Naujienų srautas

Sportas2019.02.17 22:38

V. Žala parduoda Dakaro ralio visureigį

ELTA 2019.02.17 22:38

„Agrorodeo“ komanda atsisveikina su „Toyota Hilux“ visureigiu, kuriuo Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas dvejus metus važiavo Dakaro ralyje. „Kamane“ praminto automobilio skelbimas buvo patalpintas vos komanda jį atsiėmė Havro uoste po mėnesį trukusios kelionės keltu per Atlanto vandenyną.

„Labai gerbėm ir mylėjom šitą automobilį. Praleidom kartu dvejus sėkmingus metus, tačiau atėjo pokyčių metas. Kokie tie pokyčiai bus, atsakyti dar negalime, tikimės, kad po kelių mėnesių galėsime papasakoti daugiau. Šiuo metu faktas vienas – su „kamane“ atsisveikiname. Norime dalyvauti 2020 metų Dakaro ralyje, todėl ruošiamės jau dabar“, – teigė lenktynininkas V. Žala.

Sportinis „Toyota Hilux“ parduodamas už 217 000 eurų, iš kurių didelė dalis bus panaudota grąžinti „Šiaulių banko“ lizingui. Tai didesnė suma nei prieš dvejus metus „Agrorodeo“ komanda sumokėjo jį įsigydama, tačiau komanda daug investavo į visureigio atnaujinimą ir tobulinimą.

Vos įsigijus, buvo sumontuotas naujas variklis, tad jo rida – apie 8 000 km greičio ruožuose. Pavarų dėžė, diferencialai, amortizatoriai ir kiti agregatai buvo perrinkti prieš praėjusį Dakarą. Automobilis pilnai paruoštas bekelės maratonams – sumontuotas 500 l degalų bakas, speciali gesinimo sistema, integruotos hidraulinės kojos.

Tokius „Toyota Hilux“ gamina Belgijoje įkurta įmonė „Overdrive“. Tai yra vieni iš populiariausių automobilių Dakaro ralyje – tiek šios, tiek naujesnių kartų „Hilux Overdrive“ naudoja dešimtys komandų, tad visureigių kainos, nepaisant jų amžiaus, išlieka panašiame lygmenyje.

2019 metų Dakaro ralyje V. Žala su S. Jurgelėnu šiuo visureigiu užėmė 12-ąją vietą, 2018 metų maratone finišavo 18-i. Anksčiau šis automobilis priklausė belgų „Bastion Hotels“ komandai, o jį pilotavo 68-erių metų viešbučių tinklo savininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi