Sportas

2019.02.18 21:42

Temą apie „Rytą“ šalin nustūmęs E. Mockevičius džiaugėsi galimybe žaisti už Lietuvą

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.02.18 21:42

„Auksinės“ – 1992-ųjų metų gimimo jaunimo rinktinės kartos atstovas Egidijus Mockevičius netrukus žengs dar vieną žingsnį savo karjeroje – oficialiose rungtynėse debiutuos vyrų rinktinėje. Dainiaus Adomaičio kvietimo sulaukęs aukštaūgis pirmadienio vakarą „Ryto“ plušo su kitais devyniais rinktinės žaidėjais, kurie pradėjo pasiruošimą paskutinėms dviems Pasaulio taurės atrankos turnyro rungtynėms.  

„Visi daugmaž pažįstami, linksma čia būti. Sistema pažįstama, – po treniruotės kalbėjo krepšininkas. – Visa rinktinės darbo specifika nelabai skiriasi nuo patirties su jaunimo rinktine. Aišku, žinoma, žaidimo kokybė ir intesnyvumas yra kitokie. Kvietimas į rinktinę buvo lauktas, bet, žinoma, vistiek netikėtas. Visada malonu grįžti ir žaisti už Lietuvą. Tokie tikslai visada buvo, yra ir bus.“

Praėjusio sezono pradžioje peties traumą gydęsis 26-erių metų 208 cm ūgio vidurio puolėjas buvo pasirašęs trejų metų sutartį su Vilniaus „Ryto“ klubu. Tiesa, pasveikus po traumos įsitvirtinti sostinėje E. Mockevičiui nepavyko – jau po 2017-18 m. sezono sutartį vilniečiai nutraukė, o žaidėjo karjera pakrypo į Italiją.

„Palikime šitą temą praeityje“, – nusišypsojo aukštaūgis, paklaustas, kokie liko prisiminimai po sezono sostinėje.

Kitomis spalvomis E. Mockevičius sužibo Italijoje, kur tapo vienu iš kertinių Pezaro „Victoria Libertas“ klubo rotacijos žaidėjų. Po beveik 30 minučių Italijos krepšinio lygoje rungtyniaujantis vidurio puolėjas fiksuoja solidžią statistiką – renka po 11,7 taško ir atkovoja net po 11,1 kamuolio.  

„Darau savo darbą ir tiek. Noriu padėti komandai. Treneriai mato kur kas daug nei statistikos skaičiai. Vilniuje man žaidimaas „nesiklijavo“. Be to, kortas sumaišė ir traumos padariniai. Nebuvau dar psichologiškai pasiruošęs tokiam krūviui. Tiesiog dirbau ir bandžiau stengtis eiti į priekį. Po tokių traumų darbas niekur nedingsta, riekia daryti pratimus ir nuolat stprintis“, – kalbėjo E. Mockevičius.

Italijos „Seria A“ čempionate vidurio puolėjas pirmauja pagal atšokusius kamuolius. Tai – E. Mockevičiaus žaidimo stiprybė, kuria jis spėjo išgarsėti dar žaisdamas JAV studentų krepšinio lygoje NCAA. Kalbėdamas apie savo vaidmenį Pezaro klube rinktinės debiutantas išskyrė, jog į komandą sezono metu atvykus naujajam treneriui sumažėjo aukštaūgio minučių skaičius.

„Italijoje jaučiasi fizinis krepšinis. Čia mažiau aukštesnių žmonių, bet visi stambesni, o krepšinis visur tas pats – penki prieš penkis beireikia tokį pat kamuolį įmesti į krepšį, – aiškino žaidėjas. – Atvykus naujam treneriui sumažėjo mano minučių skaičius. Aišku, naujas treneris įvedė ir geresnę sistemą. Sudėliojo viską į vietas, kur visi turi bėgti, ką daryti. Manau, ši pertrauka mums išeis į naudą.“