Sportas

2019.02.19 10:27

Į rinktinę sugrįžęs traumų pristabdytas, bet nepasidavęs Ž. Janavičius: dar tikrai turiu, ką parodyti

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.02.19 10:27

Praėjusių metų balandį sunkią kryžminių kelio raiščių ir menisko traumą patyręs 29-erių metų 192 cm ūgio įžaidėjas Žygimantas Janavičius neleido psichologiškai sunkiai diagnozei nusukti krepšininko karjeros į aklavietę. Po traumos į krepšinį žaidėjas sugrįžo demonstruodamas užtikrintą žaidimą Prienų „Skycop“ gretose, o tai leido sulaukti Dainiaus Adomaičio kvietimo į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės dvyliktuką.  

„Kiek teko stebėti rungtynių mane labiausiai nustebino Žygimanto užtikrintas sugrįžimas į krepšinį. Jis labai gerai atsistatė fiziškai po traumos. Jo gynyba kokia buvo gera, tokia ir liko. Vadovavimas komandai taip pat yra geras”, – pirmadienį po pirmosios Lietuvos rinktinės treniruotės Ž. Janavičiaus atsigavimą po traumos gyrė D. Adomaitis.

Bendraudamas su portalu LRT.lt, pats Ž. Janavičius prisiminė pirmąsias akimirkas patyrus traumą treniruotės metu Vokietijos Braunšveigo „Lowen“ klube. Anot žaidėjo, sunkiausia buvo išgirsti diagnozę, bet greitai Ž. Janavičius nusprendė vyti sunkias mintis šalin ir dirbti ties sugrįžimu į aikštę.

„Labiausiai mane paveikė diagnozė po traumos. Tiesa, tada su ja susigyveni, susidėlioji ateities planus, susiderini gydytojus, reabilitologus, kurie sudėlioja programą žingsnis po žingsnio. Su kinzeterapeutu Petru Mikučioniu praėjau pirmą reabilitacijos etapą, tada sekė fizinio rengimo treniruotės su treneriu Justinu Grainiu. Procesas vyko nuosekliai – stebint mano būklę, dirbant ir su psichologija, kad būtų mažesnė kontakto baimė. Nebandžiau forsuoti įvykių. Gal galėjau grįžti ir anksčiau į aikštę, bet susidėliojau viską taip, kad grįžčiau tada, kada būčiau pasiruošęs“, – pasakojo įžaidėjas.

Praėjus kiek mažiau nei aštuoniems mėnesiams po traumos Ž. Janavičius grįžo ant parketo. Krepšininkas prisijungė prie Prienų „Skycop“ klubo ir sausio 3 d. vykusiose pirmose KMT ketvirtfinalio rungtynėse Prienuose su Klaipėdos „Neptūno“ ekipa pelnė 13 taškų (iš jų – 11 per trečiąjį kėlinį) bei atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

BNS nuotr.

Ž. Janavičius džiaugiasi savo karjeros pasirinkimu dėl įvairių priežasčių – Prienuose sugrįžo į komandą, kurioje jau yra rungtyniavęs anksčiau bei žino trenerį ir dalį komandos draugų. Be to, gynėjas teigia, jog viskas nuo Prienų ranka pasiekiama.

„Man apskritai patinka komandos, kuriose yra griežtesnė tvarka, siauresni rėmai, tačiau prisijungdamas prie Prienų klubo žinojau, kur einu. Žinojau daug žaidėjų, žinojau trenerį. Man tai puiki lokacija dėl namų, šalia yra daktatai. Pasirinkau optimalų variantą, kad galėčiau ir žaisti ir kartu turėti priežiūrą. Viskas gerai, tik norėčiau, kad demonstruotume geresnį žaidimą. Tam turime likusio pusantro reguliariojo LKL sezono rato“, – tvirtino Ž. Janavičius.  

Šiame LKL sezone per 6 rungtynes krepšininkas rinko po 13,7 taško bei atliko po 6,8 rezultatyvaus perdavimo. Nors gynėjo statistika yra solidi, tačiau tai nereiškia, jog pats Ž. Janavičius tikėjosi sulaukti kvietimo į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę.

„Iš tiesų, nustebau sulaukęs skambučio. Kaip bebūtų, norisi parodyti save, –  kalbėjo krepšininkas. – Viduje jaučiau pyktį, klausiau savęs, kodėl vėl gavau tokią sunkią traumą, todėl norisi grįžti ir parodyti, jog galiu žaisti tokio lygio krepšinį. Asmeniniai rezultatai kažkiek džiugina, nes tai leido sulaukti kvietimo. Esu laimingas, nes už mano nugaros yra žaidėjų, kurie norėtų būti mano vietoje.“

Anksčiau ne sykį patekdavęs tarp nacionalinės rinktinės kandidatų, Ž. Janavičius į galutinį rinktinės dvyliktuką pirmą kartą prasimušė tik pirmojo Pasaulio taurės atrankos turnyro lango metu. Skirtingai nuo ankstesnių laikų dabar gynėjas yra labiau patyręs ir karjeros iššūkių užgrūdintas krepšininkas.  

„Keistas jausmas, metai bėga ir tai normalu, –  apie savo patirtį kitų rinktinės dvyliktuko žaidėjų kontekste kalbėjo Ž. Janavičius. –  Kaip bebūtų, tos traumos iš manęs atėmė keletą karjeros metų, todėl jaučiuosi jaunas ir dar tikrai turiu, ką parodyti. Svarbiausia sportininko charakteryje – noras įrodyti bei kilti aukštyn. Aš dar tikrai jaučiu tai.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt