Sportas

2019.02.23 09:32

D. Adomaičio atsakas dėl rungtynių pabaigos supykusiems olandams: tokios taisyklės

LRT.lt 2019.02.23 09:32

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Amsterdame iššvaistė 15 taškų pranašumą, tačiau rungtynių pabaigoje galėjo lengviau atsikvėpti dėl netikėtos varžovų nesportinės pražangos. Dėl jos pykusiems olandams Dainius Adomaitis turėjo trumpą atsaką.

Paskutinę mačo minutę olandams atsiliekant tik 69:72, šeimininkų puolėjas Mohamedas Kherrazi grubiai parbloškė ant parketo Renaldą Seibutį bei, užsidirbęs nesportinę pražangą, leido baudų metimus realizavusiems lietuviams atitrūkti.

„Tokios taisyklės“, – situaciją trumpai pakomentavo D. Adomaitis, prieš tai įvardinęs priežastį, dėl kurios lietuviai iššvaistė solidų pranašumą.

„Pirmiausia, noriu pasveikinti savo komandą ir padėkoti už atmosferą, kurią sukūrė mūsų ir Nyderlandų sirgaliai. Dėl to ir žaidžiame krepšinį. Žinojome, kad varžovai žaidžia labai kietai. Namuose turėjome problemų su fiziškumu, o šįkart tiesiog kelioms minutėms praradome koncentraciją ir pamiršome dalykus, kuriuos turime daryti. Dalykus, kuriuos visų rungtynių metu darėme gerai. Už tai buvome baudžiami“, – kalbėjo D. Adomaitis.

D. Adomaitį spaudos konferencijos salėje netrukus pakeitęs Nyderlandų rinktinės strategas Toonas van Helfterenas pradėjo piktintis dėl taškų, kuriuos, jo manymu, lietuviai surinko nepelnytai. Treneris teigė, kad M. Kherrazi paskutinę mačo minutę patyrė traumą ir sąmoningai mėgino sustabdyti žaidimą, kad galėtų pasikeisti. T. van Helfterenas skundėsi – anot jo, nesportinės pražangos būti neturėjo.

„Mohamedas puldamas patyrė traumą ir sugrįžęs į gynybą norėjo sustabdyti žaidimą. Žinoma, nebuvau patenkintas tuo, jog lietuviai metė baudų metimus. Mano žaidėjas prasižengė nerangiai, bet dėl teisėjų sprendimo skirti nesportinę pražangą esu nepatenkintas“, – kalbėjo Nyderlandų treneris, kuris prieš paskutinę bei nieko jau nebelėmusią auklėtinių ataką savo nepasitenkinimą išreiškė ir paprašyta minutės pertraukėle.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose penktadienį žaidė 20 taškų pelnęs Renaldas Seibutis. Vyriausias komandos žaidėjas pasidžiaugė tuo, jog lietuviai pasiekė tai, dėl ko į Amsterdamą ir atvyko.

„Buvome pasiruošę rungtynėms bei pradėjome jas susikoncentravę. Laikėmės plano, kurį mums paruošė treneriai. Kelioms minutėms buvome praradę koncentraciją ir taip leidome varžovams atsitiesti ketvirtajame kėlinyje. Dabar esame laimingi, nes žinojome, kad tai bus sunkios rungtynės, bet mes kovėmės dėl kiekvieno kamuolio, o tai davė rezultatą, kurio norėjome“, – dėstė R. Seibutis.

10 taškų į olandų krepšį įmetęs Dovis Bičkauskis po mačo galėjo džiaugtis sėkmingu savo debiutu nacionalinėje komandoje.

Atranką į pasaulio čempionatą lietuviai užbaigs pirmadienį rungtynėmis namuose prieš Italijos nacionalinę komandą. D. Adomaitis patikino, kad nepaisant aiškios komandų rikiuotės turnyrinėje lentelėje, šis mačas jo auklėtiniams turės reikšmės.