Naujienų srautas

Sportas2019.02.19 14:07

Lietuva kartu su kaimynėmis sieks rengti Europos rankinio čempionatą

LRT.lt 2019.02.19 14:07

Pirmadienį Lietuvos rankinio federacijos prezidentas Donatas Pasvenskas bei generalinis sekretorius Miglius Astrauskas viešėjo Minske, kur su Baltarusijos bei Lenkijos rankinio federacijų vadovais pasiekė svarbų susitarimą – kaimyninės valstybės drauge sieks rengti 2026-ųjų metų Europos rankinio čempionatą, rašoma pranešime spaudai.  

Grįžęs iš susitikimo LRF prezidentas D. Pasvenskas džiaugėsi, jog šalys vieningai priėmė sprendimą trise teikti paraišką Europos rankinio čempionato vykdymui 2026 metais: „Džiaugiamės, kad Minske su kolegomis iš Baltarusijos bei Lenkijos pasirašėme protokolą teikti paraišką organizuoti 2026 - ųjų metų Europos vyrų rankinio čempionatą. Malonu, kad buvo parodytas pasitikėjimas mūsų federacija ir suteikta galimybė pretenduoti į tokį reikšmingą renginį mūsų šalyje“.

Šiais metais pasaulio čempionatas buvo vykdomas dvejuose šalyse – Vokietijoje bei Danijoje, o 2020 - ųjų metų Europos čempionatas pirmą kartą bus vykdomas trijose skirtingose valstybėse – Austrijoje, Norvegijoje ir Švedijoje. Tad praktika  čempionatus rengti keliose šalyse įgauna vis didesnį pagreitį.

„Be abejo, pasirašydami protokolą suprantame, kad prisiimame didelę atsakomybę ir laukia daug darbo, kad mūsų bendra trijų šalių paraiška laimėtų teisę rengti šį čempionatą. Esu įsitikinęs, kad ši kaimyninių šalių paraiška yra labai perspektyvi“ – grįžęs iš Minsko kalbėjo LRF prezidentas Donatas Pasvenskas. Tai, jog šansai trims kaimyninėms valstybėms organizuoti 2026 metų Europos čempionatą įrodo ir tai, jog kaimynai lenkai savo šalyje tokį renginį jau yra turėję. 2016-aisias Lenkija jau rengė savo šalyje Europos čempionatą ir tuomet tai jie darė vieni.

Anot Donato Pasvensko svarių svertų ši trijų šalių bendra paraišką turės tikrai nemažai: „Mūsų valstybes sieja bendra istorija, turime gilias rankinio tradicijas, tinkamą infrastruktūrą bei gerą geografinę padėtį, tad belieka suremti pečius ir siekti bendro tikslo.“

Artimiausiu metu šalys parengs bendrą paraišką čempionato organizavimui šiose trijose valstybėse. Šiuo metu Lietuvos rankininkai dalyvauja atrankos varžybose į 2020 Europos čempionatą. Tai bus pirmasis Europos čempionatas, kuriame dalyvaus jau ne 16, o 24 stipriausios Europos rinktinės.

Ateinančią vasarą Lietuvoje bus vykdomas dar vienas svarbus renginys. Lietuvai buvo suteikta teisė organizuoti Europos merginų iki 19 metų B diviziono čempionatą. Aštuonios Europos rinktinės Klaipėdoje varžysis liepos mėnesio pabaigoje. Prieš du metus Klaipėdoje Lietuva organizavo merginų iki 17 metų čempionatą, o dar anksčiau ir vaikinų iki 18 metų pirmenybes Kaune.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi