2019.02.24 07:47

Įspūdingas sugrįžimas: spindėjęs J. Valančiūnas sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių

LRT.lt 2019.02.24 07:47

Po trumpo vizito Lietuvoje į JAV parvykęs Jonas Valančiūnas įspūdingai sugrįžo į Memfio „Grizzlies“ (23-36) komandos gretas, tačiau galingo jo žaidimo nepakako pergalei.

J.B. Bickerstaffo auklėtiniai svečiuose po atkaklios kovos 107:112 (24:37, 32:26, 28:19, 23:30) nusileido Klivlando „Cavaliers“ (14-46) krepšininkams.

Lietuvoje formalumus dėl naujų dokumentų išsprendęs J. Valančiūnas debiutavo „Grizzlies“ starto penkete bei sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių.

Vidurio puolėjas per 30 minučių pelnė 25 taškus (10/18 dvit., 1/1 trit. 2/3 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 2 metimus, 2 kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Nors iki sezono rezultatyvumo rekordo, užfiksuoto gruodį ginant Toronto „Raptors“ garbę, pritrūko vos vieno taško, po rungtynių lietuvis neslėpė nusivylimo dėl pralaimėjimo.

„Pralaimėjimai dvokia. Mes bandome išmokti laimėti rungtynes. Statistika yra statistika. Mes į statistiką nežiūrime. Mes žiūrime į rezultatus“, – patikino J. Valančiūnas.

Lemiamu metu spindėjęs aukštaūgis 13 taškų pelnė vien per ketvirtąjį kėlinį.

Permainingose rungtynėse likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes J. Valančiūno tritaškis buvo išvedęs „Grizzlies“ į priekį 103:101, tačiau tuomet Memfio ekipa sustojo.

Cedi Osmanas netrukus taip pat smeigė tritaškį ir pridėjo dėjimą, dar du taškus pelnė Colinas Sextonas, ir „Cavaliers“ atitrūko 109:103.

Nors J. Valančiūnas prasidėjus paskutinei minutei dar sušvelnino atsilikimą iki 105:109 ir netrukus blokavo Matthew Dellavedovos metimą, „Grizzlies“ viltis sudaužė netaiklus Mike'o Conley tritaškis ir to paties M. Dellavedovos baudų metimai.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose pasirodė sezono rungtynes sužaidęs Kevinas Love'as, kuris per 26 minutes įmetė 32 taškus ir atkovojo 12 kamuolių.

„Cavaliers“: Kevinas Love'as 32 (12 atk. kam.), Colinas Sextonas 20, Ante Žižičius 18.

„Grizzlies“: Jonas Valančiūnas 25 (11 atk. kam.), Mike'as Conley 18, Joakimas Noah 16.