Sportas

2019.02.20 12:39

Lietuva sužinojo varžovus 2019-ųjų metų Pasaulio 3x3 krepšinio čempionate

LRT.lt2019.02.20 12:39

Žaibišką šuolį 3x3 FIBA reitinge padarę lietuviai jau 2019-ųjų metų vasarą dalyvaus Amsterdame (Nyderlandai) vyksiančiame Pasaulio 3x3 krepšinio čempionate. Nors galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis nėra žinoma, jau yra aišku, su kokių šalių rinktinėmis varžysis būsima lietuvių trijulė, pranešama Lietuvos krepšinio feracijos pranešime spaudai. 

Po pirmųjų trijų „Hoptrans Winter Open“ 3x3 žiemos sezono etapų arčiausiai tapimo Lietuvos vyrų 3x3 krepšinio rinktine yra Šakių „Gulbelės“ komanda, kurioje rungtyniauja Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ir Šakių „Vyčio“ krepšininkai: Paulius Beliavičius, Aurelijus Pukelis, Marijus Užupis ir Šarūnas Vingelis. Ši komanda bendroje įskaitoje turi 310 taškų ir 60 taškų lenkia antroje vietoje esančią TV3 komandą.

Kad ir kuri komanda taptų Lietuvos rinktine, jau yra aišku, kokie varžovai laukia lietuvių birželio 18-23 dienomis vyksiančiame Pasaulio čempionate. Šveicarijoje buvo ištraukti burtai, po kurių 20 komandų buvo suskirstytos į keturias grupes.

Lietuva pateko į C grupę, kurioje teks išmėginti jėgas su Slovėnijos, Kinijos ir Kataro rinktinėmis. Dar viena komanda paaiškės po atrankos turnyro, iš kurio į Pasaulio čempionatą pateks trys geriausios komandos. Į Lietuvos grupę pateks antrą vietą užėmusi rinktinė. Atrankos turnyras gegužės 4-5 dienomis vyks Puerto Rike.

„Manau, kad gavome labai normalią grupę. Slovėnai, žinoma, bus stiprūs. Liublianoje yra stipri komanda, su pirmo dvidešimtuko žaidėjais, bet jie tikrai nėra neįveikiami. Kataro rinktinėje visada žaidžia pilietybes gavę amerikiečiai ir Pasaulio čempionatuose jie nuolat būna pavojingi, o 2014-aisiais metais jie ir laimėjo, finale įveikę Serbijos rinktinę. Kalbant apie Kiniją, tai yra labai sparčiai tobulėjanti 3x3 krepšinio valstybė. Ten ties tuo dirba daug trenerių iš Europos, ypač Serbijos, tad 3x3 krepšinis ten yra labai populiarus. Aišku, jie rimtos komandos kol kas neturi, bet iki vasaros dar yra nemažai laiko. Manau, kad galėsime žaisti su visais, nepriklausomai nuo to, kas į grupę pateks po atrankos turnyro. Spėčiau, kad tai bus kokie nors čekai, graikai arba ispanai“,- apie lietuvių varžovus pasakojo dėl galimybės tapti Lietuvos 3x3 krepšinio rinktinės nariu su „Gealan“ komanda vis dar kovojantis Danius Novickas.

Artimiausias „Hoptrans Winter Open“ 3x3 žiemos sezono etapas Kauno rajono Garliavos sporto ir kultūros centre vyks vasario 24 dieną, o paskutinis etapas vyks kovo 24 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.