Naujienų srautas

Sportas2019.02.20 11:07

Vėl ant to paties grėblio? Teisė žaisti A lygoje suteikta vegetuojančiam „Atlantui“

LRT.lt 2019.02.20 11:07

Praėjusių metų Lietuvos futbolo A lygos sezoną vargais negalais užbaigęs ir šiemet nežinioje kone iki sezono pradžios buvęs Klaipėdos „Atlantas“ gavo teisę žaisti A lygoje. LFF uostamiesčio ekipai ją suteikė išimties tvarka.

Antradienį vakare LFF pranešė apie pasibaigusį Vykdomojo komiteto posėdį ir išimties tvarka suteiktą teisę A lygoje žaisti „Atlantui“ ir „Palangai“.

Tad 2019 metų A lygos sezone ir vėl bus 8 komandos. Atrodo, kad LFF vadovams komandų skaičius pasirodė svarbesnis už lygos tvarumą ir pačios lygos taisykles bei nuostatus.

Dar sausio 17 dieną LRT rašė, kad Klaipėdos miesto savivaldybė atsisakė skirti paramą „Atlantui“, nes pateikta paraiška dėl finansavimo neatitiko reikalavimų, todėl buvo atmesta.

„Atlanto“ pateikta paraiška neatitiko administracinės atitikties reikalavimų, t.y. jis nepateikė reikalingų dokumentų, kurie leistų neabejojant skirti finansavimą, todėl buvo atmesta. Nebuvo pateiktos pažymos iš Valstybinės mokesčių inspekcijos ir socialinio draudimo fondo valdybos, taip pat nepateikti dokumentai, įrodantys finansinį prisidėjimą kitų finansinių šaltinių“, – LRT.lt tuomet sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė.

Nors Klaipėdos klubą pagaliau paliko ilgametis jo savininkas Vacys Lekavičius, o komandą perėmė advokato profesine veikla užsiimantis Vidas Adomaitis, iki šiol nebuvo jokių naujienų apie komandos pasirengimą, galimus naujokus ir pan.

Pagal A lygos nuostatus, minimalus komandų biudžetas turi būti 300 tūkst. eurų. „Atlantas“ teisę žaisti A lygoje gavo išimties tvarka, tad galima daryti išvada, kad klubas tokių pinigų tikrai neturi. Pradiniame licencijavimo etape Klaipėdos klubas nebuvo gavęs net I lygos licencijos.

„Palangos“ ekipa teisės žaisti A lygoje nebuvo gavusi dėl A lygai taikomų jaunimo ugdymo kriterijų nepagrindimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi