Naujienų srautas

Sportas2019.02.19 06:55

D. Adomaitis: svarbiausia, kad pirmoje treniruotėje turėjome dešimt žaidėjų

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.02.19 06:55

Pirmadienio vakarą į Vilniaus „Ryto“ areną susirinkę dešimt Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės žaidėjų surengė pirmąją treniruotę skirtą paskutinėms Pasaulio taurės atrankos turnyro rungtynėms prieš Nyderlandų ir Italijos nacionalines rinktines. Pirmoje treniruotėje dar nedalyvavo du svarbūs dvyliktuko žaidėjai – Rokas Giedraitis ir Adas Juškevičius, kurie į Lietuvą atskrido jau treniruotei pasibaigus.  

Vakar KMT taurę su Vilniaus „Ryto“ ekipa iškovojęs vyriausiasis Lietuvos vyrų krepšino rinktinės treneris Dainius Adomaitis kalbėjo, jog pasiruošimas paskutiniam atrankos turnyro langui prasidėjo sklandžiai.

„Pasiruošimas prasidėjo tvarkingai. Svarbiausia, kad turėjome dešimt žaidėjų. Rokas Giedraitis jau atskrido, o Adas yra pakeliui į Lietuvą, tad būsime jau visi. Kažką pasikartojome, kažką naujiems žaidėjais parodėme, ką norime žaisti. Viskas praėjo tikrai gerai. Turėsime rinktinėje naujų žmonių, kuriuos pamatysime ir pačiupinėsime. Manau, kiekvienas žaidėjas, kuris yra čia vertas suteikto šanso, o kaip jie jį išnaudos – priklausys nuo jų.“, – tvirtino D. Adomaitis.

– Dvyliktuke yra du rinktinės debiutantai – Dovis Bičkauskis ir Egidijus Mockevičius. Kokios jų savybės leido žaidėjams sulaukti kvietimo?

– E. Mockevičius – mums labai svarbus ir tikrai pravers šio lango metu dvikovose su Nyderlandų ir Italijos ekipomis. Dovis demonstruoja tikrai gerą žaidimą jau nuo praėjusio sezono. Jis yra padaręs didelę pažangą.

– Žygimantas Janavičius tik ką sugrįžo po traumos ir sulaukė kvietimo į rinktinę. Kokia jo sportinė forma?

– Kiek teko stebėti rungtynių mane labiausiai nustebino jo užtikrintas sugrįžimas į krepšinį. Žygis labai gerai atsistatė fiziškai po traumos. Jo gynyba kokia buvo gera, tokia ir liko. Vadovavimas komandai taip pat yra geras.

– E. Mockevičius Italijoje fiksuoja solidžią statistiką. Kas jam leido pagerinti tokį žaidimą? Galbūt žaidėjas jau priprato prie europinio krepšinio ar klube gauna svarbesnį vaidmenį?

– Egidijus papuolė į komandą, kurioje gauna tikrai daug žaidimo laiko. Jį gerai išnaudoja. Žiūrint individualiai jo skaičiai tikrai yra geri.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi