2019.02.17 21:45

„Rytas“ triumfuoja – po įspūdingos kovos KMT finale nukautas „Žalgiris“

LRT.lt2019.02.17 21:45

Didžiulio dėmesio sulaukęs Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyras pasiekė kulminaciją. Į kovą dėl pirmojo sezono trofėjaus Vilniaus „Siemens“ arenoje stojo dvi stipriausios turnyro komandos – čempiono titulą gynęs Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Rytas“. Įtemptame finale po geriau sužaistos antros rungtynių pusės pergalę 70:67 (13:11, 17:24, 13:16, 27:16) šventė vilniečiai, kurie nutraukė „Žalgirio“ dominavimą šiame turnyre.

Turnyro MVP prizą atsiėmęs A. Parachouskis: mes esame šeima.

Turnyro organizatorių klaida ir neteisingas nugalėtojų vardas ant trofėjaus.

D. Adomaitis po finalo – apie sirgalių atsiprašymą, komandos charakterį ir R. Stipčevičiaus indėlį.

Apie išslydusį trofėjų kalbėjęs A. Milaknis: pritrūko vieno smūgio.

Š. Jasikevičiaus mintys: nebuvo lyderio, „Rytui“ sekėsi.

Rungtynės prasidėjo itin nerezultatyviai. Pirmam kėliniui persiritus į antrą pusę švieslentėje mirgėjo rezultatas 9:6 „Ryto“ naudai. Tiesa, Dainiaus Adomaičio auklėtiniai atsilikinėjo 2:6, tačiau daugiausia Arciomo Parachouskio pastangomis laimėjo atkarpą 7:0 ir išsiveržė į priekį.

Sužaidus 8 minutes pirmuosius taškus rungtynėse pelnė vienas „Žalgirio“ lyderių Brandonas Daviesas. Nors tuo metu Leo Westermannas dar pridėjo tritaškį, tačiau po keturių iš eilės Denniso J. Seeley taškų „Rytas“ pirmą ketvirtį baigė pirmaudami 13:11.

E. Genio/LRT nuotr.

Tokį nerezultatyvumą lėmė ir tai, kad komandos labai prastai atakavo iš toli – „Ryto“ krepšininkai prametė visus keturis tritaškius ir tik vienas „Žalgirio“ tolimas metimas iš šešių pasiekė tikslą.

Antrą kėlinį geriau pradėjo žalgiriečiai – po Artūro Milaknio prasiveržimo ir Aarono White`o bei Nate`o Wolterso tolimų metimų kauniečiai buvo priekyje 19:15.

Įpusėjus kėliniui rezultatas – 23:17. Tuomet pagaliau iššovė Chrisas Krameris, kuris smeigė du tolimus metimus iš eilės ir iš „Žalgirio“ persvaros liko vos du taškai – 27:25. Įdomu, kad be Ch. Kramerio „Ryto“ komandoje per pusantro kėlinio taškus rinko tik dar trys krepšininkai – aštuonis taškus pelnė Arnas Butkevičius, keturis pridėjo A. Parachouskis, keturis – D. J. Seeley.

Mariaus Grigonio pastangomis „Žalgiris“ įsibėgėjo, tačiau jam nutolti neleido 10 taškų iki tol rungtynėse pelnęs Ch. Krameris. Įpusėjus rungtynėms – 35:30 kauniečių naudai. Itin svarbų vaidmenį vilniečių gretose vaidino A. Parachouskis, kuris gesino prie „Ryto“ krepšio kylusius gaisrus. Tiesa, ne kartą žalgiriečiams pavyko pasinaudoti baltarusio lėtumu.

Trečią kėlinį taškais pradėjo būtent A. Parachouskis. M. Grigonis ir A. White`as kiek padidino persvarą, tačiau Ch. Krameris dar vienu tolimu metimu leido prisivyti principiniu varžovus – 35:39.

Kai Edgaras Ulanovas atliko įspūdingą dėjimą, tai jau netrukus savo komandos situaciją pablogino nesportinę pražangą užsidirbęs M. Grigonis. A. Butkevičius realizavo abi baudas. Iš viso rungtynėse sužaidus 36 minutes pirmuosius taškus pelnė nuo „Ryto“ atsarginių suolelio pakilęs žaidėjas – Martynas Echodas nuo baudų metimų linijos pelnė dar du taškus – 41:39.

Tačiau antrą trečio kėlinio pusę sužaidę žalgiriečiai atsiplėšė – 51:43. Prie to ypač prisidėjo A. White`o keturi taškai iš eilės.

Jau prasidėjus ketvirtam kėliniui komandos įsimėtė iš toli. D. J. Seeley smeigė tritaškį, o iš „Žalgirio“ persvaros liko vos 6 taškai – 52:46.

Paulius Jankūnas ir A. Parachouskis apsikeitė taškais, tačiau kauniečių persvarą iki devynių taškų padidino A. Milaknis. Tokį puikų pasirodymą „Siemens“ arenoje stebėjo rekordinis žiūrovų KMT finaluose skaičius – 9350.

L. Westermannas smeigė dar vieną tritaškį, tačiau tris tolimus metimus pataikęs Rokas Stipčevičius atgaivino intrigą – 62:61 „Žalgirio“ naudai likus žaisti vos porą minučių.

D. J. Seeley persvėrė rezultatą „Ryto“ naudai – 63:62. Vilniečių spurtas – jau 10:0.

E. Bendžius ir A. Milaknis apsikeitė tolimais metimais – 66:65 „Ryto“ naudai. R. Stipčevičius persvarą padidino persvarą iki trijų. Tačiau L. Westermannas išprovoko A. Parachouskio pražangą atakuodamas iš toli. Jis įmetė dvi baudas. Kamuolį atkovojo vilniečiai, prieš kurių vieną žaidėją iškart buvo prasižengta. Skirtumas

Pačioje rungtynių pabaigoje L. Westermannas dar galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau jo tolimas metimas buvo netaiklus. Galutinis rezultatas – 70:67.

„Rytas“: Chrisas Krameris 15 (6 atk. kam., 6 kld.), Arciomas Parachouskis 14 (11 atk. kam., 21 n.b.), Rokas Stipčevičius 13, D. J. Seeley 11, Arnas Butkevičius 10.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15, Leo Westermannas (5 rez. perd.) ir Aaronas White‘as (6 atk. kam.) po 11, Artūras Milaknis 10, Paulius Jankūnas 8.

„Žalgiris“ su „Rytu“ KMT finale susitiko trečiąkart per ketverius metus egzistuojančiame turnyre. 2016 metais pergalę šventė vilniečiai, tačiau tiek 2017-ais, tiek 2018-ais metais žalgiriečiai šventė pergalę šiame turnyre.

Prieš prasidedant KMT finalui abi komandos šį sezoną buvo susitikusios du kartus. Abiejuose susitikimuose pergalę šventė žalgiriečiai – svečiuose 76:69, namie – 95:86.

Pusfinalyje savų sienų palaikomas Vilniaus „Rytas“ rezultatu 86:72 nukovė Klaipėdos „Neptūną“, o Kauno „Žalgiris“ sutriuškino Panevėžio „Lietkabelį“ – 89:58.