Sportas

2019.02.20 06:58

Čempionų lygoje – lygiųjų naktis: „Liverpool“ ir „Barcelona“ nepramušė varžovų gynybos

LRT.lt2019.02.20 06:58

Antradienio vakarą Čempionų lygoje tęsėsi pirmasis aštuntfinalio varžybų ratas rungtynėmis Lione ir Liverpulyje. Įdomus futbolo vakaras, kuriame žaidė vienos rezultatyviausių šio sezono Čempionų lygos komandų, baigėsi be įvarčių abiejuose stadionuose.

Liono „Olympique“ – „Barcelona“ 0:0 (0:0)

Sužaidus vos penkias minutes Lionelis Messi baudos smūgiu šovė visai šalia vartų, tačiau puikia proga atsakė ir Martinas Terrier, kurio smūgį atmušė Marcas-Andre Ter Stegenas, o kamuolys dar lietė ir vartų konstrukciją.

Vėliau pirmajame kėlinyje jau dominavo „Barca“, iš viso atlikusi net trylika smūgiu link prancūzų vartų. Nors „Lyon“ gynyba ir suteikė svečiams labai daug erdvės atakose, tačiau užbaigti visko tiksliais smūgiai į tinklą katalonams nesisekė, o kėlinio pabaigoje jų vos nenubaudė tas pats M. Terrier.

Po pertraukos veiksmo jau buvo mažiau, o „Barca“ ir toliau nesugebėjo pasinaudoti geromis progomis. Luisas Suarezas, Jordi Alba, Sergio Busqetsas L. Messi – nė vienas iš jų kamuolio į tinklą pasiųsti nesugebėjo. Puikias rungtynes žaidė ir „Lyon“ vartininkas Anthony Lopesas.

L. Messi ir A. Lopesas. AFP/Scanpix nuotr.

„Liverpool“ – Miuncheno „Bayern“ 0:0 (0:0)

Mačas prasidėjo kiek neužtikrintu šeimininkų gynėjų ir vartininko žaidimu, dėl kurio puikią progą turėjo Kingsley Comanas. Vis dėlto vėliau kėlinyje jau kur kas daugiau progų kūrė „Liverpool“ žaidėjai, sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį vienas prieš vartus po atšokusio kamuolio atsidūręs Sadio Mane labai patogioje situacijoje pasiuntė kamuolį pro šalį.

Progų turėjo ir Mohamedas Salah, į vartus nepataikė Joelis Matipas, o „Bayern“ gynėjas Joshua Kimmichas gavo geltoną kortelę, dėl kurios turės praleisti atsakomąjį mačą Miunchene.

Po pertraukos „Bayern“ futbolininkai šeimininkų baudos aikštelėje buvo labai reti svečiai ir daugiau koncentravosi ties gynyba.

Tuo tarpu „Liverpool“ futbolininkai nuolat suko ratus aplink bavarų baudos aikštelę. Tiesa tikrai gerų progų beveik nebuvo, „Bayern“ gynėjai ramiai išvalydavo savo baudos aikštelę, o pirmą kartą Manuelis Neueris rimtai padirbėti turėjo tik 86-ąją minutę. Vokietis gražiu šuoliu atrėmė S. Mane smūgį galva į apatinį vartų kampą.