Sportas

2019.02.17 19:01

B. Vanagas Pasaulio taurėje užėmė aukščiausią Lietuvos istorijoje vietą

LRT.lt 2019.02.17 19:01

„General Financing team Pitlane“ komanda į Lietuvą grįš su medaliu. Vasario 15–17 dienomis vykusiame pirmajame „World Cup for Cross Country Bajas“ etape Karelijoje „Baja Russia Northern Forest“ Benediktas Vanagas visas varžybas stabiliai laikėsi lyderių pozicijoje. Tik antrajame greičio ruože pabuvojęs penktoje vietoje pilotas likusias varžybas tvirtai važiavo trečiojoje. Bendroje ir absoliučioje Pasaulio taurės įskaitoje jis užėmė trečią vietą. Tai – geriausias rezultatas Lietuvos istorijoje, rašoma pranešime spaudai.

Paskutinę „Baja Russia Northern Forest“ varžybų dieną dalyvių laukė ketvirtasis ir penktasis greičio ruožai. Pirmieji sekmadienio kilometrai lietuvių komandą privertė kovoti dėl turimos trečiosios vietos su čekais Miroslavu Zapletalu ir Mareku Sykora. B. Vanagas pasakojo, jog teko didinti tempą, o pirmą kartą lenktyniaujant nežinomais keliais turėjo ir savo kainą – komandos bolidas „Toyota Gazoo Racing Hilux“ du sykius kabino trasą juosiančias 1,5 metro aukščio pusnis ir susisuko kelyje. Tai komandai kainavo apie minutę. 203-u numeriu pažymėtam čekų ekipažui pasisekė mažiau – taip pat užkliudę pusnį M. Zapletalos ir M. Sykoros duetas trasoje sustojo ilgam. Po 125 kilometrus nusidriekusio ketvirtojo greičio ruožo lietuvių komanda išsaugojo 3 vietą.

G. Matulaičio nuotr.

Penktasis greičio ruožas, kaip ir ankstesnis, rodė pavojingą žiemos veidą – slidžios trasos reikalavo ypač didelio susikaupimo ir koncentracijos. Tačiau tai truko vos 14 iš 104 kilometrų. Trasoje pravažiavus kelis po audros nuvirtusius medžius dar vienas lietuvių komandą sustabdė. Specialiosios tarnybos pašalino iš trasos kliūtį ir visi varžybų dalyviai podiumo link išvažiavo kitu keliu. Po atšaukto paskutinio greičio ruožo jo rezultatas buvo duodamas pagal lėčiausią iš pravažiavusių dalyvių. Viską susumavus, „General Financing team Pitlane“ užėmė prizinę trečią vietą.

„Mes džiaugiamės rezultatu, tačiau svarbiausia – ne užimta vieta, bet taškai. Tik suskaičiavus surinktus taškus per visą „World Cup for Cross Country Bajas“ seriją, kurią sudaro 8 etapai, sprendžiasi, kas yra Pasaulio taurės nugalėtojas“, – laimėjimą Karelijoje komentavo B. Vanagas.

Ateinantis vienintelės „World Cup for Cross Country Bajas“ varžybose dalyvaujančios komandos iš Lietuvos planas – startas antrajame etape, kuris vyks Jungtiniuose Arabų Emyratuose kovo 7–9 dienomis.