Naujienų srautas

Sportas2019.02.20 15:03

„Atlanto“ startas A lygoje – su pusės milijono skola, be pasirengimo ir su viltimis išlikti

Arnas Šarkūnas, LRT.lt 2019.02.20 15:03

Iš Lietuvos futbolo žemėlapio vos neišnykęs Klaipėdos „Atlantas“ antradienį išgirdo šalies futbolo pasaulį sudrebinusį verdiktą – jis įšoko į A lygos traukinį. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Vykdomasis komitetas (VK) išimties tvarka leido naujojo klubo gelbėtojo Vido Adomaičio vedamam klubui šiemet varžytis aukščiausioje šalies futbolo pakopoje.

Tik vasario pradžioje iš Vacio Lekevičiaus „Atlanto“ klubo vairą parėmęs buvęs Marijampolės „Sūduvos“ saugas, o dabar advokato profesine veikla užsiimantis V. Adomaitis tuomet naujienų portalui futbolas.lt teigė, kad „norima spėti į tą traukinį (...) per itin trumpą laiką mūsų laukia milžiniškas darbas“.

Ir spėjo. Nors klubą slegia maždaug 400–500 tūkst. eurų skola, 8 komandų A lygos formatą žūtbūt norėjęs išlaikyti VK surizikavo. Nors net tikrasis skolos dydis dar nėra aiškus..

„Skaičiai bus patikslinti artimiausiu metu. Jei laikytume, kad skola siekia 0,5 mln. eurų, tai be jos, aišku, būtų kur kas lengviau. Tačiau vyksta derybos su kreditoriais, kalbamės su žaidėjais, su kai kuriais iš jų pavyko susitarti. Tiesa, yra ir piktųjų kreditorių, bet su jais taip pat kalbamės ir tikiuosi, pavyks rasti susitarimą. (…) Šiandien „Atlantas“ nėra nustekentas tiek, kad jam būtų iškelta bankroto byla. Tikiuosi, tai niekada ir neįvyks. „Atlantas“ buvo, yra ir turi būti“, – apie padėtį klube LRT.lt sakė V. Adomaitis.

V. Lekevičius, BNS nuotr.

Apie klubo biudžetą jis kalbėjo aptakiai, tačiau patvirtino, kad pinigų kapšas, ant kurio sėdės komanda, sieks daugiau nei startui A lygoje pagal licencijavimo kriterijus reikalingi 300 tūkst. eurų. T. y. daugiau nei pernai, kai uostamiesčio klubas gyveno tik A lygos licencijai gauti reikalingu 0,3 mln. eurų biudžetu. Sausį, kai vyko licencijavimo procesas, uostamiesčio klubas neturėjo ir tokių pinigų.

Dabar surinkti pinigai – vien tik rėmėjų lėšos – sausį klubas Klaipėdos miesto savivaldybės prašė 115 tūkst. eurų paramos, tačiau ji nebuvo suteikta dėl nepateiktų pažymų iš Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir socialinio draudimo fondo valdybos bei dokumentų, įrodančių finansinį prisidėjimą kitų finansinių šaltinių. Nors padėtis kiek pagerėjo, tačiau bent jau iki vasaros papildomų lėšų iš valdžios gauti nepavyks.

„Teko dalyvauti susitikime su Klaipėdos administracijos direktoriumi, kuriame kalbėjomės apie gaires, bendradarbiavimo principus. Taip, yra tam tikri neatitikimai. Vienas jų – skolos valstybinėms institucijoms. Kalbant apie „Sodrą“, tai to įsiskolinimo tuoj neliks, su VMI yra ginčų dėl mokesčių. Bet tikiuosi, kad artimiausiu metu ir šios skolos neliks. Miestas mums jau sutiko pagelbėti su sportinėmis bazėmis. Dėl finansinės padėties esame laukimo periode“, – atviravo naujasis „Atlanto“ savininkas.

V. Adomaitis, lawpartners.lt nuotr.

Uostamiesčio komandoje esantys 20 žaidėjų treniruojasi jau nuo praėjusio šeštadienio, antradienį vakare nuskambėjo ir naujojo komandos stratego pavardė – „Atlantą“ treniruos latvis Viktoras Dobrecovas, kuris 2015 metais tapo geriausiu Latvijos treneriu. Tačiau ir jo laukia milžiniškas darbas, nes komandos komplektavimas toli gražu neužbaigtas.

„Komandos treniruotėse dalyvauja dalis praėjusiais metais rungtyniavusių žaidėjų, dalis žaidėjų – iš dublerių komandos. Aišku, bus ir naujų žaidėjų, o dabar kur kas lengviau su jais kalbėtis. Šiandien pats sulaukiau skambučių iš žaidėjų, kurie norėtų atstovauti komandai. Tai leidžia daryti išvadą, kad pasitikėjimas išaugo. Tie skambučiai glosto savimeilę. (…) Kovo 3 dieną turėsime sukomplektuotą, konkurencingą komandą, kuri tikrai startuos“, – žadėjo pašnekovas.

Tiesa, jis neslepia, kad šie metai klubui bus lyg pereinamieji, nes aukštų tikslų, ypač kai iki sezono pradžios lieka mažiau nei dvi savaitės, o klubo rankas surišę kreditoriai, kalbėti yra itin sunku.

„Minimalus tikslas – išlikimas A lygoje. Antras tikslas – skolų sumažinimas. Būčiau labai patenkintas, kad komanda užimtų ir aukštesnę vietą, bet, žinant finansinius sunkumus, kalbėti apie labai didelius tikslus būtų neteisinga. Bet iš kitos pusės, kiekvienas kareivis nori tapti generolu. (…) Žiūriu šviesiai į ateitį. Šis sezonas bus sudėtingas, bet tikiu, kad ne tik užbaigsime sezoną, bet ir žiūrėsime į priekį kaip į dar vieną laiptelį siekiant tikslų. (…) Labai džiaugiuosi ir klubo, ir Klaipėdos bendruomenės vardu, nes nepalikome pajūrio be A lygos. Džiaugiuosi ir dėl „Palangos“ klubo, kuriam taip pat leista dalyvauti A lygoje“, – LRT.lt pasakojo V. Adomaitis.

Bent jau sausį klubo tikslai buvo išties dideli. LRT.lt žiniomis, „Atlanto“ vadovybė per trejus metus iš įvairių šaltinių planavo surinkti 3,3 mln. eurų, t. y. metinis komandos biudžetas turėjo siekti 1,1 mln. eurų. Daugiau nei Marijampolės „Sūduvos“. Tačiau su niūria realybe – didžiulėmis skolomis, tuščia pinigine ir išbarstyta komanda – susidūrę naujieji klubo savininkai turėjo išspręsti klausimą, kaip reikės startuoti. Tačiau apie pasirodymą kur kas mažiau finansų pareikalaujančioje I lygoje žiūrėjo kiek skeptiškai.

„A lyga yra aukščiausia futbolo lyga ir klubo prestižas siejamas su dalyvavimu joje – norėjome, kad Klaipėdoje būtų aukščiausios futbolo lygos klubas. Neslėpsiu, yra ir su rėmėjais lengviau kalbėtis, tad tos priežastys ir lėmė, kad nuspręsta kabintis. I lygos neatmetinėjome, bet šiandien pasirinktas toks variantas. (…) Dabar tai didelio kelio ir darbo pradžia. Pasiraitoję rankoves ketiname padaryti daug dėl klubo išsaugojimo ir garsaus vardo atkūrimo. Norėčiau, kad „Atlantas“ skambėtų visų lūpose kaip tas klubas, į kurį norėtų atvykti žaidėjai“, – teigė „Atlantą“ į savo rankas parėmęs V. Adomaitis.

Praėjusį sezoną su skambia antrašte savo internetiniame puslapyje „Sezonas baigtas, tai – svarbiausia“ užbaigęs ir po to iš socialinės erdvės visiškai dingęs „Atlantas“ sezoną pasitinka su kur kas džiugesnėmis nuotaikomis. Tiesa, džiaugtis sirgaliai dar neskuba.

Lietuvos futbolo padangėje buvo ne vienas atvejis, kai išimties tvarka į aukščiausią futbolo ešaloną priimtos komandos pridarė daugybę problemų. Pavyzdžiui, Vilniaus REO komanda 2012 metais iš aukščiausios lygos dingo po pusės metų, bankrutavęs Panevėžio „Ekranas“ vos baigė paskutinį savo sezoną A lygoje.

Paskutinis toks atvejis, kai išimties tvarka LFF kvietimą gavęs klubas nepateisino vilčių, nutiko dar pernai. Klaipėdos „Koralas“ nebaigė I lygos sezono, o kitas išimties tvarka šiame Lietuvos futbolo laiptelyje pasirodęs klubas „Kupiškis“ užėmė priešpaskutinę vietą. Be to, šių komandų tarpusavio dvikova baigėsi kupiškėnų pergale net 12:0 prieš 11 žaidėjų namuose nesugebėjusį surinkti „Koralą“ ir atkreipė dėmesį dėl galimai sutartų rungtynių.

Šiaip ne taip žaidėjus surinkti sugebėjęs „Atlantas“ sezono pabaigoje taip pat tapo patrankų mėsa ne vienai komandai. Ar šie metai bus nors kiek geresni, atsakys tik laikas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi