Sportas

2019.02.21 18:15

Š. Jasikevičius apie „Žalgirio“ žaidimą: trūksta žudiko instinkto

LRT.lt2019.02.21 18:15

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šį penktadienį namų arenoje Eurolygos rungtynėse priims Podgoricos „Budučnost“ komandos iššūkį. Juodkalniečiai šiame sezone turnyre yra iškovoję tik šešias pergales, tačiau net tris iš jų – per pastarąsias penkerias rungtynes. „Žalgirio“ ekipos vyriausiąjį trenerį ir visą žalgiriečių trenerių štabą prieš susitikimą šiek tiek trikdo nežinomybė varžovų stovykloje – nežinoma, kurie krepšininkai žais Kaune.

„Laukiu Jūsų straipsnių, kad žinočiau, kas vyksta. Du žmonės yra oro uoste, du – viešbutyje seka varžovų situaciją, ne, žinoma, juokauju, – šypsojosi Š. Jasikevičius. – Laukiam informacijos, su kokiais žaidėjais komanda rungtyniaus. Labai sunku ruoštis tokioms rungtymės, aišku, bandome dėliotis tam tikrus akcentus. Paliekam viską opcijoms, jeigu žais vieni varžovų žaidėjai, mes žaisime vienaip, jeigu kiti – kitaip. Pasitaiko.“

– Ar jau spėjo pasikeisti „Budučnost“ veidas su naujais žaidėjais ir treneriu?

– „Budučnost“ visai neprimena tos komandos, kuri buvo sezono pradžioje. Prisidėjo nauji keturi žaidėjai. Iš jų trys sukosi savo karjeroje aplink NBA lygą. Treneris visai naujas. Keturis žaidėjus pakeitus, komanda yra visiškai nauja. Rolės visiškai kitokios. Galbūt išliko tik Earlo Clarko rolė. Šiaip viskas nuo pirmųjų rungtynių pasikeitė. Jie skina pergales ir jų sudėtis atrodo labai gerai.

–  Ar su naujuoju treneriu varžovų žaidimas tapo laisvesnis?

– Vėlgi sunku kažką pasakyti. Yra keturi nauji žaidėjai. Vistiek 30 minučių žaidžia Norrisas Cole‘as, kuris prideda daug greitojo puolimo. Aišku, gynyboje skyles su savo ūgiu užkamšo G. Bitadzė. Tokia yra situacija.

– Prie J. Repešos pastebimai kilo „Budučnost“ puolimo skaičiai. Ar tai yra labiau trenerio sumanymai, ar N. Cole‘o ir G. Bitadzės indėlis?

– Vėlgi – keturi nauji žaidėjai. Kalbame ir apie tokį labai gerai besiginantį žaidėjai, kaip Jamesas Bellas, kuris gali pataikyti. Yra G. Bitadzė yra ir naujokas Devinas Williamsas, kuris įspūdingai žaidė Turkijoje. Yra ir N. Cole‘as vietoj buvusio, greitai atleisto žaidėjo. Jų sudėtis pasikeitė ir viskas apsikeitė aukštyn kojomis.

– Bandėte suprasti, kodėl taip gerai „Budučnost“ žaidžia namuose?

– Manau, iš dalies tai yra logiška. Kiekviena komanda namuose žaidžia geriau. Serbų mokykla, puikūs namų sirgaliai.

– Kokias išvadas padarėte po pastarųjų rungtynių su „Rytu“?

– Išvados paprastos kaip ir visą sezoną – rungtynėse rodome gerą žaidimą, susikuriame pranašumą ir nemokame užbaigti rungtynių. Labai suprastėję mūsų skaičiai ketvirtajame kėlinyje – tiek puolime, tiek gynyboje. Labai sunku suprasti, kodėl taip yra. Žaidėjai į ketvirtą kėlinį tikrai neateina pavargę. Esame viena iš plačiausią rotaciją taikančių komandų. Galbūt yra lyderystės problemų. Galbūt, kai daugiau pralaimi rungtynių, atsiranda problemų galvoje. Reikia jas „pramušti“. Viena ar dvi pergalės dabar mums labai reikalingos. Kaip oras. Krepšinis, sugrįžus visai komandai, manęs nelabai jaudina. Barselonoje buvo geros rungtynės ir su Panevėžio ekipa bei „Rytu“ kontroliavome rungtynes. Trūksta žudiko instinkto. Jeigu pirmaujant 9 taškais namuose žaidžiančiai komandai duosi galimybių, jos galbūt tuo pasinaudos. O mes šansus paliekame. Tie šansais šiais metais ne mūsų pusėje. Prie to ir sugrįžtame.

– Ieškant prastesnio žaidimo priežasčių, puolime tam įtakos gali turėti ir varžovai, o kas nutinka gynyboje?

 – Turime idėjų, ne viską diskutuosiu viešumoje. Savų idėjų dėl ketvirtojo kėlinio yra, bandysime kažką keisti. Didinti rotaciją. Nėra lengva.

– Kokia Brandono Davieso situacija?

– Gera. Manau, trys dienos sunkių treniruočių jam padės. Visumoje žiūrint, „Žalgiriui“ reikia visų žaidėjų, bet yra sunku tikėtis, jog sužais visi.

– Ar visi kiti „Žalgirio“ krepšininkai pasiruošę rungtynėms su „Budučnost“?

– Nate‘as nežais. Savaitgalį jis žaidė turbūt su įplyšusiu kirkšnies raumeniu. Galbūt ir patemptu. Jis iškrito 2-3 savaitėms iš rotacijoms. Taip jau išeina, kad vėl turime visi pasitempti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.