos ratus. Netaiklūs šūviai persekiojime jį nubloškė į 33 poziciją.

„Gaila, bet šiandien ne taip pergyvenu, kaip vakar. Dabar mintys jau ties pasaulio čempionatu. Sprinte buvo gaila, nes šansas buvo geresnis. Yra kaip yra, reikia galvoti kitomis mintimis, – nenusivylė V.Strolia. – Tikiuosi, sportinę forma išlaikysiu. Dabar esu labai pavargęs, noriu pailsėti, bet po kelių dienų, kai pailsėsiu, mintys bus apie pasaulio čempionatą ir motyvacija tikrai bus.“

Persekiojime triumfavo T.Boe, antrą vietą užėmusį Matvejų Elisejevą aplenkęs 28,5 sek., o bronzą iškovojusį norvegą Haavardą Bogetveitą – 54,2 sek.

Moterų persekiojimo varžybose auksu pasidabino rusė Jekaterina Jurlova-Percht, kuri 37,5 sek. aplenkė aistringai fanų palaikomą baltarusę Iriną Krivko bei 49,4 sek. – vokietę Nadinę Horchler. 48-a startavusi Lietuvos atstovė Natalija Kočergina buvo aplenkta ratu.

Sėkmingiausiai Europos biatlono čempionate iš mūsiškių pasirodė K.Dombrovskis, kuris asmeninėse lenktynėse užėmė itin aukštą šeštą vietą. Kovo 7-17 dienomis biatlonininkai varžysis Estešunde (Švedija) vyksiančiame pasaulio čempionate.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.