Sportas

2019.02.20 12:26

L. Westermannas: sirgaliai supranta, jog išgyvename ir sudėtingus momentus ir toliau mus palaiko

LRT.lt 2019.02.20 12:26

2016–2017 m. sezone Kauno „Žalgirio“ ekipos marškinėlius pirmąkart užsivilkęs prancūzas Leo Westermannas greitai tapo sirgalių numylėtiniu. Meistriškai perdavimus skirstęs, ypatingai lengvai į komandos kolektyvą įsiliejęs žaidėjas greitai tapo svarbia komandos dalimi, rašoma klubo tinklapyje „zalgiris.lt“.

Nenuostabu, jog po sezono pertraukos žaidėjui sugrįžus į Kauną, sirgaliai ir kiti žalgiriečiai džiaugėsi vėl matydami pažįstamą veidą su žaliais marškinėliais. Bendraudamas laidoje „Sekmadienis su Kauno „Žalgiriu“ L.Westermannas prisiminė nelengvą praėjusį sezoną Maskvos CSKA ekipoje, kuriame žaidėjui teko ištverti nemažai iššūkių.

„Visą vasarą dirbau su savo kūnu. Balandį turėjau nugaros operaciją. Po jos tris mėnesius negalėjau žaisti krepšinio. Nusprendžiau rimtai dirbti su savo kūnu, buvau susikoncentravęs ties šiuo tikslu. Nusprendžiau neskubėti pasirašyti kontrakto su kokiu nors klubu. Visų pirma, vėl norėjau būti visiškai sveikas. Nejaučiu malonumo aikštėje, kuomet nesu šimtu procentų pasveikęs. Praėjęs sezonas dėl to ir nebuvo pavykęs – buvau traumuotas, o kai galėdavau žaisti, to nedariau visu pajėgumu. Nesijaučiau gerai“, – pasakojo prancūzas.

L.Westermano debiutą „Žalgiryje“ ir sugrįžimą į Kauną skyrė dveji metai. Krepšininkas ne iškarto prisijungė prie „Žalgirio“ – liepą čia tikrinosi sveikatą, vėliau nesulaukė jokių žinių iš klubo vadobybės ir, galų gale, gavo kvietimą vėl prisijungti prie Kauno klubo. 26-erių metų 198 cm ūgio žaidėjo teigimu, sugrįžęs į Kauną jis pastebėjo ryškius pokyčius mieste ir „Žalgirio“ organizacijoje.

„Kai pirmą kartą atvykau čia, nekilnojamo turto pasiūla nebuvo tokia įspūdinga, kokia ji yra dabar. Turėjau daug pasirinkimų rinkdamasis sau būstą gyvenimui. Aplankiau nemažai butų, namų. Tada tu matai, kaip Kaune tvarkosi meras – keliai yra švarūs bei atsiradę daug dalykų, kurių čia nebuvo prieš dvejus metus, – pasakojo L.Westermannas. – Kalbant apie „Žalgirį“, aiškiai gali matyti, jog praėjęs sezonas ypatingai paveikė sirgalius. Turime sirgalių, kurie nuolat keliauja su mumis. Palaiko mus ten, kur prieš dvejus metus neturėjome jokio palaikymo. Lietuvoje, susidaro įspūdis, jog kiekvienoje arenoje žaidžiame kaip namuose. Žmonės gatvėje labai didžiuojasi, ką „Žalgiris“ pasiekė praėjusiame sezone. Tai didis pasiekimas „Žalgiriui“ ir žaidėjams, kurie buvo čia praėjusiame sezone.“

Gruodžio mėnesį L.Westermannas turėjo užsidėti daugiau naštos ant savo pečių „Žalgirio“ komandoje. Traumą patyrus Nate‘ui Woltersui, gynėjų grandyje sumažėjo rotacija. Prancūzo žaidimas tuomet padėjo žalgiriečiams iškovoti svarbias pergales Turkijoje ir rungtynėse Kaune prieš Tel Avivo „Maccabi“ ekipą. Tiesa, traumų virusas neaplenkė ir paties L. Westermanno bei kitų žalgiriečių – Pauliaus Jankūno ir Antano Kavaliausko.

„Mums reikia visų 12 žaidėjų sudėtyje. Mums reikia, kad visi įsitrauktų į komandos pasirodymą. Vos tik netenkame vieno žaidėjo, tai jau yra rimta netektis. Žinoma, turime krepšininkų, kurie gali pavaduoti traumuotą žaidėją, bet traumuotų žalgiriečių sąrašas, kaip ir minėjote, buvo ilgas. Tokia situacija yra labai sudėtinga. Praėjusiame sezone „Žalgiris“ buvo sveikas. Visą sezoną krepšininkai žaidė aukšto lygio ir intensyvumo krepšinį bei buvo sveiki. Kaip bebūtų, tokia yra šio darbo dalis. Dėl to nieko negalime padaryti“, – tvirtino L.Westermannas.

Žalgirietį žavi didžiulis sirgalių palaikymas šiame sezone. Nors kauniečiams nepavyko išvengti blogų atkarpų Eurolygoje, sirgaliai „Žalgirio“ areną užpildo beveik kiekviename šio sezono mūšyje stipriausiame Europos klubiniame krepšinio turnyre. L.Westermannas aiškina, už tokį palaikymą krepšininkai nori atsilyginti kiekvienose rungtynėse kovodami iš visų jėgų.

„Turime kovoti dėl savo sirgalių. 15 tūkstančių sirgalių renkasi į kiekvieną susitikimą. Mus palaiko. Vien dėl jų nepasiduosime ir kovosime. Turime įverintinti tokį palaikymą. Tai nėra įprastas dalykas Europoje. Tuo pat metu galiu teigti, kad sirgaliai mums labai padeda. Jie supranta, jog išgyvename ir sudėtingus momentus ir toliau mus palaiko. Tai tikrai nuostabu, mes tai labai vertiname. Norime atsilyginti už visą mums skiriamą meilę“, – aiškino L.Westermannas.

Laidą „Sekmadienis su Kauno „Žalgiriu“ galima išvysti kiekvieną sekmadienio rytą 10.30 val. TV6 eteryje.