2019.02.16 19:55

Įstabus Ch. Kramerio šou KMT pusfinalyje nuskandino „Neptūną“

LRT.lt2019.02.16 19:55

Ir antrame Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) pusfinalyje intrigos neliko jau įpusėjus rungtynėms. Po Vilniaus „Ryto“ nario Chriso Kramerio puikaus pasirodymo, kai jis pirmame kėlinyje įmetė penkis tritaškius iš eilės, taip ir neatsigavęs Klaipėdos „Neptūnas“ galiausiai kapituliavo 86:72 (33:23, 24:10, 20:16, 9:23).

Rungtynių pradžią geriau pradėjo „Neptūnas“. Po aštuonių Lorenzo Williamso taškų uostamiesčio ekipa buvo priekyje 10:7.

Namų arenoje žaidusiems vilniečiams taškus tolimais metimais rinko Arnas Butkevičius, Dennisas J. Seeley ir Eimantas Bendžius. Po pastarojo taiklaus šūvio priekyje buvo jau vilniečiai – 13:10.

Kėliniui persiritus į antrą pusę savo šou pradėjo Chrisas Krameris. Jis pataikė net penkis tritaškius iš eilės, o jo komanda pabėgo 33:23.

Iš viso Vilniaus atstovai šių KMT rungtynių pirmame kėlinyje iš toli šaudė net 81 proc. taiklumu – 9/11. „Neptūnas“ tritaškius metė taip pat gerai, tačiau ne taip dažnai – 3/5.

BNS nuotr.

Kazio Maksvyčio komandos padėtį sunkino ir tai, kad vienas komandos lyderių, rungtynes startiniame penkete pradėjęs Jerai Grantas pats pasiprašė keitimo dėl problemų su čiurna. Jis rungtynėse sužaidė vos penkias minutes. Vidutiniškai visuose turnyruose jis aikštėje praleidžia vid. 22–27 min.

Antrąjį kėlinį taškais pradėjo Arciomas Parachouskis, tačiau į tai atsakė iš toli pataikęs L. Williamsas – 35:26.

O „Rytas“ ir toliau puikiai atakavo iš toli. Antrame kėlinyje prabėgus 3 minutėms jau dešimtą komandos tritaškį pelnė E. Bendžius.

Įpusėjus kėliniui A. Parachouskis savo komandos persvarą padidino jau iki 20 taškų.

Vėliau – dar blogesnės žinios: E. Bendžiui į galvą pataikęs Džiugas Slavinskas buvo nubaustas nesportine pražanga ir „Rytas“ atitolsta dar labiau – 50:27. Ketvirčio pabaigą komandos kovojo taškas į tašką ir į didžiąją pertrauką išėjo švieslentėje degant rezultatui 57:33.

Į priekį vilniečius vedė 18 taškų (5/6 trit.) pelnęs Chrisas Krameris 18. Po dešimt pridėjo E. Bendžius ir D. J. Seeley. Uostamiesčio klubo gretose rezultatyviausias buvo 11 taškų pelnęs L. Williamsas.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo tolimu Laimono Kisieliaus šūviu. Tačiau čia pat į tai atsakė E. Bendžius. Po A. Butkevičiaus ir keturių iš eilės D. J. Seeley taškų „Ryto“ persvara padidėjo net iki 30 taškų – 66:36.

L. Kisielius ir A. Butkevičius apsikeitė tolimais metimais ir čia atėjo laikas „Neptūno“ spurtui. Paulius Dambrauskas pelnė net šešis taškus iš eilės ir „Neptūnas“ kiek prisivijo 71:47.

Tačiau kėlinio pabaigą kiek geriau sužaidė „Rytas“ ir vėl atitolo – 77:49 sužaidus 30 min.

Nors persvara milžiniška, paskutinio kėlinio pradžioje Dainius Adomaitis aikštėje ir toliau laikė pagrindinius savo žaidėjus.

Galiausiai, įpusėjus kėliniui, savo progos sulaukė mažai žaidimo minučių gaunantis Aistis Pilauskas. Kyle`as Weaveris sužaidė gerą atkarpą ir sumažino pranašumą – 81:55.

„Neptūno“ spurtą lėmė ir tai, kad „Ryto“ penkete buvo vien tik jaunimas Deividas Sirvydis, Margiris, Normantas, A. Pilauskas, Martynas Echodas ir Lukas Kvedaravičius.

Tai išnaudojęs „Neptūnas“ mažino persvarą, tačiau varžovų pasivyti taip ir nesugebėjo. Galutinis rungtynių rezultatas – 86:72.

„Rytas“: Chrisas Krameris 20 (5/7 trit., 5 rez. perd.), Eimantas Bendžius 15 (3/6 trit.), D. J. Seeley 14 (5/8 dvit.), Arnas Butkevičius 10 (4/5 metimai, 5 atk. kam.).

„Neptūnas“: Lorenzo Williamsas 13, Kyle`as Weaveris ir Džiugas Slavinskas po 10, Laimonas Kisielius (2/2 trit.), Gytis Masiulis ir Paulius Dambrauskas po 8.

„Neptūnas“ dėl trečios vietos KMT susikaus su Panevėžio „Lietkabeliu“. Rungtynių pradžia – sekmadienį 14 val. „Rytas“ turnyro finale kausis su Kauno „Žalgiriu“. Lemtingos dvikovos pradžia – 17.40 val. Abejas rungtynes žiūrėkite tiesiogiai per LRT TELEVIZIJĄ ir naujienų portale LRT.lt.

Komandos šį sezoną prieš KMT pusfinalį buvo susitikusios dukart ir pasidalino po pergalę. Sostinėje 78:66 triumfavo „Neptūnas“, uostamiestyje – 93:78 laimėjo „Rytas“.

Abi ekipos vis dar tęsia kovas tarptautiniame fronte. Stebuklingai į FIBA Čempionų lygos atkrintamąsias patekę klaipėdiečiai jose kausis trečius metus iš eilės, tuo metu „Rytas“ Europos taurėje į aštuntuką prasimušė po septynerių metų pertraukos.